Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vérkép: állandóan alacsony...

Vérkép: állandóan alacsony vörösvértest-térfogat érték fáradtságot-kimerültséget okozhat?

Figyelt kérdés

Akárhányszor megyek vérvételre, a vörösvértest térfogat (MCV) mindig a határértéken van (volt már alatta is), jellemzően 78, vagy a 80 értéket alig éri el.

Sok éve van ez már így.

Mindig fáradt, kimerült vagyok, ennek okát nem találják. Okozhatja ez?



dec. 30. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Elég sanszos, hogy vashiányod van. Az okozhatja az alacsony MCV-t és a fáradtságot is.
dec. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Vasat is néznek szinte mindig és az teljesen rendben van, meg egyéb ásványi anyagokat is és minden intervallumonb elül.
dec. 30. 19:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem ettől van, pl. nekem is ez van, bár érték alatt nem szokott azért lenni, plusz állítólag maga a sejtalak sem szép szabályos. Próbálkoztunk már mi is vassal, Folsavval, de nem változott semmi. Mondjuk én nem vagyok fáradt,kimerült emiatt, viszont figyelemmel kell kísérni. Mostanában szedek q10-et, D-vitamint majdnem 1 éve és azóta sokkal jobb a vérkép összességében.
jan. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1-es vagyok:

A vas szintje önmagában nem értékelhető. Mennyi a transzferrin szaturáció? Mennyi a ferritin szint?

jan. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!