Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Állandó gyomorpanaszok,...

Állandó gyomorpanaszok, milyen betegség lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kicsit tartok az orvosi vizsgaltoktol, de mostmar el fogok menni, viszont hátha a válaszokból lesz valami elképzelés, hogy mire számítsak.🥹

Van olyan, aki ismeri betegségét, és ezek a tünetei?

Fél éve vannak gyomor panaszaim, de mostmár heti 2-3x is. Puffadok minden kis falattól. (58kg vagyok, 20L) Gyomorsavam van egy csomó ételtől amiket szeretek, de mostmar kerülöm őket. Alkoholt már nem tudok inni, pár kortytol is rosszul leszek, savam lesz. Gyakran émelygek, naponta kb 2-3x van székletem, van amikor lazább szerkezetu, mint ami fel van fujva.

Ejszakankent is heti többször felkelek, mert jön vissza a savam vagy émelygek.

Az ételek, amiket nem bírok, elöl amitől leginkább rosszul leszek, stb..:

Alkohol, Paprika, koffein, hagyma, edessegek, meleg folyadekok (kakao, leves)

Laborba mar elkuldott a dokim, minden érték normál.

Nem mertem visszamenni, mert félek, hogy gyomortukrozesre kuldene, az oklendezestol/hanyastol viszont panik szinten rettegek. Az altatastol, boditastol is tartok, mert az ebredeskor is elofordulhat hányás 😢

Aki tapasztalt hasonlot, mindenkepp szükséges lehet egy ilyen kivizsgalas? Vagy eletmodbeli valtoztatassal is lehet eredményt elerni?



#vizsgálat #émelygés #gyomorpanasz #Gyomorsav visszaaramlas
jan. 30. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Tablettákat nyugtato savlekötő fogamzasgatló szedsz ?Ezek is bántják a gyomort . Sok főtt sült meg lisztes cukros savasit . Hormon gond is lehet . Nyers makro mikrobiotikus élelmek jók . Lelki terheles szinte csak rossz behatás , tré légkör mindenhol.
jan. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gyomortrükrözés szétszed , több ismerős volt azóta semmit sem tudtak mondani, teljes életmódot váltottak az segített .
jan. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Fogamzasgatlot szedek 4 eve. Regen BARMENNYIT ettem, csont es bor voltam. Aztan fogi mellett 1 ev alatt felszedtem 10kg. Azota szerencsere nem hiztam tovabb. Elmentem nőgyógyászhoz h megkerdezzem, nem-e kene gyogyszert valtani, hatha attol hiztam. Erre azt mondta: attol hizunk amit megeszunk, probaljam ki a szenhidrat dietat... Azota nem mentem többet, kéne neznem egy uj dokit, mert rakszuresre is ideje lenne menni...

Igy hát nem eroltettem tobbet a fogamzasgatlo valtas temat😅 bar tartok is tőle, mert megszuntette a gyulladt pattanasokkal teli arcomat.

Savlekotot LUDEA-t csak 2honapja használok neha, ideig oraig használ, nem tervezem hosszutavra, mert gyomorfekelyhez vezethet.

Sajnos a stressz állandó része az életemnek.

Megprobalom akkor a teljes eletmodvaltast, hatha...

jan. 30. 19:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Hogy lenne már gyomorfekélyed a gyomorfekélyt megakadályozó gyógyszertől?

Mitől stresszelsz? Azon kéne változtatni.

jan. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4# Úgy hogy te nem vagy képben , elhiszed amit olvasol a dobozon a köpenyes extra jutalékért felir . Szomszéd 3 zavarra 5 tablettat kapott azok okoznak plusz 4-5 mellékhatast , rosszabbul vokt a bele emeéztese nulla mája vére teli méreggel a labor szerint . Egyszer félrekezeltek rossz modszer tabletták után infarktus lett a vége . Nincs meg ...
jan. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!