Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » PET CT vizsgálatot hol csinálnak?

PET CT vizsgálatot hol csinálnak?

Figyelt kérdés

Gyulán/ Békéscsabán szeretnék de egyelőre nem találtam ilyet magánban.

Én vagyok a béna vagy tényleg csak nagyobb városokban (Kecskemét, Bp, Szegeden csinálják?)


Háziorvos, vagy onkológus adhat ide beutalót vagy ezt csak az engedheti meg magának akinek van pénze és foglal időpontot?


jan. 21. 19:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Mivel 300 ezer forint körül van az ára, szerintem elképzelhető, hiszen nem sokan tudják kifizetni. Onkológus biztos adhat beutalót. A mostohámnak volt ilyen vizsgálata és nem fizetett érte szerintem semmit, de ez Pesten volt.
jan. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Anyukám is volt már 1x évekkel ezelőtt, és én is úgy emlékszem, hogy az onkológus adott neki beutalót. Én még fiatalabb voltam nem emlékszem, anyukám pedig beteg és elfelejtette, de akkor nagy valószínűséggel ez lehetett.


Akkor mell daganata volt, műtötték is, most pedig vastagbél szűrésen volt, ami pozitív lett. Egyből küldték tükrözésre, amitől nagyon fél. Gondoltuk, hogy esetleg a PET CT kimutatna bármit is, de egyszerűen nem érem el az onkológust. Az asszisztens veszi fel mindig a telefont, nem tudok az orvossal beszélni. Időpontot kértem, febr 13-ra adott, de az olyan időpont, hogy akkor elemzi ki a mammográfia eredményét. Addig meg nem akarom húzni. Mert szeretném tőle kérdezni, hogy most menjen anyukám el a tükrözésre, vagy tud adni PET CT-re beutalót.


Teljesen tanácstalan vagyok, megőrülök. Egyedül vagyok, senki nem segít. Nem értek ezekhez a dolgokhoz, bátortalan is vagyok. Nem az a fajta sajnos, aki oda megy és "beolvas" az asszisztensnek, hogy márpedig én a doktornővel szeretnék beszélni...


300 e Ft-tom meg sajnos nincs ...

jan. 21. 19:27
 3/23 anonim ***** válasza:

A PET-CT indikácós köre elég szigorú, még az onkolügusnak is meg van szabva, hogy milyen daganatok esetén lehet kérni.


De amúgy is, mi a tök értelme lenne? A vastagbéltükrözés azért jó, mert látja, ha van daganat és MINTÁT kehet belőle venni, szövettani diagnózishoz jut az ember. A PET CT ebben a helyzetben egy kalap szart nem érne. Mit akarnál belőle megtudni?

jan. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy csak a tükrözéssel derül ki, hogy rák-e vagy sem. Ha nem a végbélhez közel, mondjuk nem az utolsó 15 centin belül van a zűr, akkor "szerencsésebb" a helyzet. Ha ott lenne, akkor valószínűleg vérezne, amikor wc-zik, netán spontán is. Esetleg ceruza széklet is lenne meg ilyenek. A végbél környékén lévő daganat viszonylag hamar kezd látványosan vérezni. De nem vagyok szakértő, csak olvasgattam a témában. Dr. Varga Patricia oldalán sok hasznos olvasható a vastagbél problémákról. Győzze le a félelmét. Vélhetően elkábítják. Nem hiszem, hogy fáj csak kellemetlen úgy tudom. Fontos lenne mielőbb túlesnie rajta. Jó egészséget neki! Fel a fejjel!
jan. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

3:

Had tudjam már én jobban, hogy "mi a tök értelme lenne"

Már volt daganata az illetőnek és műtötték is

Mielőtt tükrözésre megy jó lenne tudni, hogy aranyér vagy ténylegesen gond van.

Nem mindegy és nem olyan kellemes az a tükrözés, hogy csináljuk meg vagy ez vagy az....


És mint írtam már volt ilyen PET ct-n amire az onkológus adott beutalót, csak már régebben történt ...

jan. 21. 23:15
 6/23 A kérdező kommentje:

4:

Győzze le persze, csak egy pszichésen beteg embernek ezt nehéz mondani.

Azóta nem is alszik csak altatóval, mióta tudja, hogy ez lesz


ceruza széklet alatt nem tudom mire gondolsz, sosem hallottam még ezt


"Az a helyzet, hogy csak a tükrözéssel derül ki, hogy rák-e vagy sem"

PET CT nem mutatja ki?


Minél hamarabb próbálok intézkedni természetesen és köszönjük szépen!

jan. 21. 23:20
 7/23 anonim ***** válasza:
Akkor el kell menni proktológushoz, 3 perc alatt megnézi, hogy aranyér-e. Legfeljebb egy néhány centis csövet dug a fenekébe. Amúgy van ct kolonoszkópia is. De szerintem sajnos nem fogja megúszni a tükrözést...
jan. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Proktolúgussal sem megy többre


Gasztroenterológus végzi a kolonoszkópos vizsgálatot

2 helyre meg azért miért is menne, elég kellemetlen szitu ez így is

jan. 21. 23:25
 9/23 anonim ***** válasza:
De értsd már meg, hogy a PET CT nem erre való. Nincs értelme.
jan. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
CT kolonoszkópiát ajánlom akkor már, ott nem nyúlnak bele.
jan. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!