Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » D vitamint + c vitamint igy...

D vitamint + c vitamint igy szedhetek?

Figyelt kérdés

Elfogyott a 4000-es D vitamin adag.

De van helyette 1000 mg C vitamin + 2000 mg D vitamin.

Azt lehet hogy reggel beveszek egyet és este beveszek még egyet és így kijön a 4000 mg D vitamin adag ?

Covid miatt



dec. 31. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Ha beteg vagy siman mehet az emelt dozis. De D-vitaminbol az ajanlott ami olajban oldott. Az szivodik fel normalisan.
dec. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Olajban? Akkor a tabbletas nemjo? Jutavit C vitamin 1000 + D vitamin 2000 NE

Szerves cink 15mg

dec. 31. 10:33
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Első pontatlanul fogalmaz. Zsírban oldódó vitaminok közé tartozik a D-vitamin. Ami csak annyit tesz, hogy zsíros ételek fogyasztása javítja a felszívódásukat. Nem kell vastagon kent zsíros kenyeret rá halmozott szalonnával enned, hozzá vajat harapdálva.

Egy átlagos, normál étkezésben van annyi zsír, ami kell.

Ezzel a dózissal még nem adagolod túl egyiket sem, így tudod pótolni, igen.

dec. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok. Ahogy irjak a D-vitamin zsirban oldodik, igy az is igaz amit irtak. De en ugy tudom sokkal jobban felszivodik az, amelyik eleve olajban (pl. oliva) van oldva a kapszulaban. A tablettas annyira nem hatekony. En igy tudom.


De a lenyeg, hogy 3-4 napig nyugodtan szedhetsz emelt dozis mindkettobol, semmi bajod nem lesz.

dec. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
Szerintem meg hagyd a fenébe az olajat. Zsírt egyél, ha vírus elleni harc a célod. Az olajtól görcsbe rándul a vater papilla, lökésszerű hullámokban ürül csak az epe, márpedig a benyelt vírusnak az epesav az egyetlen hatékony ellenszere. Ahhoz pedig zsírt kell enni. Olajat mindössze 50 éve eszünk, és az évmilliók üllőin kovácsolódott emésztőrendszerünk semmit sem tud kezdeni néhány évtizedes divatirányzattal.
jan. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!