Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vastagbél tükrözés hogyan...

Vastagbél tükrözés hogyan történik?

Figyelt kérdés

Államiban lesz végezve.

Orvossal nem sikerült beszélni egy szót sem. Asszisztens ráírta a beutalóra az időpontot, örüljek, hogy megmondta az orvos nevét,de igazából elérni nem lehet.

Annyit tudok, hogy előtte nap hashajtó, aznap bódítás.

11-re van az időpont.

A bódító azonnal hat?

Mennyi idő maga a vizsgálat?

A vizsgálat után, miután "kimegy" a bódító van fájdalom?

A gyógyszereket sem nézték meg, hogy kompatibilis e a bódítóval, legalábbis senki nem kérdezte meg milyen gyógyszerek vannak...

Nagyon izgulok, azt sem tudom ennek eredménye mikor lesz a tükrözést követően :'(


jan. 26. 16:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

A bóditó arra jó hogy eszméletednél vagy de kb azt se tudod hol vagy, igy nem zavar mit csínálnak veled.

Utána fingani foksz nem keveset, mert felfújják a beledet levegővel, és az majd kitör belőled.


Fájdalom az nem igen lesz ha jól csínálnak mindent.


kb 10 perc az egész

jan. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

"A bóditó arra jó hogy eszméletednél vagy de kb azt se tudod hol vagy, igy nem zavar mit csínálnak veled." Értem csak, a gyógyszereket nem is kérdezték, pszichiátria gyógyszerek


"Utána fingani foksz nem keveset, mert felfújják a beledet levegővel, és az majd kitör belőled." De mikor? Ott az orvos előtt?


"Fájdalom az nem igen lesz ha jól csínálnak mindent."

Ezaz, hogy HA jól csinálják... ettől félek én is...


"kb 10 perc az egész" Legyen így...

jan. 26. 18:19
 3/14 anonim ***** válasza:
Anyukámnak volt, pont így, ahogy az 1-es írta. Igen, az orvos előtt fogsz fingani, többszáz ilyen vizsgálatot csinált már, ez vele jár, nem érdekli. Kísérőt kell vigyél magaddal, mondták ugye? Mert utána elég kótyagos leszel, anyut is támogatnia kellett öcsémnek a kocsiig meg a kocsitól a lakásig.
jan. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia, nekem volt már több béltükrözésem, mind bódításban, leírom hogy zajlottak.



A vizsgálat előtti napokban nem szabad már magokat enni, rizst, magos zöldséget (pl. paradicsom), müzlit stb., erre vannak listák a neten. Sokat kell inni.


Ha reggel van a vizsgálat, utoljára az előtte lévő nap reggel szabad kicsit enni. Például kedden reggelizni szabad, utána már kedden egész nap csak inni, majd szerdán reggel vizsgálat. Tehát 1 napig nem szabad enni semmit, lássuk be, ez sem túl kellemes, de kibírható.


A tükrözésben szerintem a legrosszabb az előtte lévő nap, a hashajtás. Ez a nap sajnos kellemetlen, és fájdalmas. Meg kell inni a hashajtó folyadékot az utasítások szerint (például vizsgálat előtti napon 1 tasak délelőtt, 1 tasak délután, ez hashajtó típusonként eltérő).


A hashajtó íze nagyon rossz, egyáltalán nem finom, néha sós is. Én a legdrágább hashajtót szoktam kérni, hogy azt írja fel a gasztrodoki, Picoprep a neve, még talán annak a legtűrhetőbb az íze. Hideg vízzel könnyebb meginni. Hideg vízbe beleöntjük a port, elkeverjük, ettől meg fog melegedni, hagyni kell kihűlni. Be kell fogni az orrot és egyben leküldeni, csak ne túl gyorsan, nehogy hányás legyen belőle.


Utána nagyon sok folyadékot kell inni minimum 3-4 litert, órák alatt, nem egyben. Ez sem kellemes, ha valaki nincs hozzászokva, de kötelező, különben nem tisztul ki a szervezet, és hiába volt az egész. Muszáj minimum 3 liter inni, mérd ki előre, szépen lassan iszogasd.


