Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Agyhártagyulladás mindig...

Agyhártagyulladás mindig kiütéssel és lázzal jár? Háziorvosom rögtön lerázott annyival, hogy nem felelős értem.

Figyelt kérdés

Körülbelül másfél hete jelentkeztek nálam influenza-szerű tünetek: az egész iszonyatos fej- és végtagfájdalommal kezdődött, majd láz is kialakult 1 napig, végül egy kis köhögés után elmúlt Szilveszterre.



Most második napja a semmiből kialakult egy ilyen iszonyatos nyak-tarkófájdalom, plusz annyira megfájdult a torkom, hogy beszélni is alig tudtam. Ma reggel meg hasmenésem volt, 30 perc alatt 3x mentem el WC-re reggel. Utána egyszer ettem egy kis almás rizsát és nem mertem mosdóba menni, nem is kellett utána többször. Láz, köhögés, kiütés nincs.


A fejemet nem igazán tudom mozgatni, annyira fáj a tarkóm. Az állammal megtudom érinteni előredöntéskor a mellkasom, de fájdalom kíséri, azt is, ha oldalra fordítom.


Iszonyatos fáradt vagyok még pluszban...otthon mondták, hogy 2 napja horkolok, ami soha nem jellemző rám.


Plusz alacsony vérnyomásom van.



Na, hazafele felhívtam a háziorvosomat, hátha mehetek hozzá személyesen. Azt mondta, lehet, COVID, igyak, feküdjek, lehet, a hasmenéstől fáj a fejem a folyadékvesztéstől ( nekem nem fáj a fejem, hanem a tarkóm, de letojta az egészet )


Épp lerakta volna, amikor erőszakosabban szoltam 3 viszonthallásra után a részéről, hogy lehet-e agyhártyagyulladás...erre, azt mondta, minden lehet, jaj, várjak, ilyen kiütéseket kellene keresnem a testemen, a google kiadja, milyeneket és hogy ez nem olyan gyakori meg azonnal levenne a lábamról.


Nyugtázni akartam magam és kérdeztem, hogy akkor nem valószínű, mert nincs kiütésem...erre azt mondta, hogy ez csak egy távkonzultáció és ő nem felelős semmiért, ha rosszabb, menjek vissza 4 nap múlva.


Hát, remek!


Akinek van tapasztalata a betegség kapcsán, írna a lefolyásáról vagy, hogy mi lehet ez? 😞



jan. 5. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
16%
Oltva vagy?
jan. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
13%

Az agyhártyagyulladás NEM JÁR kiütésekkel!

Viszont igen magas láz a jellemzö, ha az lenne nálad, akkor nem ide írogatnál, hanem féleszméletlen lennél a láz miatt.

jan. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Nem feltétlen jár lázzal. De akkor lelassulna a beszéded a fejfájás mellett. Volt részem agyhártya gyulladásban.
jan. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#2: A Neisseria meningitidis által okozott agyhártyagyulladás járhat kiütésekkel (ez a legismertebb, gondolom, erre gondolt az orvos). Sok kiütést okozó vírus szövődménye is lehet idegrendszeri tünet (enterovírusok, adenovírusok, flavivírusok, herpesvírusok, hogy csak a leggyakoribbakat említsem).
jan. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

A fent említettek tünetek alapján èn sem gondolnèk egy Meningitisre. Leggyakoribb tünet a magas láz (hirtelen kialakuló), nagyon erős fejfájás, levertsèg, gyengesèg. Hasmenès helyett inkább hányinger, hányás. Fènyèrzèkenysèg.

A kórelőzmènyben egy influenza.... Agyhártyagyulladást inkább egy arcüreggyulladás vagy közèpfülgyulladás előz meg. Talán a nyaki merevsèg miatt ránèznèk a betegre, nèhány fizikális vizsgálat segíthet eldönteni hogy hogyan tovább.

A kiütès, pedig ahogy előttem is írták, bizonyos kórokozóra jellemző.DE ez általában gyerekkorban vagy fiatal felnőttkorban fordul elő, kb 20-22 èves korig. Ez valóban egy nagyon veszèlyes , órák alatt meghalhat a beteg. Biztos le leszek pontozva, de szerencsère van ellene (nem köteleő) vèdőoltás.

jan. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
jan. 8. 07:35
 7/7 anonim válasza:
Jobban vagy kérdező?!
febr. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!