Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alkoholista vagyok mennyi van...

Alkoholista vagyok mennyi van még hátra?

Figyelt kérdés
Valahogy abba szeretném hagyni, és remélem még nem késő. Naponta átlagosan 2 sört iszom, inkább a töménnyel van baj, hetente 2 7decis üveg whisky/vodka akármi elfogy. Sajnos rosszak a kapcsolataim magánéletben, iskola stb. az évek alatt felgyülemlett, de nem akarom mosdatni magam, be kell látnom hogy belecsúsztam ebbe a helyzetbe. Dohányzom is mellé, a környezetem is sejti, hogy mi a helyzet, de makacs vagyok és rossz a viszony. Lényeg az hogy kb 3 éve csinálom ezt hol többet/kevesebbet italozva, ha megvonom akkor elvonási tüneteim vannak, mérhetetlen idióta, ideges leszek, tán a kezem is remeg. A másik hogy ott tartok, hogy az evésből is visszavettem hogy a sok alkoholtól nehogy elhízzak, le vagyok fogyva, gyengülve eléggé. A tegnapi újév miatti ivászat is nagyon megviselt, berúgni nem tudok, de mára valahogy mintha a májamnál fájna vagy ilyen kellemetlen érzet van a helyén, utána olvastam a májcirrózisnak, lehet ez már az. A legszomorúbb az egészben hogy még csak 18 vagyok, már azt is megbántam hogy megszülettem.

jan. 2. 03:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
75%
Kedves 9-es, én meg a 7-es vagyok, és láss csudát, felépülő (kétféle 12 lépéses csoportban). Ha segíteni akarok egy ilyen felületen, átolvasom alaposan a hagyományainkat, és úgy válaszolok... tudod... Olvasd át őket te is. Ölellek szeretettel.
jan. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
56%

Azért aki a cigihez hasonlítja az alkoholt annak szerintem meg egyikkel sem volt dolga.

Cigiről nem lehet leszokni fokozatosan csak egyik napról a másikra. Az elvonási tünetek sem tudnak olyan kemények lenni mint az alkohol esetében.

Alkohol esetében fokozatosság kell meg persze vasakarat.

jan. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Phoney ***** válasza:
86%

Valószínűleg nagyon sok van még hátra. Akik rövidebb (mondjuk évtizedes) távon megölik magukat az alkohollal, azok minden nap kb. úgy isszák a töményet, mint a vizet. Ne attól félj, hogy hamar meghalsz, hanem attól, hogy amíg iszol, addig nyomorult leszel, mert akármi is az eredeti bajod, az alkohol nem enged tovább, amíg iszol.


A hízás miatt nem érdemes kevesebbet enni, mert attól alkoholistaként csak (még inkább) tápanyaghiányos leszel, sokkal károsabb, mint hízni. Az alkohol miatt így sem tud normálisan hasznosulni egy csomó vitamin/stb. kár még jobban kib.nod magaddal, az alultáplált alkoholisták szoktak nagyon gyorsan lerobbanni.


Ilyen fogyasztással (heti 14 sör + 1,5 liter rövid) egyébként nem lehetnek fizikai (idegi) alkoholmegvonásos tüneteid; amit átélsz, azok szorongásos tünetek (a pszichés függőség megvonásos tünetei). "Az" a bizonyos a kézremegés azoknál jelentkezik, akik a hét minden órájában ittasak, és túlpörög az idegrendszerük, ahányszor 0 véralkoholhoz közelítenek.


Nagyon korán lenne feladni, sokan a 30-as éveikben birkóznak meg ezzel, egyesek még később. De te inkább addig hagyd abba, amíg csak 3 évnél jársz, mert ha majd úgy leszel 30 meg 40 éves, hogy gyerekkorod óta nem ismered a józan létezést, akkor majd nézel, hogy melyik bolygóra kerültél, mert már fogalmad sem lesz, hogyan kell túlélni a józanságot.


A fokozatosság alkoholfüggőségnél nem működik... ha olyan vasakaratod lenne, hogy képes legyél minden egyes napon kevesebbet inni, mint amennyi jólesik, akkor eleve nem lenne semmiféle kontrollvesztésed, hanem mindig pont annyit ihatnál, amennyit jónak látsz. A "napról napra kevesebbet" kb. a lehetséges legnehezebb dolog, amit egy alkoholistától elvárhatsz, sőt, ilyen "megoldások" az alkoholisták fejében szoktak születni, amikor "leszokás" közben valójában öntudatlanul azon kattog az agya, hogy valahogy mégis csak maradjunk alkoholisták. (Úgy szokunk le, hogy iszunk tovább, tehát még a leszokásra is az ivás a megoldás, zseniális ;)


Aki ott tart, hogy fizikai függőség miatt nem állhat le hirtelen, annak meg régen rossz, nem tanácsok fognak rajta segíteni, hanem az elvonó. De mondom, a fizikai függőséghez folyton részegnek kell lenni.

jan. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
35%
Szia. Valószínű nem késő. Segítséggel komoly esélyed van a 180 fokos fordulatra. Sőt azok, akik kisegítenek a függőségekből, reménységhez és igaz cél eléréséhez is juttathatnak téged. Szeretőlelkű, együttérző, szakmailag képzett szociális munkások nagyon sok alkoholfüggőt segítettek új, szép élethez. Ide írom az elérhetőségüket. Református Iszákosmentő Misszió 2027 Dömös Vöröshegyi utca 1. T: 06 33 507 100 Akkor most fogj hozzá.
jan. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
31%
50 et nem éled meg.
jan. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Szia. Ne félj, csak indulj.
jan. 9. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
az egyik ismerősöm sokkal többet ivott ő 40éves koráig huzta aztán minden szerve felmondta a szolgálatot a másik ismerosöm meg 50 valahány éves koráig huzta.
jan. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
szoval még nem késő de mindenképpen kérj segitséget szakembertől és járj elvonóra bár az sem segit mindenkinek csak max átmenetileg.
jan. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!