Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A pitvarfibrilláció tarthat...

A pitvarfibrilláció tarthat 2-3 mp-ig?

Figyelt kérdés

Előfordul, hogy olykor a szívem 2-3 mp-re beremeg, vagy eléggé megszédülök 1-2 mp-re, aztán viszont végig bizsereg a testem. Éjszakánként, mikor épp az elalvás előtt vagyok, olyan érzésem van, mintha valaki megmarkolná a szívemet 1 mp-re. Aztán ez előfordul még esetleg aznap éjszaka 1-2 alkalommal, de mindig elalvás előtt előtt nem sokkal.

Volt az elmúlt fél évben 3 EKG-m, és a napokban egy szív echo, amiket mindent rendben találtak.


febr. 12. 08:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, ha nincs organikus szívbetegséged, fiatal vagy, inkább szerintem extrasystole lehet, vagy esetleg PSVT, de az is inkább pár percig tartana, mint pár másodpercig. Ha minden nap előfordul, jó lenne egy Holter EKG, akkor azzal tisztázni lehetne.
febr. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nincs mindennap.
febr. 12. 08:22
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy MPS-em van, de elvileg az is teljesen rendben van.
febr. 12. 08:22
 4/9 anonim ***** válasza:
MPS-ben elméletileg károsodhat a szívizom, etől függetlenül a pitvarfibrillatiora nem típusos a pár másodperc. Inkább arra gondolnék, hogy ,,hibás" helyen, nem a sinus csomóban képződik egy plusz ingerület, ez ugye az extrasystole. Egyébként így is érdemes lehet egy Holtert csinálni, hátha kifogsz egy olyan napot, amikor jelentkezik. Szedj magnéziumot, az jó lehet az ES-re.
febr. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Magnéziumot kb. 2 hete szedek.
febr. 12. 08:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is extrasystolenak tűnik a leírás alapján. Ha kompenzálódik megfelelően akkor nincs baj. Ha nem tud kompenzálódni akkor lesz belőle tachycardia.
febr. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És az éjszakai szívbemarkoló érzés mi lehet?
febr. 12. 09:15
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 Ha csak 2-3 másodpercig tart akkor az is lehet az.
febr. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De hogy lehet az, hogy ez mindig csak nem sokkal az elalvás előtt jelentkezik, soha máskor?
febr. 12. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!