Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 4 hete szedek Frontin 0,5 mg...

Evyke38 kérdése:

4 hete szedek Frontin 0,5 mg tablettát.Nappal 2x0,25-öt és éjjel 1x0,5-öt generizált szorongásra. Szerintetek milyen szorongásoldó készítményt szedhetnék mellé,amivel később el is tudnám hagyni a Frontint? Szeretném letenni a nyugtatót.

Figyelt kérdés
Még csak 38 vagyok,nem szeretnék sokáig nyugtatón élni. Köszönöm a segítségeket.

febr. 9. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Ha nem akarsz rászokni a Frontinra, máris kezdd el csökkenteni a napi adagot, és hetente csökkentsd tovább. Orvossal kellene ezt megbeszélni nem velünk.

Nem kellett volna el sem kezdeni, egy enyhébb, nem addiktív (pl Valeriana Harmony) is elég lehetett volna, amit bármikor letehetsz. Ha súlyos volt a helyzet, az más, de akkor ne itt kérdezz.

febr. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

1-es vagyok: Az előző háziorvosom tudott arról, hogy gond van otthon. Enyhe nyugtatót kértem, és felírta nekem a Frontint, hogy szedjem, napi 3x nem emlékszem hány mg volt. Elolvastam a betegtájékoztatót, és mikor lejárt a felhasználhatósági ideje, bontatlanul adtam le megsemmisítésre.

Kerestem, és akkor találtam rá a Valeriana Harmonyra és Relaxra, ami tökéletesen bevált. Folyamatosan is szedhető, de én csak akkor vettem be, amikor olyan volt a helyzet /alkoholista volt a családban/ Ez illatszerboltban is kapható, gyógynövényalapú készítmény.

Azért írtam ezt le, mert sokszor indokolatlanul írnak fel olyan gyógyszert, ami függőséget okoz, és a beteg lesz gondban, ha le akar állni a gyógyszerrel.

febr. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valeriana is függőséget tud okozni.
febr. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3# Nem okoz függőséget, bármikor abbahagyható elvonási tünet nélkül,(rajta van a tájékoztatón) de májbetegek orvossal beszéljék meg a szedését.
febr. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
de az is rajta van, mennyi ideig szabad szedni
febr. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
# Azt nem találom. Anyám évtizedekig szedte, és semmi baja nem volt mikor mégse vette be, meg végleg abbahagyta.
febr. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is szedtem a frontint mert olyan helyzetben voltam , mondhatom, hogy segített is. Te érzed, hogy vagy az lenne a legjobb, hogy ne kúraszerűen szedd csak akkor ha nagyon úgy érzed, hogy már nem bírod .Azt írják, hogy két hét után már megszokja a szervezeted majd elvonási tünetek jelentkeznek ha elhagyod. De el lehet hagyni ha nem azt a hibát követed el,hogy szeded ha kell ha nem. Nem minden kis szorongásra be kapni egy frontint, jöhet B komplex, magne b6 , naponta többször citomfű tea, mozgás, zene stb
febr. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!