Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 2es típusu diabéteszes lehet ées?

2es típusu diabéteszes lehet ées?

Figyelt kérdés

Sajnos 2es cukrlos vagyok... Nem vettem komolyan.


Jó 2 éve derült ki. Fél éve evés után még ilyen 11 feletti volt. Igaz volt bőven lent is. Éhomira meg 8+.


Most romlott meg annyira, hogy 18 környékén mérek. - Volt kihagyás a méréssel.


Próbáltam komolyan venni, meg szeretném is. Viszont már a 4. gyógyszer, egyszerűen kicsinál.

Tudom, hogy a 2 főleg étkezés, életmód, de könyörgöm. Ma pl párolt zöldséget ettem, kks hússal, erre 18. Hajnali mérés is 12.


A gyógyszer amit most szedek pl. egészen biztos nem jó.



dec. 22. 20:08
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Lehet 1es?*
dec. 22. 20:11
 2/16 anonim válasza:

Hány éves vagy?


Az 1-es típusú elég korai eletszakaszban kiderül, akár már kisgyermekkorban. Van egy másik fajtája az 1-esnek, a LADA, az általában a 20as éveikben járóknál derül ki, hasonló a kórlefolyás az 1-eshez, csak lassabban alakul ki.


Az elhanyagolt diabétesz tud ilyet okozni, amit írsz.

dec. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:

Mozogni mozogsz? Az általános irányelv a hetente 5×30 perc, de persze lehet több is. Étkezések utáni tempós séta is tudja mérsékelni a vércukorválaszt.


Alszol eleget? Hogyan étkezel? Napi 5 alkalommal, 3 alkalommal?

dec. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát lehet hogy már a hasnyálmirigy béta sejtjei csak nagyon kevés inzulin termelésre képesek / vagy mert az elmúlt évek alatt az állandóan magasabb tartományban lévő vércukor miatt mindig több inzulint kellett termelniük és "kifáradtak", vagy valamiért a számuk csökkent/ és ezért nem hatnak a gyógyszerek. Lehet, hogy a későbbiekben inzulinra lesz szükséged...
dec. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Vagy esetleg nem híztál mostanában? Ha igen, akkor azok a sejtek is igénylik a működésükhöz az inzulin és így relatíve nem elég a megtermelt azonos mennyiségű inzulin, ami eddig még csak-csak jobb szintentartotta a vércukrodat.

/4-es vagyok/

dec. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

20as vagyok.


Sajnos alvászavartól, depresszióig minden van.


A meforált nem bírtam a legjobban.

dec. 22. 20:45
 7/16 anonim ***** válasza:
Én is 2-es tip. diabeteszesnek lettem dignosztizálva húszegynéhány éve. Volt gyógyszer, ami annyit ért, mint halottnak a beöntés. Volt, ami nem használt, sőt a mellékhatásai miatt kifejezetten rontott különböző laborértékeimen. Így aztán 3-4 éve kerültem olyan diabetológushoz, aki ugyan szintén csak próbálkozott kezdetben, de akkor kénytelen voltam magam utánanézni a vonatkozó szakirodalomban a gyógyszerelésnek és kénytelen voltam magam megváltoztatni az orvos által felírt adagolást. Az orvos által javasolt adagolásnál a mellékhatások jelentkeztek elsősorban, így megfeleztem a dózist, mellékhatás nem észlelhető. Ennek köszönhetően jelenleg az éhgyomri vércukor értékem (elsősorban ezt mérem) 5,4-6,5 között van. Ehhez persze hozzá kell tennem, hogy alapvetően változtattam az étrendemen. Egészen kevés kenyeret(mint szénhidrát forrást) eszem, 1 hét alatt kb. 0,5 kg. Reggelire főtt kolbász, sajt, ebéd ételfutártól rendelt kis adag (főleg főzelék feltéttel), vacsora kefir/joghurt. Azért néha 1-1 szelet sütemény van, sőt naponta 2-3 túlérett banán.
dec. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Elsősorban étrenddel megpróbálom fékezni a dolgokat.

Csak aggasztó ez a rövid idő alatti romlás.


Fix, hogy nem fogom szúrni magam. Nem a tűtől félek, hanem en olyat nem fogok játszan.

dec. 22. 20:58
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért attól ne várj csodát, ha két napig odafigyelsz az étkezésre. Neked mindig oda kell figyelni, konzultálj dietetikussal is. Idővel majd jobb lesz. Ha meg nem foglalkozol vele, akkor gondolom tudod, h annak milyen súlyos következményei vannak.
dec. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Életmódváltás, étkezésben diéta betartása, ami segíthet. Ilyen súlyos esetben gyógyszer biztos kell, és javulás sem egy nap vagy hét alatt fog történni. Attól hogy ma vagy akár egy hétig tartod a diétát semmi nem fog változni, a cukorértékeid nem fognak hirtelen megjavulni. Ilyen súlyos esetben hónapok, mire lesz valami látható jele. Viszont hosszú távon éveket jelenthet az életedből, ezt kell mérlegelned.
dec. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!