Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Crohn betegek ti szoktatok...

Crohn betegek ti szoktatok inni alkoholt?

Figyelt kérdés

kb 4 hónapja diagnosztizáltak, jelenleg pentasa 4gr-ot és ludea 2x20 mg-ot kell szednem, így úgy érzem tünetmentes vagyok, viszont 23 éves férfiként ha nem is minden hétvégén de néha jó lenne pár sört meginni, vagy 1 évben egyszer ne adj isten felönteni a garatra. Az említett gyogyszerek betegtájékoztatójában nem írják hogy milyen hatással van az alkohol, ezért chron betegek titeket kérdeznélek ha ilyen gyogyszereket szedtek erre lehet inni? Vagy aznap ne vegyem be vagy hogy oldjam meg? Jelenleg tünetmentes vagyok egyébként, és aktív szakaszban sem voltak olyan súlyos tüneteim.

Köszönöm a válaszokat!



febr. 9. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki szokott, van, aki nem.

Nem az a baj, hogy a gyógyszerekkel ártalmas, hanem az, hogy gyakran a betegségnek képes odaverni. Lehet kísérletezgetni, te döntésed, de könnyen megszívhatod.

febr. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor végülis bevehetem még aznap a gyógyszert vagy inkább hagyjam ki?
febr. 9. 21:15
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát...Erre nem mondok semmit, mert nem vagyok az orvosod és mindenki szervezete más.

Annyit mondok, hogy én ilyenekre simán megiszok 1-2 sört, de másnak továbbra sem ajánlom.

febr. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk ha most reggel beveszem, estére már szerintem ihatok
febr. 10. 07:52
 5/5 Kiskutya86 válasza:

Kezdetben amikor diagnosztizáltak engem (17) akkor utána kezdtem el inni vörösbort fröccsben. De úgy,hogy mellé egy pofa vizet is bevágtam suttomban. Jött a "szabad bulis időszak". És semmi bajom sem volt szóval a vizet elhagytam. Aztán át álltam a fehér fröccsre, majd a hígítottabb verziójára a hosszúlépésre.

Boroskólát ipari mennyiségben ittam 15-16 éves koromban a srácokkal. Ma már képtelen vagyok meginni. A sör ugyan ez. Pedig volt 16 évesen egy tél amikor csak a soproni akkor bejött barna sörét itta. De azt azóta sem ittam, a rendes sörtől meg herótom van. Puffadok tőle a szénsav miatt brutalisan. Akár egy pohártól is.

Rövidet nyílván kevesebbet iszik viszonylag az ember. Volt olyan időszakom, hogy az ilyen 50es pálinkákat zabáltam sorban. És télen. De olyan 3 éve volt,hogy az abszint rekordom 4db lett. És azóta is néha néha lecsúszott egy egy darab. A karantén időszakban meg a cimborákkal szó szerint literszámra ittuk a flakonos 650Ftos 2literes fehérborokat. Nem tudom hogy bírtam ki.

De ahogy magamat látom, már nem megy úgy a piálás mint régen. Pedig 20 éves vagyok. Engem a betegség akkor szokott kinyírni amikor lelkileg szarul vagyok. Tehát nekem lelki alapú. A pia úgy gondolom úgy nem tett jót, de a másnaposságon kívül közvetlen soha sem okozott más kellemetlenséget. Meg a hányáson kívül. Nem ment tőle a hasam és soha sem fajt de tényleg. De lehet utólag iszom meg ennek a levét. Régen heti rendszerességgel mentünk hétvégente inni. Péntek szombat csak a piáról szólt. Egyépként rendszeresen injekciózom magam minden héten egyszer és a modulen tápszert stb iszogatom a kezdetek óta. Szóval az valamelyes biztos segített a pia feldolgozásában a szervezetemben. Az utóbbi időben egyébként nem is ittam nagyon mert lelkileg szarul vagyok a suli vége miatt és a "nagy munkatalálás" (hónapok óta tartó otthon ülés) miatt. De sajnos nem tudok mit mondani én sem. Mindenki más, ahogyan írták.

ápr. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!