Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Betegség lehet kapcsolatban...

Betegség lehet kapcsolatban puffadással?

Figyelt kérdés
Az orvos megállapította hogy piros a torkom, be vannak gyulladva a nyirokcsomóim, illetve pár nappal később gyulladt hörgőket is észlelt, amely lehet kezdődő tüdőgyulladás tünete. Ezért felírt antibiotikumot (egy hétig kell szednem, ma vagyok a 2. napon) és körübelül a betegség kezdete óta nagyon puffadt a hasam. Az alkatom alapvetően sokkal vékonyabb ennél, és érzem is hogy nem háj, mert kemény ha megnyomom (terhes sem vagyok csak hogy mindent kizárjak), és tapasztalom ezt a feszítő teltségérzetet is. Lehet ennek köze a betegségekhez vagy az antibiotikumhoz? (A gyógyszerrel kapcsolatban azért vannak fenntartásaim mert egy nappal a szedése előtt is már hatalmas lufihasam volt.) Előre is köszönöm a segítséget!

febr. 8. 19:03
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja egyebkent menstrualok is kozben szoval lehet ez is kozrejatszik
febr. 8. 19:23
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem detto ugyanez volt. Most megint be van durranva a torkom és ez már PMS puffadás, amim van (hát remélem nem terhesség mert az talán torokgyuszit még nem okozott, inkább a Covid xD). De mensi alatt is normális a puffadás teljesen. Antibio mellé meg szedj probiotikumot és akkor nem borul a bélflórád! :)
febr. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
En is puffadok szinte mindentől :/
febr. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

férfi vagyok így a menseshez nem tudok hozzászólni

Annyi biztos, hogy 5 éve megemelték a gyógyszerezésem és azóta én is puffadok de mint egy léggömb

Szerintem meg ként várni, hogy elmúljon a menstruáció és ha két három hétig még tovább fennáll a puffadás akkor háziorvos

Bár puffadásra vény nélkül kiváltható Degasint vagy Espumisant fognak kiadni (szerintem a Degasin jobb mert erősebb bár te tudod mennyire puffadsz) és az csökkenteni fogja a puffadás 80%-át

febr. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!