Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vas hiány hogyan okoz légszomjat?

Vas hiány hogyan okoz légszomjat?

Figyelt kérdés
Vashiányos vagyok ref érték alsó határa 10,7, nekem 5 a vasam. Légszomjam van, mintha nem tudnék elég levegőt venni. Pulmonológia negatív, endokrinológia és kardiológia is. A háziorvos annyit mondott szedjem a vasat. Helyettes doki van, nem magyarázta el a vashiány hogy okozza a légszomjat. Vérszegény nem vagyok.
dec. 27. 10:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
A vas a hemoglobinhoz kötődve szállítja az oxigént.
dec. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
szedj vasat de menj tovább esetleges gluténérzékenység lehet a hátterben ami gátolja a vasfelszívódást
dec. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
DE vérszegény vagy.. Akinek vashiánya van az vérszegény.
dec. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. 3mas, a hemoglobin rendben van nálam. Tehát, ha jól értem nem tud elég vas kötődni a hemoglobinhoz? A légzésfunkciós a diffúziós kapacitás lett alacsonyabb amúgy.
dec. 27. 11:37
 5/14 anonim ***** válasza:
52%
kizárt hogy a hemoglobin rendben legyen. HA nincs elég vas akkor nem lehet rendben mert vas az alapanyaga.
dec. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
Vashiányos vérszegénységnek hívják. Ilyenkor lehet a hemoglobin szint normális. A vas szinted viszont alacsonyabb a normálisnál és ezen van a hangsúly.
dec. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%
hogy lehetne a hemoglobin szint nomális mikor majdnem fele a vas szint a vérében az alsó határhoz képest?
dec. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
153 a szintje a hemoglobinomnak, az alsó határ érték 120. Én sem értem, ezért tettem fel a kérdést. A rendes házidokim január végétől lesz csak.
dec. 27. 11:46
 9/14 A kérdező kommentje:
Oké, értem. Azt nem tudtam,h lehet normális a hemoglobin ennek ellenére.
dec. 27. 11:46
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
153-as hemogloblin az jónak számít pedig. még magasabb is mint az átlag. annyival vért is lehet adni
dec. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!