Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Csak agyi vérnyomás magas?

Csak agyi vérnyomás magas?

Figyelt kérdés
Létezik olyan betegség, állapot, melyben a karon mért vérnyomás optimális, ugyanakkor az agyi erekben egészségtelenül magas nyomás uralkodik?

jan. 19. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
29%

Létezik egy helyre lokalizálódó magas vérnyomás, ilyen pl amikor a vese artériák meszesek, szűkek és ezért lesz általánosságban is magas a vérnyomás.

De hogy más szervnél is legyen ilyen, azt azért nem hinném.

Max akkor, ha érelmeszesedes okozza, akkor ugye elszórtan vannak jelen a plakkok, hol szűkebb, hol tágabb az ér átmérője. Ilyen esetben el tudom képzelni, hogy helyenként magasabb a vérnyomás, de biztosan nincs klinikai jelentősége. Bőven elég ha a felkaron meg van mérve.

jan. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy speciális, a gyakorlatban alig (szinte soha) előforduló esetben lehetséges: Ha a karodban magasan van egy jelentős érszűkület, akkor elképzelhető, hogy a karon mért vérnyomás (tévesen) normális, miközben mindenütt máshol magas.
jan. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
44%
Nagyon ritka állapot. Ezt izolált szisztolés hipertóniának hívják. Nem betegség, sokkal inkább az öregedés és a genetika az ami együttesen kiválthat ilyet nagyobb eséllyel. De lehet fiatalabb korban is amikor szintén genetikailag az erek struktúráinak az elváltozásai okoznak ilyet. Konkrét kórképhez nem köthető.
jan. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én gyerekkoromban érdekes dologtól szenvedtem: az arcom/fejem néha forró volt,úgy éreztem szetrobban,a testem pedig normál hőmérsékletű volt. Mire orvoshoz értem,mindig elmúlt, de az anyukám teljesen kivolt tőle. A lázmérő is sokkal többet mutatott a homlokomnál. Fogalmam sincs,mi volt ez és miért nem vizsgáltak ki. Aztán felnőtt koromra teljesen elmúlt. Lehet,nekem is valami ilyesmi volt.
jan. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!