Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi kattoghat a bordámnál?

Mi kattoghat a bordámnál?

Figyelt kérdés

A szegycsontom aljától lefele kb. 3-10 centire olyan érzés, mint ha a hasizmom jobb oldali középső "kockája" is akadna a bordám legvégében, meg mint ha a belemet is bökné, karcolná a bordám, ami gondolom hülyeség.


De mégis mitől lehet ott folyamatosan több különböző furcsa érzés?


(Amióta pár éve egyszer arra riadtam álmomból, hogy a jobb oldalamon fekve nagyon hirtelen, nagyon élesen szúr ott egy pontban, ahogy a szokatlanul teli hasam kidudorodott a szűk bordámon.)


Sokszor úgy érzem, hogy egy 5 cm átmérőjű kis "lufi" növekszik ott a bordám végénél (a felszín alatt 1 centire), mint ha a belem perisztaltikája nem működne azon a részen, csak oda növekedne, egyre kellemetlenebbül.


Ilyenkor jól esik erősen benyomni (nincs látható felfújódás, a hasüregben érzem).


De ujjal nyomva elviselhetetlenül belenyilal hirtelen, szóval csak tenyérrel szabad, a bordámról jobbról balra húzva pár centit, és csak aztán benyomva a bordám végét a hasmba kb. 4 centi mélyen, jól megkönnyebbülve, hangosan csobogni kezdő béllel.


(Csak bal oldalon fekve működik ez a technika.)


Pár éve is egyből mentem magánorvoshoz a sérülés után, meg azóta is voltam államiban, de semmit nem látott az ultrahang, szóval kétlem hogy a bordám felnyársalta volna a belememet.


Volt orvos, aki szerint epehólyag, epevezeték fájt, másik szerint nyombél tükrözés kellene.


Most is úgy ropog balon fekve minden hasizom feszítésnél, mint amikor valaki az ujjait roppantja, csak kicsit halkabban és tompábban.


Meg most a jobb oldalmra átfordulva szokás szerint jól kitámasztom kemény tartóval, különben elég kellemetlen érzés ott.


Kb. 10-15 éve küzdősportoltam is, kapott a bordám is rendesen, de nem tudok se törésről, se repedésről. Bár tapintásra elég gyanús. De nem fáj.


Tudom hogy alapos kivizsgálás kellene, de hátha van valakinek bármi ötlete, annyira kíváncsi vagyok.


Amúgy akkor a legrosszabb, amikor sok a bélgázom. Akkor nagyon tud feszülni ott. És akkor ha megnyomom, egyből bugyog és átmegy a nyomás a szigmabelem szájához.


Meg ha keményebb a székletem, akkor van hogy wc előtt egy napig feszül azon a részen és a tenyeres nyomás se segít.



jan. 10. 10:15
 1/1 anonim ***** válasza:
Ezek a tobb évvel ezelotti kulso behatasok lehet nem tettek jot az izmoknak es a belso szerveidnek.
jan. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!