A hashajtótól nagyon sok hasmenés lesz, órákon át. Ez legyengíti az embert, főleg, hogy aznap tilos enni. Muszáj valami cukrosat inni, hogy ne ájuljon el az ember. Én átlátszó szőlőlevet szoktam, vagy átlátszó cukor teát. Színes dolgot tilos inni, fekete teát például, csak átlátszót szabad inni.


Feküdni kell, pihenni, olvasni stb., és nagyon közel legyen a wc, mert hirtelen fog jönni a hasmenés, van, hogy visszamész a szobába, és megint mehetsz újra a wc-re, 2 percre rá. Komolyan, hihetetlenül hangzik, de készülj fel rá.


A sok hasmenés fájdalmas, legyen otthon nedves törlőkendő, vagy nedves wc papír, meg Neogranormon/Sudocream. Ezt a saját bőrömön tapasztaltam, szó szerint, ugyanis a 10-20 hasmenés kimarja, kicsípi a bőrt, amitől még jobban fáj a többi hasmenés, borzasztó. Ezért kell a nedves törlő és a krém. Tudom, viccesen hangzik, ott lent kenegetni 2 hasmenés között, de segít, ez a lényeg.


A végén már csak vízszerű dolog fog jönni a hasmenés helyett, ez normális, akkor tisztult ki jól az ember.


Éjszaka érdemes aludni, amennyit csak lehet. Lehet, hogy az inger még működni fog, és ki kell menni éjjel is wc-re párszor. Reggel is előfordulhat még kis hasmenés, az nem gond, attól még megtörtént a kitisztulás.


Ha ezt a hashajtós napot túlélte az ember, éhes, fáradt, gyenge, akkor a vizsgálat már szinte smafu.


A vizsgálatkor le kell alul vetkőzni, adnak egy takaró/köntös szerűséget. Nagyon emberségesek ilyenkor a nővérek/dokik, tudják, hogy ez egy kiszolgáltatott helyzet.


Fel kell feküdni az asztalra, oldaladra fordulni, ők leveszik a takarószerűséget, jön a bódítás/altatás, utána már csak arra eszmélsz/ébredsz, hogy készen van. Pár perc, hamar eltelik.


A vizsgálat egy kamerás vizsgálat, de nagyon pici kamera, nagyon vékony cső, nagyon óvatosan, lassan vezetik be. Az orvosok erre részletes oktatást kapnak, óvatosan, vigyáznak a belekre. Pici csipesszel vesznek mintát a belekből.

Fújnak be egy kis levegőt, mert alapjáraton a bele mindenkinek össze van esve, a levegő azért kell, hogy "megfeszüljön", meg lehessen vizsgálni. Mint amikor belefújunk egy nejlon zacskóba, és az megfeszül.

A vizsgálat után teljesen normális, hogy levegő távozik, akár aznap estig, ez sem ciki, így működünk, ki kell jönnie a levegőnek a belekből.

Pár csepp vér is normális, mert a kis csipesszel vettek mintát.


A vizsgálat után már lehet enni, én mindig ezt a részt várom a legjobban, mindig eltervezem, mit fogok enni, 1 nap éhezés után nagyon jó végre enni.


Kitartást, írj nyugodtan, ha van kérdésed.

jan. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

3:

Igen azt mondták, hogy kelleni fog kísérő (Anyukámnak lesz a vizsgálat) illetve a kezembe nyomott egy hashajtót, hogy ezt előtte nap igya meg és ennyi volt.


Sem az orvossal nem tudtam beszélni, se semmi. Sőt az orvos nevét nem is mondta, csak az időpontot. Úgy telefonáltam be másnap, hogy mégis ki lesz az orvos, mert én még (szerencsére) nem voltam a gasztoenterológián és nem tudtam hogyan működik ez, akkor meg kb. elküldött és elfelejtettem megkérdezni.

Elhiszem, hogy ez "rutin" vizsgálatnak számít, de egy pszichésen beteg embernek ez elég megterhelő! Azóta mióta tudja, hogy menni kell alig alszik.


Tehát egyébként is elkísérném (bódítás nélkül is) mivel pszichésen beteg, nehezen tud koncentrálni, ilyenkor meg aztán végképp nagyon izgul. Nem a legjobb orvost kaptuk (vélemények alapján) de úgy vagyok vele, hogy essen túl rajta, mert azóta nagyon izgul, a magán úton pedig 130 ezer Ft és attól féltem, hogy ott még később lesz az időpont mivel ott kell egy konzultáció + a vizsgálat.

jan. 26. 21:57
 6/14 A kérdező kommentje:

4:

Köszönöm szépen, hogy leírtad!


