Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SZTK-s tükrözéses vizsgálat...

SZTK-s tükrözéses vizsgálat előtt mikor beszélnétek orvossal?

Figyelt kérdés

Háziorvos megírta beutalót, gasztrón asszisztens adott időpontot.

Orvossal nem találkoztam, de jó lett volna/lenne beszélni vele, hogy a bódításhoz a használt gyógyszereket nézze már meg illetve gyógyszer érzékenység(=penicillin érzékenység) van


Ezt mégis mikor tudom neki jelezni?

Foggalmam nincs mikor lehetne őt elérni, de gondolom nincs is értelme hétfőn kérni a telefonhoz amit az asszisztens vesz fel, hogy a szerdai beteg milyen gyógyszereket szed, vagy ezt mikor szokták megbeszélni?

Az asszisztens hülyének nézett így is, hogy be mertem telefonálni, hogy ki lesz az orvos, mi az hogy nem tudom kihez van az időpont, hát nem tudtam, mivel csak ráírt egy napot és egy időpontot a lapra nekem meg izgalmamban nem jutott eszembe megkérdezni, hogy kihez melyik orvoshoz kell menni


Tehát kérdésem hogy mikor szoktak betelefonálni, vagy hogy lehet utolérni, a gyógyszerek miatt?

Nekem elég lenne aznap is ,kérdés hogy be eneged e aznap, mikor szólítja a beteget. Gondolom nem , nem is akarok bent lenni a vizsgálatnál csak annyit érdekel hogy a gyógyszereket nézze meg mit szed és mire érzékeny de tényleg nem tudom hogy ezt mikor szokták intézni és utolérni


jan. 27. 00:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Közvetlenül a vizsgálat előtt meg fogják kérdezni ezeket: milyen gyógyszert szed, érzékeny-e valamilyen gyógyszerre stb. Nem hinném, hogy emiatt be kellene telefonálnod.
jan. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És ott egyből lesz nekik olyan bódító, ami penicillin érzékenységre jó és kompatibilis a többi gyógyszereivel??

Én úgy képzeltem el, hogy ezt előre tudják és előre "ki lesz készítve" a bódító. Biztos ők jobban tudják, csak nekem olyan fejetlen ez, hogy oda megy és ott mondja meg miket szed , mire érzékeny és akkor egyből ott a bódító, de legyen így.


Csak kicsit félek tőle, hogy meg sem nézik normálisan adják be ugyanazt mint mindenki mánap.

Háziorvosnál jártam vele úgy, hogy meg sem nézte miket szed, adta volna be a kíni oltást, mikor szóltam, hogy milyen betegségei vannak és akkor mondja az orvos, hogy jaaa akkor neki a Pfizer kell, ha nem szólok simán beadja a másikat, nem m1.

jan. 27. 09:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Sürgősségi ellátásra szorultam /szakrendelő gégészetén történt/, még ott/akkor is végigkérdezték ezeket, és módosították az ellátást, vérzéscsillapítás közben. Tehát fel vannak készülve, többféle hatóanyaggal.


A kínainak volt a legkevesebb kockázata, csak a hatékonysága volt kisebb időseknél, én azt kértem.

jan. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát oké, csak egy beteg ember aki alapból izgul hogy sorolja fel a gyógyszereket ott hirtelen? Én sem tudnám neki felsorolni, ha nem készülnék fel előre belőlök


Nem a kínainak, hanem a Pfizer-nak vol a legkevesebb kockázata, nem hiába terhesek is azt kapták, de nem ez a lényeg, hanem az hogy a kínait nem kaphatta és le sem szarta a háziorvos, ha nem vagyok ott simán azt kapja, lehet nem is élne stb stb tehát nagyon oda kell figyelni a mai világban....

jan. 27. 10:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Írd fel egy papírra, hogy miket szed, mire érzékeny és vigye be magával, adja oda az orvosnak.
jan. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Persze, úgy terveztem, a gyógyszereket már kinyomtattam + amire allergiás azt is csak nem tudom mennyire fogják megnézni, mert rohangált ott jobbra balra az asszisztens de beszélni nem lehetett normálisan senkivel
jan. 27. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!