Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A higanyos lázmérő el tud...

A higanyos lázmérő el tud romlani?

Figyelt kérdés
3 lázmérőm van, kettő digitális és egy higanyos. Tegnap lázas voltam úgyhogy ma is méregettem. Kb 5 perce a két digitális 36.5-öt mutatott, viszont a higanyos majdnem 39-et. Már teljesen jól vagyok, szerintem érezném ha 39 fokos lázam lenne :/

febr. 8. 18:14
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem odaírni, leráztam rendesen a higanyost
febr. 8. 18:15
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A higanyos mindig pontosabb, mint a digitálisak. Az csak akkor romlik el, ha eltörik, és kifolyik belőle a higany.
febr. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
na jo broder de a higanyosat mennyire latod jol mondjuk lazzal es egyedul elsz es 39.1 a lazad. Alig van orientacios kepeseged brazzer/
febr. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A higanyos jóval pontosabb és ritkán tud elromlani.

Viszont, ha úgymond megszakad benne a higany, akkor azt vehetjük úgy, hogy elromlott. De ez jól látható, ha szakadás van a higanycsíkban.

febr. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nincs benne törés de továbbra se érzem magam betegnek 😅 Nem fáj semmim, nem vagyok se fáradt se gyenge, 22 fok van a lakásban, nem fázok és melegem sincs (hosszú naci, rövidujjú póló)


Ha a higanyosnak van “igaza” akkor kéne bevegyek lázcsillapítót mert 39 fok azért kicsit sok, viszont ha mégse akkor lesz bajom tőle? Algopyrin van itthon.

febr. 8. 18:54
 6/13 anonim ***** válasza:
39 fokra szoktam felvinni ha beteg vagyok. 2 napig, ha nagyon kell 3 napig ha felmegy. Az mar magas laz, szetkapja a microorganizmusokat, persze az egeszsegeset is, de azok mar alapbol fertozodtek. Viszont annal gyorsabb a gyogyulas. Nem ajanlom, ezt csak en szoktam csinalni. Digitalis merom van. Bebugyolalom magam amint lazam van felmegy 39re gyakran merem, ha mar 38.7 korul van akkor beveszek ketto algopyrint.
febr. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#6 tegnap este én is ezt csináltam de maximum 38.8-ig szoktam felvinni. Mondjuk tegnap bealudtam, reggelre semmi bajom nem volt. Most sincs, csak a higanyos lázmérőnek más a véleménye 🥹
febr. 8. 19:09
 8/13 anonim ***** válasza:
hat ja csak ezzel roulett mert mi van ha az algopyrin nem viszi le, akkor azonnal hidegvizes kad mondjuk, de nekem a betegsegembol kifolyolag nem tudom megtenni. A borogatas is szajhuzos mert tuneteim lesznek.
febr. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#8 Huha, így biztos nem vállalnám be. Mondjuk nálam még nem volt olyan, hogy az algopyrin nem hatott. Szerinted lesz bajom ha mégsincs lázam és beveszem? 🥹 Én is jobban bízok a higanyosban, de a tüneteim hiánya és a digitális lázmérők arra hajaznak, hogy már semmi bajom…
febr. 8. 19:31
 10/13 anonim ***** válasza:

hat most akkor itt ellentmondasok vannak.


ha 39 fokos lazad van es higanyos pontosabb es azzal merted, akkor azt erezned fixen fixalt.


de a digitalis meg 36.5 ha jol lattam most nem tekerek vissza.


vegyel ket uj digitalis lazmerot meg higanyosat es hasonlitsad ossze oket akko eldontheted melyik pontos. egyebkent a higanyossal az is gond, hogy nagyon mergezo, le kell fedni ha eltorik mert parolog. annyira mergezo. nem is tudom mivel lehet semlegesiteni a cseppeket peldaul mert ha kisgyerek negykezlab maszkal es belerakja a kezet majd turkal az orraban vele vagy megkostolja hat nemtom.


Ez peldaul szol a higanyos ellen, hiaba pontos. Ezert kene digitalis ami mondjuk jo minosegu nem pedig zimbabwei gyartmany, amit myanmar forgalmaz. Es kb. 2. es a 3mat osszehasonlitani. Egyebkent a legtobb embernek digitalis van. Meg a levesbe is lehet digitalis homerot rakni, hogy milyen fokozatu de ezt komoly chefek is hasznaljak szoval azert megbizhatoak.


Vegyel 2-mat, aztan ha ketto ugyanazt mutatja +- par tized, plane ha mind a 3 - higany, 2 db digit ugyanazt mutatja, akkor jo a digitalis is es nem mergezo nincs riziko hiaba pontos. Persze jo az meg nem merul le, hat jo elobb meg irta valaki, hogy a higanyos is megtorhet benne. Most mehetunk mini rizikotol rizikoba, de szerintem a higany mergezes a legfontosabb. Ezert nem ehetnek az azsiaiak capahust mert tele vannak higannyal, de a capaknak ez ugymond nem art.


En ha lehet higany + 2 db digit. Ha nagyjabol megegyeznek, akkor a higanyt visszavinnem a gyogyszertarba, mert az a legveszelyesebb. Amellett, hogy a higany ami benne van a csoben az full higany, ami relativ normal nyomas meg homersekleten mukodik rendesen. De ha megtorik, eltorik akkor parologni is kepes: [link]


nekem itthon egy digitalis lazmero van, amikor lement a lazam akkor alacsonyabbat mutatott, amikor gazul voltam kozel 39 es akkor vettem be 2 algopyrint, azt is mutatta hogy magas 38.7 vagy 38.9 meg ilyenek. Szoval szerintem nem kene feladni egyaltalan a remenyt a digitalisban, sot. Es nem mergezo ha eltorik es sokaig "elall".


De mindenki ami neki tetszik azt vesz. A higannyal csak ennyi a gond, hogy parolog, es azonnal le kell fedni ha eszreveszed - ha nem akkor nem biztos, hogy tul keso, meg ha gyerek van es beleturkal majd megnyalja... na mindegy. Merlegeljetek.

febr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!