Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Prolaktin terhelés értéke...

Prolaktin terhelés értéke 3891 mIU/L jó vagy rossz?

Figyelt kérdés
0 perces érték 150 mIU/L, a 60 perces pedig 3891 mIU/L. Ez mire utalhat?
jan. 25. 11:15
 1/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Az sok. Agyalapi mirigy nem megfelelő működése. Kapsz rá majd gyógyszert, pajzsmirigy rendben van? FFI vagy nő vagy?
jan. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nő vagyok, 29 éves.

Tsh 1.704 mIU/L

Ft4 10,07 pmol/L

Ft4 6 pmol/L

Anti TPO 0,5 U/ml


Mellette az LH 1.99 IU/L és az FSH pedig 1.83 IU/L

Az androgén hormonok mind magasak.

jan. 25. 12:16
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Baba projekt miatt volt a vizsgálat gondolom. Endokrinológus majd megmondja mi legyen, a prolaktint jól lehet kezelni.
jan. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem babaprojekt miatt volt. Második baba születése után kezdődő tünetek miatt kezdtek el kivizsgálni és most itt tartunk. Mindegy, majd az orvos megmondja úgyis, hogy mi legyen
jan. 25. 13:35
 5/6 anonim válasza:
Mi lett veled kedves kerdezo? Milyen tuneteid voltak mielott elindultal a kivizsgalasokra? Hasonlo cipoben jarok :(
ápr. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az első doki még tavaly az első labor alapján PCOS-t és IR-t állapított meg, a többi hormonra, többek között a Prolaktinra is azt mondta, hogy rendben van, hiába voltak határértéken. Aztán a doki, aki a terheléses vizsgálatot kérte, végül elmagyarázta, hogy a hormonszintek alapján teljesen egyértelmű, hogy a PCOS, az IR és mire visszamentem hozzá a pajzsmirigy alulműködés, valamint kezdődő mellékvese kimerülés mind csak tünet, a problémát az agyalapi mirigy elégtelen működése okozza. Csináltak MR-t, hogy kizárják a tumort, szerencsére az negatív lett.

Végül írt fel a doki gyógyszert, most voltam újabb terhelésen, és határozottan javult az állapotom, bár még messze a vége.

Még annyi, ami érdekes lehet: megkérdeztem az orvost, hogy lehet az, hogy a másik semmit nem vett észre belőle. A válasza az volt, hogy sok orvos nem látja az összefüggéseket a tünetek és az orvosi vizsgálatok eredményei között. Például sok orvos csak addig jut el, hogy a labor eredményeken ha valami határértéken belül van, akkor már jónak jelent ki, pedig ez sok esetben nagyon nem így van. A Prolaktin pont egy ilyen, hogy ha nem terhes vagy szoptat egy nő, akkor minimális értékben szabadna lennie a szervezetben, 30 mIU/L, max 50, de az már picit határeset. Vagy ami még hasonló, a CRP, ami a gyulladást mutatja, normál esetben, ha egészséges az ember, akkor 0 kellene, hogy legyen. Minden más eset, tehát, ha nem 0 az eredmény, akkor valamilyen gyulladásos folyamat zajlik a szervezetben. Mégis az orvosok sokszor egyáltalán nem foglalkoznak vele. Mindegy, ez csak érdekesség gyanánt írtam le, a lényeg, hogy nem szabad olyan orvosra hallgatni, aki nem jár utána a dolgoknak és csak tüneti kezelést csinál.

ápr. 18. 19:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!