Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alkoholista vagyok mennyi van...

Alkoholista vagyok mennyi van még hátra?

Figyelt kérdés
Valahogy abba szeretném hagyni, és remélem még nem késő. Naponta átlagosan 2 sört iszom, inkább a töménnyel van baj, hetente 2 7decis üveg whisky/vodka akármi elfogy. Sajnos rosszak a kapcsolataim magánéletben, iskola stb. az évek alatt felgyülemlett, de nem akarom mosdatni magam, be kell látnom hogy belecsúsztam ebbe a helyzetbe. Dohányzom is mellé, a környezetem is sejti, hogy mi a helyzet, de makacs vagyok és rossz a viszony. Lényeg az hogy kb 3 éve csinálom ezt hol többet/kevesebbet italozva, ha megvonom akkor elvonási tüneteim vannak, mérhetetlen idióta, ideges leszek, tán a kezem is remeg. A másik hogy ott tartok, hogy az evésből is visszavettem hogy a sok alkoholtól nehogy elhízzak, le vagyok fogyva, gyengülve eléggé. A tegnapi újév miatti ivászat is nagyon megviselt, berúgni nem tudok, de mára valahogy mintha a májamnál fájna vagy ilyen kellemetlen érzet van a helyén, utána olvastam a májcirrózisnak, lehet ez már az. A legszomorúbb az egészben hogy még csak 18 vagyok, már azt is megbántam hogy megszülettem.

jan. 2. 03:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%

Itt a gyk-n senki sem fog rajtad tudni segíteni. Mindenképpen fordulj szakemberhez, aki érdemben tud segíteni.

18 éves vagy azaz még majdhogynem gyerek. Kár lenne feladnod bármit is mikor még előtted az élet.

jan. 2. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
23%
Ez még szerintem közel sem súlyos állapot főleg, hogy fiatal vagy, a szervezeted is sokkal könnyebben regenerálódik. Neked kell eldönteni, hogy teszel e magadért, mert más nem fog, azonkívül, hogy néhány hosszabb-rövidebb beszélgetést megeresztenek veled. Foglald el magad valamivel vagy keresd az emberek társaságát! Természetesen ne olyanokét, akik alkoholizálnak. Ha nincs hobbid vagy nem sportolsz, akkor tedd magad hasznossá! Minden háztartásban van megoldásra váró feladat. Javíts meg dolgokat, tegyél rendet magad körül, takaríts, lomtalanítsd ki a környezeted. Teljesen mindegy, hogy egy ruhás szekrényt vagy egy tárolót, csak legyen valami kis feladatod. Ha van a közelben valami lehetőség, menj el néha szaunázni, az jó program egyedül is. Kezdj el olvasni könyvet! Ilyen kis apróságok lépésenként tudnak elindítani jó irányba. Szerintem sokkal fontosabb, hogy ne merülj bele az önsajnálatba! A sok kis apró feladat közt biztos hogy lesznek sikerek, ezek adnak majd erőt ahhoz, hogy belefogj nagyobb feladatokba is. És néha igyál meg egy sört, ha jól esik!
jan. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
91%

Egyátalán nem késő abbahagyni. Mivel még ilyen fiatal vagy nem 10-20 éve alkoholizálsz, szóval nem biztos, hogy olyan nagy kárt okoztál magadnak mint azt te gondolod. Mindenesetre az jó, hogy beláttad, hogy ez ellen tenni kell és abba kell hagyni. Hidd el nagyon sok van még előtted.

Kezdj el csinálni valami egészségeset, pl járj el futni szép fokozatosan, az egy jó terápia még talán a dohányzás leszokásában is tud segíteni.

Mindemelett egy pszichológus felkeresése is jó ötlet.

Lényeg, hogy ne hagyd el magad és ne mondj le magadról!

Itt az új év, legyen ez a te éved!

jan. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Keresd meg az AA-t, egy Anonim Alkoholista csoportot. Az internet segít, hogy hozzád hol van legközelebb. Ha segítséget vársz, az orvos, anyukád, a barátod, bárki, a saját véleményét fogja mondani. Ha felkeresel egy AA csoportot, egy hihetetlen oldott légkörben, olyan emberek segítenek, akik maguk is érintettek,(voltak). Segítenek! Pszichológus nem is tud, nem is akar segíteni, mind ezt jó drágán. Az AA-ba, már akár ma is elmehetsz, tárt karokkal várnak.
jan. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
Kérj szakmai segítséget. Anonim alkoholisták jó kezdés. Ha lennének elvonási tüneteid, akkor ne szégyelld magad beflangálni egy pszichiátriára. Ott szakszerűen segítenek átvészelni a legszarabb dolgokat, úgy hogy a lehető legkevesebb diszkomfortod legyen.
jan. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
91%

-Apósom 49 évesen hunyt el, megállt egy vérrög az agyában. Kb 18 évesen kezdett el anno inni ő is. Nem közvetlenül az alkohol tehet erről, de a halál oka visszavezethető ide, hiszen az alkoholban levő cukortól ő is eltelítődött, és nem evett, a vér erei elmeszesedtek. Erős dohányos volt.

