Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Köhögésre bármi bevált praktika?

Köhögésre bármi bevált praktika?

Figyelt kérdés

Covidos voltam az ünnepek alatt. Már nem fáj semmim, viszont utolsó tünetként múlt hét közepén előjött a köhögés. Szerintem gyerekkorom óta nem köhögtem, akkor sem ha beteg voltam, így nincs rutinom ebben.

Az egész napot végigköhögöm. A gyógyszertárban ajánlottak rá egy gyógyszert. Szedem csütörtök óta napi 3x, de semmi javulás.

Most éjszaka sem aludtam semmit szinte emiatt. Már rettegek a jövöhéttől, hogy újra a munkahelyen meg főleg a buszon is ez lesz...

Van valakinek bármi bevált módszer köhögésre ami használ is?


Köszönöm a segítséget!



jan. 7. 04:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Türelem, ágynyugalom, meleg mézes-citromos tea, és sok C-vitamin.

Sajnos a COVID után van, hogy még hetekig köhög az ember.

C és D vitamint egyébként is ajánlott ilyenkor szedned, a vírus nagyon igénybe vette az immunrendszeredet, ilyenkor nem nehéz összeszedni mindenféle felsőlégúti fertőzést.

jan. 7. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Valóban a meleg tea és a forró fürdő után szokott valamennyire csillapodni. Ez az éjszaka kegyetlen volt.

Most kínomban olvasgattam facebookon is, hogy mennyien köhögnek mások is az ünnepek óta. :(

Nálam is a türelem fogytán van. Megint így indítani a hetet, ráadásul muszáj dolgozni menni.

jan. 7. 04:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálam is ugyanez. Múlt héten jöttem ki a covidból, de még mindig néha elkezdi csiklandozni a torkomat és akkor percekig köhögök.


Azt vettem észre, hogy lefekvés után a legrosszabb és ha sima vizet iszok, akkor rosszabb lesz. Szóval inkább egy mentolos cukorkát kapj be.

Gyömbéres-mézes tea, orvosi zsálya gyógytea volt a leghatásosabb nekem eddig.

jan. 7. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hagyma tea. Nem finom, de hatásos.
jan. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Így van, hagymatea, mézzel!


És megfogsz lepődni, a nevetés is jót tesz!

Remek nyákoldó, köptető!

jan. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!