Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet ez a gennyedző,...

Pintér László kérdése:

Mi lehet ez a gennyedző, gyulladt seb a combhajlatomnál?

Figyelt kérdés
Holnap megyek orvoshoz vele, pénteken kezdődött. A héten beteg voltam, lázas, napokig csak az ágyat nyomtam, rengetegszer brutálisan leizzadtam, először azt hittem, hogy csak a sok fekvéstől, forgolódástól, izzadástól kidörzsölődött vagy valami, de egyre rosszabb lett, először csak hintőport szórtam rá, aztán Neogranormont, ma tettem rá Canesten kenőcsöt, hátha valami gombás fertőzés, de néztem képeket semelyikre sem hasonlít. Ez csúnya, folyamatosan gennyedzik, kb egy 10 forintos nagyságú egybefüggő, szinte nincs bőr, csak a hús. Nagyjából olyan, mint amikor van seb a szájban, az az afta szerűség, vagy szájpenész. És kb olyan érzés a csípése is. [link] Leginkább ehhez hasonlít. Pont a combhajlatomnál van, kb a herékkel egyvonalban.
dec. 24. 20:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet valami fertőzés amit a lágyéki nyirokrendszer "hárít" épp, az ilyenkor gennyesen kifakadt, esetleg ha megnyomod a területet, kiáramlik belőle.

Nem tudom mindaz oka, de láz, izzadás, stb szerintem ilyen,

dec. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És mit lehet vele csinálni? Neogranormon? Canesten? Egyiksem? Hát ha így nyomom nem tudom, annyira látványosan nem, de ha teljesen tisztára törlöm ilyen 1-2 óra alatt újra tiszta genny lesz.
dec. 24. 21:09
 3/15 A kérdező kommentje:
Illetve még annyi, hogy Octenisept-et fújtam rá, ha ez számít valamit. Ja, meg zabálom a Flektort, napi ilyen 6-8 zacsi.
dec. 24. 21:15
 4/15 anonim válasza:
Nem lehet, hogy egy furunkulus?
dec. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Ez ilyen egybefüggőbb nagyobb seb. Mintha mondjuk perecelsz egyet biciklivel és úgy jól felhorzsolod a kezed.
dec. 24. 21:37
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne zabálj 300-400 mg diclofenacot, mert túladagolod, nem porcukor! Holnap reggel menj a fekélyeddel az ügyeletre (lehetőleg sebészet), antibiotikumot fogsz kapni. Addig csak a fertőtlenítőszert használd, és steril gézzel fedd, hogy ne legyen minden gennyes.
dec. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Az lesz mindenképpen, hogy reggel-délelőtt megyek, csak kíváncsi vagyok másnak volt-e ilyen vagy hasonló. Sebészetre? Nem bőrgyógyászhoz lenne célszerűbb? Az Octenisept-re gondolsz?
dec. 24. 21:51
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Arra, de csak a ráírt gyakorisággal. Ez seb, ez nem bőrgyógyászati hatáskör, ez már a bőr alatt van.
dec. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
És a sebész mit csinál vele? Vesz valami mintát? Laborba küldi? Belenyom egy injekciót? Amúgy köszönöm szépen!
dec. 24. 22:03
 10/15 anonim ***** válasza:
8%
Oltás
dec. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!