Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyors altatót keresek ?

Gyors altatót keresek ?

Figyelt kérdés

Este nehezen alszom el.

Reggel nehezen ébredek fel.


Van valami jó és gyors altató? Lehetőleg nem vegyi hanem pl elektromos hatású?

Pl mint a Különvélemény c filmben a fejpánt, vagy az 5. elem c filmben az űrhajón a stewardess megnyom egy gombot és máris lekoppan az utas feje a párnára, és másnap utóhatása sincs.

Sajnos patikában csak nyugtató hatású altató van ami pár nap szedés után nappal is álmosít.

Esetleg etiléter kapható valahol erre a célra?



febr. 2. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt lenne érdemes kideríteni, hogy miért nem tudsz elaludni
febr. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sajna scifi cuccok még nincsenek. Én próbáltam mindenféle teát meg gyógynövényes cuccot, nálam egyik sem segített. Szóval nem nagyon van semmi értelmes gyógyszereken kívül.
febr. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, a lényeg az lenne, hogy pár órával előrébb told az alvással töltött időintervallumot. Pl.: fel kell kellned 6-kor, az egészséges 7 óra alváshoz ehhez éjjel 11-kor el kellene aludnod, de te nem bírsz elaludni, csak mondjuk hajnal 2-kor.


A megoldás: akkor is felkelsz minden nap kínkeservesen 6-kor, ha csak 3-4 órát aludtál előtte. Éjjel 22:30-kor pedig befekszel az ágyba, betakarózól, lekapcsolod a villanyt és elkezdesz lassabban lélelegezni, miközben próbálsz nem gondolni semmire. Ha nem megy, mert cikáznak a gondolataid, tegyél be valami mesét, amit már 1000x láttál és elég csak hallgatnod, hogy tudd, mi történik benne. Figyelj arra és a képzeletben nézd.

febr. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Macskagyökér tea.
febr. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Gábor19... ***** válasza:
Én Dormicum 7,5mg szedek alakalmanként. Ha nem vacsoráztal elötte akkor hamar hat 10-25perc.
febr. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tehát nincs nem szájon át bevehető megoldás.. :(

#3 Este be tudok feküdni az ágyba, ez nem gond. De elaludni az más kérdés.

Korán kelés: Az se jó ha már délben leragad a szemem az álmosságtól.

febr. 2. 23:48
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Igen, de ezt csak pár napig kell kibírnod, amíg felveszi a szervezeted az új ritmust.
febr. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!