-Unokatestvéreim édesanyja 41 évesen hunyt el, ő már reggel a kávé/tea helyett pálinkával kezdte a napot, élete utolsó hónapjaiban vért hányt, az alkohol teljesen kiszárította és kimarta a gégéjét és a gyomrát. Végül egy agresszív gyomorrák végzett vele, jajveszékelt a kórházban a halálos ágyán, hogy mennyire megbánta az ivászatot. Dohányzott is.

-Egyik nagyapám eleve szív problémával született, ő végül 66 évesen hunyt el. Nem emlékszem arra, hogy valaha láttam volna őt józanon, se gyerekként, se kamaszként. Akárhányszor mentünk látogatóba, a Papát mindig a kocsmából láttuk hazajönni. Végül szívinfarktusban hunyt el. Nem dohányzott.

-Egy barátunk 47 évesen hunyt el májcirrózisban, igazából őt amióta ismertük, mindig is ivott. Se kutyája, se macskája nem volt, így is a nagynénje temette el. Dohányzott.


Az alkoholon kívül tudod mi a közös még az első 3 emberben? Hogy mindegyik bántalmazta a közvetlen, velük egy fedél alatt élő családtagokat, mind fizikálisan, mind verbálisan. A családtagok zöme még él, és még mindig szenvednek az igazságtalan bánásmódtól! Egy életre meg tudod nyomorítani a körülötted lévőket ezzel! Te milyen sorsot szánsz a szeretteidnek?

A sok alkoholtól is tud a májad fájni. Igyál sok vizet, méregteleníts, legyél sokat oxigéndús levegőn. És emlékezz az akkori önmagadra, mikor még nem ittál… boldog voltál akkor? Ha igen, akkor most miért iszol? Találj ki valami kevésbé káros piát magadnak, attól még kocsmába ugyanúgy lehet járni, ha nem iszol.

Ne légy barom, ezt a nők sem szeretik!

jan. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%

Szia, kérdésedre válaszolva: szerintem abban a fázisban vagy, amikor még te döntöd el, hogy mennyi van hátra.

Nem a májad fáj, hanem a többi szerv, ahogy nyomja őket, mert a májad meg van dagadva az alkoholtól. De nagyon jól tud regenerálódni, ha hajlandó vagy jól bánni vele.

Az, hogy kiírtad a kérdésedet, már a segítségkérés egy halovány formája, amihez szívből gratulálok. Így tovább. Lehet konkrét helyen konkrét segítséget is kérni. Önsegítő csoportot javaslom én is. Van megoldás és nem vagy egyedül.

jan. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
32%

Az igazi kemény alkoholista a saját anyját is eladná egy felesért.

Azért te még ettől mesze vagy, nem olyan sok ez a mennyiség. Ha minden nap lemenne annyi amennyit egész hétre írsz már komolyabb lenne.

Első lépésben csökkentsd az adagot.

Semmiképpen ne növeld.

Első héten pl legyen csak napi 1 sör

Aztán következő héten csak másfél üveg tömény.

De simán egy pár hetes elvonó könnyen helyrehoz azon is érdemes elgondolkodni.

jan. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Látszik, hogy olyanok válaszoltak neked, akiknek fogalmuk sincs, mi az alkohol. Van egy erős dohányos, napi 40 szál cigarettát szív. Le fogja csökkenteni a napi adagját 10 szálra? Ugye, hogy nem. Itt senki más nem segíthet, csak te magad! Egyik napról a másikra tedd le a poharat, és kerüld azokat a helyeket, ahol vissza eshetsz. Vendéglátó helyek, bulik, haverok, ha akarod, menni fog! Kérj segítséged attól, akinek sikerült! A 4.es voltam.
jan. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
59%

Leírom a "csoda" módszert!

Soha többé ne igyál alkoholt és ne dohányozz!Tereld el valamivel a figyelmed!

Szívesen!

Egyszerűbb, mint gondolnád!

jan. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!