Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezek a laborértékek mit...

Ezek a laborértékek mit jelenthetnek? Miért kérte az orvos indoklás nélkül az ismétlést?

Figyelt kérdés

IR és PCOS gyanú miatt voltam laboron. Az IR igazolódott az OGTT alapján, viszont az endokrin eredményekben lévő eltérések miatt az orvos vélemény nélkül ismétlést kért. Hiába kérdeztem, nem válaszolt, csak annyit mondott, hogy ismételjük meg át eltérést mutató vizsgálatokat.


Van ötletek, hogy miről lehet szó? Ezek voltak az eltérések az OGTT mellett:


Trombocitaszám 441 (179 - 408

G/l)

Totál tesztoszteron 5,67 ismételve! (0,40 - 2,60 nmol/l)

Szabad tesztoszteron (FTI) 24,3 (0,7 - 10,9%)

DHEA-szulfát (DHEAS)12,80 (0,49 - 10,61 umol/l)

SHBG 23,30 (18,20 - 135,50 nmol/l)


Jövő héten pénteken megyek laborba ismétlésre. Utána megyek vissza endokrinológushoz.


Köszi a választ előre is!


jan. 5. 12:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Emelkedett DHEA-S szint mellékvese-kérgi tumorra, mellékvese rákra illetve hiperpláziára utalhat. Önmagában a DHEA-S koncentráció mérése nem alkalmas a mellékvese-rák diagnózisának kimondásához, további vizsgálatok szükségesek. Magas DHEA-S jelentkezik gyakran policisztás ovárium szindrómában (PCOS). Nőknél a magas DHEA-S koncentráció a menstruáció elmaradásához vezethet, és virilizmus (férfias jelleg [mélyebb hang], hirsutismus [férfias típusú test- és arcszőrzet növekedése], férfias jellegű kopaszodás, erőteljes izomzat fejlődése, és akne) látható tünetei alakulhatnak ki. Lányoknál a külső nemi szervek nem tipikus vagy gyenge fejlődését, férfias szőrnövekedést, és abnormális menstruációs ciklusokat okozhat.
jan. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
A trombociták növekedése lehet átmeneti vagy krónikus. Az átmeneti magas trombocitaszám általában a test természetes válaszaként jelentkezik, például sérülés vagy fertőzés esetén. Ez a fajta reakció általában nem okoz komoly problémákat, és a trombociták száma visszatér a normális tartományba, amint a test helyreáll.
jan. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

A háziorvosodat ha tudod akkor hívd fel még ma, és szólj neki erről, hogy a Trombocita számod magas.


Az oltottak körében ez nagyon gyakori, és a hirtelen halálok egyik megelőző részéhez tartozik amióta az oltás történt a Covid-kor.

Azonnal fel fog neked írni gyógyszert.. a többit meg majd az endokrinólógus.


Van vérzés problémád?

jan. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha van vérzésproblémád, az csak jót jelent jelen esetben nálad, mert akkor tuti PCOS vagy, ha semmi ilyesmi, akkor lehet csak komolyabb. Szóval ne egyből a legrosszabbra gondolj.
jan. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nincsen férfias jelleg a megjelenésemben semmilyen téren. Nem kopaszodom, nem szőrösödök, nincsen bőrproblémám, az állatok kifejezetten nőies, a hangom magas. Még elhízott sem vagyok, 162 cm magasságomhoz 62 kg vagyok, rendszeres sport miatt egyáltalán nincse rajtam olyan jellegű elhízás elhízás, mint amit amúgy az IR, a PCOS, vagy bármiféle mellékvese tumor okoz. Az egyetlen ok, amiért orvoshoz mentem és elkezdték a kivizsgálást az a rendszertelen vérzés (rövid, 1-2 hétig tartó szünetek kivételével elhúzódó, hetekig szűnni nem akaró vérzés).
jan. 5. 12:19
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
*Szóval ne egyből a legrosszabbra gondolj. Ráadásul csak picit emelkedettebb, úgy hogy én nálad a PCOS-re hajaznék inkább. A Tesztoszteron emelkedésed is arra mutat egyébként.
jan. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Oltva nem vagyok, covidos sem voltam, szerencsére
jan. 5. 12:20
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

5 Szóval ne aggódj.


"Nincsen férfias jelleg a megjelenésemben semmilyen téren. Nem kopaszodom, nem szőrösödök, nincsen bőrproblémám, az állatok kifejezetten nőies, a hangom magas. Még elhízott sem vagyok"


A PCOS-nek 99%-nak nincs meg összesen az összes tünet-mint amit írnak, néha feltünik náluk egy.egy mint pl. az akne. De semmi több. Ezért ha az akne megjelenik egy nőn az szinte 99,99% PCOS miatt. Ugyanis az IR párban jár a PCOS-el.Mindig.

jan. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
18%
7 Tuti hogy voltál, csak max. nem tudsz róla. Mára már kivédhetetlen, és nincs az újszülötteken kivül olyan aki ne esett volna át rajta. Most is az egész ország tele van Coviddal. Telt ház van a dokiknál.
jan. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy nem estél át a covidon? Negatív az ellenanyag szinted?
jan. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!