Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vastagbél tükrözés hogyan...

Vastagbél tükrözés hogyan történik?

Figyelt kérdés

Államiban lesz végezve.

Orvossal nem sikerült beszélni egy szót sem. Asszisztens ráírta a beutalóra az időpontot, örüljek, hogy megmondta az orvos nevét,de igazából elérni nem lehet.

Annyit tudok, hogy előtte nap hashajtó, aznap bódítás.

11-re van az időpont.

A bódító azonnal hat?

Mennyi idő maga a vizsgálat?

A vizsgálat után, miután "kimegy" a bódító van fájdalom?

A gyógyszereket sem nézték meg, hogy kompatibilis e a bódítóval, legalábbis senki nem kérdezte meg milyen gyógyszerek vannak...

Nagyon izgulok, azt sem tudom ennek eredménye mikor lesz a tükrözést követően :'(


jan. 26. 16:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az alábbi ételek fogyasztása javasolt:


fehér lisztből készült pékáruk, tésztafélék, babapiskóta, burgonya (héj nélkül), krumplipüré (tej nélkül);


puhára főzött zöldségek (nem aprómagvas, héj nélkül);


szárnyas hús, hal puhára főzve vagy párolva (bőr nélkül);


zöldségleves, erőleves, burgonyaleves;


főtt tojás


natúr tejtermékek (pl. kefír, joghurt), vaj, margarin, sajt, krémsajt;


héj és mag nélküli gyümölcsök (inkább kompót formájában);


tea, szűrt szőlőlé vagy almalé;

cukor mehet bele


A hashajtós napon is cukrozd a teát, valaki szőlőcukrot szokott enni, el ne ájuljon.


Sima gyümölcstea, a teekanne például, narancsos.

jan. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

8:

Hát ez nem túl jó, mert kedden eszik egy kis joghurtot, aztán csak víz+ hashajtó. És utána másnap 12-ig vagy 1-ig semmi csak víz az aztán szuper.


Hogy kell azt elképzelni, hogy nem nagyon lesz tudatánál?

Ő egyébként is olyan, hogy kicsit "bódult" gyógyszerei miatt lassabb, depressziós is, Skrizofrén, agykéreg sorvadás, parkinzon... Nem igazán tud koncentrálni, nem tudom hogy fogok "belógni" vele. A vizsgálatnál nem akarok ott lenni, de előtte jó lenne, ha az orvos megnézné a gyógyszereit (már kinyomtattam) csak hogy a bódító gyógyszer vagy injekció mellé mit kaphat, mert peniccilin érzékeny is és ezt nem tudom, hol és mikor kellene jelezni, ugyanis az orvossal én még soha nem találkoztam, a nevét tudom, de SZTK ellátásban nem tudom, hogy szoktak e az orvossal beszélni vizsgálat előtt? Tudom sokan mondják, hogy így rutin úgy rutin vizsgálat, de engem idegesít, hogy pl nem tudom, hogy a gyógyszerei mennyire kompatibilisek ezzel a bódítóval meg, hogy azt megnézik e hogy pl peniccilin érzékeny (fogalmam nincs mi van a bódítóban) és ha injekció azt hova adják?


Köszi a bíztatást.

jan. 26. 23:40
 13/14 A kérdező kommentje:

9:

Én miután bementem a gasztoenterológiára és mondtam az asszisztensnek, hogy semmit nem mondott a háziorvos a beutalón kívül a kezembe nyomott egy Endogol Macrogol hashajtót, illetve egy előkészítő papírt, miután kértem, hogy valami tájékoztatást adjon nekem és ezen az alábbiak állnak:


4-5 nappal a vizsgálat előtt rostmentes diétát kell tartani(nem ajánlott fogyasztani:gyümölcs, saláta, zöldség, műzli, dió, őrült gabona félék, stb)

Fogyasztható: fehér kenyér, kolbász, sonka, sajt, tejtermék, tészta, baromfi, fehérlisztből készült péksütemény, vizsgálat előtti nap: joghurt, víz + 300g Macrogolumot 2 liter vízben feloldani, amit 10-14 óráig kell elfogyasztani + folyadék aznap. Szerdán is jó lesz éhgyomorra a gyógyszereket bevenni, de arra direkt rákérdeztem a háziorvosnál hogy be vegye e és mondta, hogy igen azt kell, de elég lezser az orvos, rá sem nézett miket szed. Azért gondoltam a tallért, mert abban van sajt meg fehér liszt, illetve valamennyi fűszer.

Az a gond, hogy nem is lakom vele, a nagyszüleimnél lakik. Bevásároltam neki, fehér kenyeret/kiflit. Tejfült, joghurtot, túrót, a tallért meg búzalisztet tésztát illetve csirkemell sonkát+ szénsavmentes vizet mondtam neki hogy ezeket lehet, csak azért idegesít, hogy betartja e. Mármint becsületes meg ki is van neki nyomtatva, csak hogy véletlen nem e eszik "rosszat"

jan. 26. 23:58
 14/14 A kérdező kommentje:

11:

Akkor a szőlőcukor az lehet a vizsgálat előtti nap? És az meddig?

Szűrt szőlőlé? pl a Sió márkájú szénsavmentes? Az nem számít rostosnak? vagy mivel szűrt az jó? Nem tudom ezeket az üdítőket. És a hashajtós nap az egész nap lehet?

jan. 27. 00:04
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!