Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 1-es típusú diabéteszes a...

1-es típusú diabéteszes a kisfiam SEGÍTENÉTEK?

Figyelt kérdés
Most derült ki és még nem tudom,hogy mit hogy kell csinálni főleg a főzés a gond melyik lisztel lehet vagy milyen lisztet kell mivel keverni?? Pl.:palacsintát nagyon szeretnék neki sütni,de hogy a durumlisztet keverni kell rendessel vagy hogy hogy nem tudom azt mondják szakad ha sütjük szeretnék kérni vk.-töl recepteket aki kipróbálta.???
2013. jún. 5. 21:58
 1/5 anni_ ***** válasza:

Szia!

Erről nem adtak tájékoztatást a kórházban? Furcsállom, mert mikor nekem derült ki ugyanez, egy héten át kaptam az információkat, prospektusokat, tanácsokat.

A liszttel kapcsolatban nekem a rozsliszt vált be, a fehér liszt a lehető legrosszabb választás. A durumliszt is nagyon jó, ha nem kevered fehér liszttel, kevésbé fogja megemelni a cukrát. Viszont arra nagyon kell figyelni, hogy ha eddig magas ch tartalmú, és gyorsan szívódó ételeket evett, és ehhez állították be az inzulinját, nehogy leessen a cukra, mikor lassan szívódó és alacsony ch tartalmú ételt kap.

Amik nagyon jók: zöldségek, korpovit, ha éddességet szeretnél adni neki: Canderel és Ella csokik, a sajtok, tej, tejföl is jó.

2013. jún. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De kaptam információt,de most már rájöttem elég általános volt,meg azt hogy hogy csináljak palacsintát nem kérdeztem akkor még nem is jutott estembe vagy kalácsot azt mondta hogy élasztöhöz tehetek cukrot mert az édesítővel nem kel meg de hogy a liszt milyen legyen zabpehely,tönköly,korpás,durum ez nem tudom?
2013. jún. 5. 22:30
 3/5 anni_ ***** válasza:

Ez hasznos lehet: [link]


Pár hónap, és teljesen belejöttök az új életmódba, addig meg kitartás!

2013. jún. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a palacsintát teljes kiörlésű lisztből szoktam készíteni, esetleg egy nagyon kicsi fehér liszttel keverve, hogy jobb íze legyen (max. 1/5 rész fehér liszt). Nem nagyon szoktam enni, mert így is nagyon sok a szénhidráttartalma, főleg ha a tölteléket is hozzászámolom. Ha az ebédem szinte semmi szénhidrátot nem tartalmaz (pl. húsleves pár szem tésztával, grillcsirke salátával), akkor is csak 1 db palacsinta fér bele a diétámba. Esetleg akkor tudok kettőt enni, ha édesítőszeres túróval töltöm meg és 1-2 egységgel több inzulint adok. Kalácsot, péksüteményt soha nem eszek. Nekem nem éri meg. Olyan keveset lehet belőle enni, hogy nem lakok tőle jól.

Édességet általában a Müllerben szoktam venni. Elfogadható a választék. Ízre nem igazán lehet megkülönböztetni a nem diabetikus termékektől. Lehet kapni édesítőszeres és fruktózos termékekekt is. A csokik jó áron vannak, szerintem nem drágábbak, mint egy sima csoki. A lekvárok, kekszek drágák, de meg szoktam venni, úgysem kell belőle sok.

A liszttel kapcsolatban még azt tudom mondani, hogy ki kell próbálgatni őket és mérni a gyerek cukrát. Nagyon nagyok az egyéni eltérések. Nekem a teljes kiörlésű vált be, kenyérből pedig a bakonyi barna. Hiába ajánják pl. a graham kenyeret, én nem tudom enni, mert az egekben van tőle a cukrom. Más ismerősöm a bakonyi barnát nem tudja enni. Azt is kitapasztaltam, hogy ebédre semmiképp nem ehetek kenyeret, mert akkor is magas tőle a cukrom, ha a megengedett szénhidrátba belefér. Ugyanez igaz a tejtermékekre is. Van olyan ismerősöm, aki semmit nem tud enni, még kefirt sem. Nekem csak a tejről kellett lemondanom, de pl. a tejszín, tejföl, kefir, joghur mehet. Persze nem mindegy, hogy mikor. Gyümölcsöt pl. csak tízóraira tudok enni és akkor is csak keveset.

Nekem kb. 2 évig tartott, mire azt mondtam, hogy kitapasztaltam, hogy nekem mi a jó, de még sok sok év után is van olyan, hogy nem értem miért annyi a cukrom amennyi.

2013. jún. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazán nagyon köszönöm a leírásokat annyira jó olyannal beszélgetni akinek ilyen a problémája,2,5éves a kisfiam 05.19.-én derült ki 9 napja vagyunk itthon tudom,hogy bele kell jönni de olyan jó ha van egy kis segítség köszi köszi köszi
2013. jún. 6. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!