Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akik kb minden kaja után...

Akik kb minden kaja után mérik a cukrukat ők milyen cukormérőt használnak?

Figyelt kérdés

Benne vagyok IR-es, cukros csoportokba és látom, hogy írják, hogy ez és ez a kaja nagyon felvitte a cukrot, de hogy tudjuk étkezések, kaják után folyamatosan nézni?


Én vettem Accu-chek cukor mérőt, de ehhez pl csak 10 db teszt volt, tudom lehet venni tűt is meg tesztet is de kétlem hogy naponta 5x szúrják az ujjukat és nézik mi viszi fel. Nem olyan "egyszerű" ez mint a vérnyomás mérő, hogy naponta bármennyiszer lehet a kézre tenni és mérni. Ha nem kellene szurkálni és nem fájna akkor mérném én is, de nekem fáj is meg azért a tű, teszt sem olcsó hogy naponta 5x mérjem.


jan. 27. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Van aki ilyen szenzoros mérőt használ, ami folyton rajtad van. Viszont az nagyon drága (persze kinek mi), és azt hiszem csak az egyes típusú cukorbetegek kapnak támogatást rá, szóval kettesnek esélytelen. De amúgy a legtöbb amikor tesztel, akkor tényleg napi 5-10 alkalommal is mér cukrot. Tesztelik, hogy egy új étel hogy hat rájuk. Pl. veszel egy újfajta kenyeret, és leméred előtte a cukrod, aztán 30-60-90-120 perc múlva. Ez 5 mérés, és akkor látod, hogy az a fajta kenyér jó-e neked. Viszont amúgy szerintem aki már tapasztaltabb, az nem feltétlen mér annyiszor, mert már kitapasztalta, hogy mi hogyan hat a cukrára.
jan. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok. Mármint kettes típusú cukorbetegnek esélytelen támogatást kapni rá. Nyilván attól még bárki megveheti ezt a szenzort, csak eredeti áron.
jan. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Egyik ismerősöm napi 3x méri ujjszúrós mérővel, de ha rosszul van, akkor többször is. Eleinte neki is kb. 5-6x kellett mérnie, de már nagyjából tudja mi hogy van, viszont muszáj mérni többször, mert inzulint is annak megfelelően ad be. Be van neki tárazva egy csomó tesztcsík, állítólag kap rá támogatást, neki ha jól emlékszem Dcont van.
jan. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1:

Akik a csoportban vannak, nem szenzorosat használnak (vagyis akik írnak úgy írják, hogy ez és ez után MÉRTEM a cukrom, a szenzoroson, meg gondolom mindig látja, hogy épp mennyi) de nem komoly cukorbetegek vannak a csoportban, hanem inkább inzulin rezisztencia, PCOS betegeknek van a diétás csoport


3:

Értem, nekem IR van nem cukorbetegség, csak vettem egy szerkezetet kíváncsiságból, mert vérvételre évente kb 2x megyek el (max) és így jobbn tudom figyelni de valószínűleg 1-2 hétnél nem fogom többször mérni, mert nem olyan olcsó a lándzsa meg a teszt, de azért jó lenne beszerezni itthonra, nem baj ha van.

6,1 volt nekem a legutóbbi vérvételen, ahol nagyon izgultam, ma 5,4-et mértem. Mindent a leírást szerint csináltam. Vért is annyit tettem, hogy a zöld részt betelítse, csak fura mert a legutóbbi vérvételeimen 5,8 / 5,9/ 6/ 6,1 volt nem 5,4 az már nagyon régen volt laborban. Az is igaz, hogy izgulok mindig, hogy jól sikerüljön a vér levétel azért is mehet feljebb szerintem de édes szájú is vagyok, bármennyire próbálok rá figyelni...

jan. 27. 14:46
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
IR-nél sajnos bonyolultabb és az éhomi is ugrálhat, de alapból a 6,1 sem sok, az semmi, viszont érdemes diétázni. A stressz, vagy ha éppen izgulsz valami miatt, pl. van aki nagydoga meg vizsga, felvételi előtt ugrik be egy vérvételre, az nagyon nem ajánlott, ennyivel felviheti simán. Amúgy vsz. te voltál aki anno akart venni ilyen műszert, csak nem tudta melyiket, de valójában IR-nél csak a cukrot ellenőrizgetni nem sok értelme van,meg ettől még a vénás vérben mért érték és az otthoni mérés között lehet 1mmol/L is az eltérés.
jan. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy egyfeszt diétázom.

Cukormentes, zero , 0% hozzáadott cukrosat eszem , teljes kiőrlésű dolgokat és így 6,1, de a legutóbbi eredményeimen folyamatosan ment feljebb, és a kilók is . Nem vagyok nyugodt. Stressz mindig van... azzal nem tudok mit csinálni sajnos.

Miért ne lenne értelme mérni? Nem vagyok cukorbeteg (egyelőre, maradjon is így) de azért néha nem árt ránézni, mert mint írtam fél évente 2x megyek maximum és akkor előtte mindig izgulok, mert volt már h béna volt a nővér és nem minden emlék jó....


Egyébként nem én voltam, otthoni mérés között lehet 1mmol/L is az eltérés

Ezt hogy érted? mi az az 1 mmol?

jan. 27. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!