Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A nyers füstölt szalonna...

A nyers füstölt szalonna okozhat betegséget?

Figyelt kérdés

Tudtommal a füstölt húskészítmények nem hordoznak veszélyt és fogyaszthatóak "nyersen" is. Erre gondoltam akkor is, amikor jóhiszeműen megettem fél kiló szalonnát- mármint napok alatt, azért ennyit nem zabálok. xD

Igen ám, de rá van írva a csomagolásra (most vettem észre), hogy, idézem: "Csak alapos hőkezelés után fogyasztható!" (Igen, még felkiáltójelet is raktak. Kezdjek aggódni? Kicsit azt érzem, hogy ez csak egy biztonsági szöveg, hogy ha valaki férges lesz, ők elmondhassák, hogy "pedig rá volt írva" de mi van, ha van validitása? Lehet tőle bajom? Mostmár mindegy, csak szeretném tudni, mik az esélyeim. xD



jan. 27. 04:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nem lett tőle eddig sem semmi bajod, akkor ezután sem. Én úgy tudom - de majd valaki kijavít ha rosszul tudom -, hogy az emberi test alapvetően képes a nyers húst is megémeszteni. Az a baj vele, hogy több energiára van szükség az emésztéshez, illetve lehetnek olyan bacilusok amelyek nem a legjobbak az emberi szervezetnek. Azért sütik-főzik a húst, mert úgy könnyebb emészteni és a hőkezelés fertőtlenití. Ha csak füstölik a húst, akkor csak hőkezelik. Amennyiben nem megfelelő a hús a szervezetednek, akkor azt úgyis igyekszik kilökni magából (hányás, hasmenés) vagy egyéb komolyabb tüneteket produkálnál.

Szerintem jól gondolod a felirat okát, illetve még az is lehet, hogy azért írták oda, mert úgy finomabbnak gondolják. Én a helyedben nem aggódnék.

jan. 27. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendesen volt füstölve akkor semmi gond, pár mázsát már megettem életemben. Esetleg arra tudok gondolni, hogy valami trükközés folyt, mittudomén csak átlökték valami füstölőn, hogy lásson füstöt is aztán belenyomtak valami folyékony füstöt vagy ki tudja milyen trükkök vannak. Nem gond tulajdonképpen, de akkor tényleg nem árt megsütni vagy valami.
jan. 27. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, ha "füstölt ízű", akkor csak aromát nyomtak bele és nem füstölték meg rendesen.


Alap esetben a kereskedelmi forgalomban kapható húskészítményeket ellenőrzött állományból készítik, így a parazitás és vírusos fertőzöttség kizárható, a bakteriális rizikó pedig függ attól, hogy a csomagolás sérült-e, illetve a vásárlás után mi történt vele.


Nem lesz semmi bajod, azért az embernek több védelmi vonala is van, nem betegszik meg feltétel nélkül akármitől.

jan. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Senior Séf ***** válasza:
100%
A kereskedelmi forgalomban kapható húskészítményeket a hosszadalmas és macerás füstölés helyett füstízű sóval kezelik. Ezért nem árt megfőzni, mert a borsóka petéje ettől nem pusztul el.
jan. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%
Senior Séf a borsókát folyamatosan nézik a vágóhídakon. Elég nagy és reprezentatív az előírt mintaszám, nem aggódnék amiatt.
jan. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!