Nekünk a Macrogolum nevű hashajtót adták, gondolom ez a legsz@rabb és a legolcsóbb is... úgy van írva, hogy 300 grammot kell 2 liter vízben vagy teában elfogyasztani előtte nap, azaz kedden 10-14 óráig meginni.

Ez után még kell a folyadék.

És ezen a napon fogyasztható reggel csak joghurt, inni szénsavmentes folyadék: víz, tea


Azt viszont nem tudom, hogy a tea milyen tea lehet? Gyümölcs tea, citrommal, mézzel lehet? vagy milyen tea? mert ugye a filter is szinezi a teát.


Az van ezen a hashajtón, hogy előtte 4-5 nappal csaj tejtermék lehet, de pontosan azt sem tudom hogy mi. Én natúr joghurtra, tejfölre, túróra gondolta, illetve az van még, kolbász, sonka, baromi, fehér kenyér lehet és tészta. Gondolom, hogy az is búzalisztes tészta, úgyhogy tejfölös tészta meg túrós tészta lesz a "menü", illetve szendvics fehér kenyér + csirkemell sonka. A vajat sem tudom, hogy az mehet e rá. Mivel a baromfi külön írva van így csirkemell sonkát vettem, kolbászt nem vettem mivel az sertés, azt sem tudom biztosra, hogy lehet e.

Van otthon bolti Lidl-ös sajtos tallér. Azt pl lehet? mert az búzalisztes. Nem akarom éheztetni, de a szendvicsen és a tésztán kívül semmiben nem vagyok biztos.


Ennek a gyengeségnek nagyon nem örülök, mivel így is nagyon retteg, nem tud koncentrálni, beszélek hozzá van mikor nem is válaszol vagy teljesen mást kezd el mondani..

Azt mondta a háziorvos, hogy a gyógyszereit előtte este és aznap reggel is be kell venni.

De orvossal beszélni nem tudtam, így azt sem tudom, hogy azt megnézik e hogy a bódító gyógyszer meg az ő gyógyszerei mehetnek e egyben...


Szerdán neki 11-re van időpontja, de az is lehet ahogy a kórházakat ismerem, hogy lesz abból 12, fél 1.... kitudja.


Nagyon izgulok és félek, de remélem minden rendben lesz.

Köszönöm szépen még1x.

jan. 26. 22:20
 7/14 A kérdező kommentje:

Ja és tudom nem ez a legfontosabb, de most hogy készítsem fel erre, hogy az orvos előtt ott fog fingani, ne érezze cikinek.

Most ezt egy beteg embernek aki egyébként is retteg, enni nem ehet majd, hogy mondja el az ember

jan. 26. 22:21
 8/14 anonim ***** válasza:

Igen, arra készülj, hogy nem fogtok 11-kor sorra kerülni, tapasztalat. Lehet, hogy csak délben, vagy akár még később, sajnos ez ilyen.


Inkább akkor fog a levegő távozni, amikor vége a vizsgálatnak, és kihúzzák a csövet, akkor még nem nagyon lesz tudatánál. Utána is fognak gázok távozni, amikor mondjunk elmegy mosdóba a következő órákban, szóval ne aggódj, inkább otthon, később lesz, de azért erre is készítsd fel, ne ijedjen meg. A pár vércsepptől se. Remélem valahogyan meg tudod nyugtatni anyukád, kitartást.

jan. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Három nappal a kolonoszkópia előtt át kell térni a könnyű étrendre, ami nélkülözi a nehezen emészthető ételeket, például a gombát, a nyers zöldségeket, a vörös húsokat és a teljes kiőrlésű gabonaféléket is. Ezek helyett rizs, krumpli, puhára főtt héj nélküli zöldségek, párolt fehérhúsok és tészta fogyasztása javasolt.


Gyümölcstea mehet, például narancsos. Fekete tea semmiképpen. Fehér szőlőlé, almalé.


Kolbászt nem igazán ajánlom.

jan. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk a bemásolt bekezdésben ott a rizs, azt inkább ne. 9-es válaszomra értem.


Sajtos tallér belefér.

jan. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!