Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinek gyógyíthatatlan beteg...

Akinek gyógyíthatatlan beteg van a családban és folyamatosan épül le a szerette, hogy bírja ezt lelkileg?

Figyelt kérdés
2 hónapja kórházban van, már hospice osztályra tették. Pelenkázzák, orrszondán táplálják, mert nyelni sem bír stb. Édesanyámról van szó, akiről egy stroke alkalmával derült ki az agytumor, ami már olyan nagy, hogy nem műthető. Semmilyen kezelést nem kap már olyan rossz állapotban van. Már nem műthető. 57 éves csak. 2 naponta járok hozzá, de már mintha nem is ő lenne. Borzasztó ezt végignézni, hogy lesz csont és bőr és állandóan azon izgulni mikor hívnak, hogy vége.

#Betegség, család,
febr. 12. 20:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Részvétem. Én úgy tudom,ott tudsz pszichológustól segítséget kérni.

Nekem túlélte a rákot a hozzátartozóm,de rossz volt nézni,amikor csont soványra fogyott. Én megbékéltem a gondolattal,hogy meghalhat. Ez az élet rendje sajnos. Járj sokat a természetbe, kirándulj..úgy valahogy könnyebb.

febr. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hasonló volt nálunk,csak tüdőrákkal. Ki kell tartani és tudatosítani,hogy ez neki nem élet, el kell engedni. Ez egy nagyon kemény dolog, 3x jobban kimerít,mint egy normális életvitel. Feldolgozni nem lehet,csak elfogadni,hozzászolni,kezelni a mindennapokban a helyzetet most is és ha megtörténik akkor meg utána is. Nekem 1 évbe telt mire a halála után tudtam róla beszélni, utána még 1 év mire kialakítottam a saját magam életét. De mi tudjuk,hogy ő már jó helyen van,most mi szenvedünk, de az élet megy tovább, célokat kell meghatározni.
febr. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban egy ismerősünk gyomorrákot kapott és nem szerette volna kezeltetni magát. Sokszor átmentem hozzá látogatni. Olyan békés volt mindig. A végén már csak csont volt,de akkor is olyan megnyugtatóan beszélt a halálról. Valakivel kéne beszélned ilyen dolgokról élőben.
febr. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ez már neki nem élet. Azt nem is írtam, hogy a bal oldala teljesen le van bénulva, kezét se tudja mozgatni. Másik keze pedig ki van kötve, mert folyton kiszedi az orrából, zavart is már sokszor. Az is nagyon rossz, hogy nem tud beszélni sem, egy szót sem, mert a beszédközpontot is érte, csak beszélek hozzá és néz vagy bólint. Ez fáj a legjobban, hogy nem tud semmit mondani, pedig biztos szeretne. Annyira hihetetlen, hogy 3 hónapja még semmi baja se volt, most meg már csak vegetál, fel sem fogom. Már most annyira rosszul néz ki, hogy el sem tudom képzelni, hogy ettől lehet még rosszabbul, csak ne szenvedjen már tovább én is ezt szeretném.
febr. 13. 09:07
 5/13 A kérdező kommentje:
Meg az fáj, hogy ilyen fiatalon. Tudom, hogy ezaz élet rendje, de nem 57 évesen. Mamámnak meg 77 évesen semmi baja. Most nem azt mondom, hogy ő haljon meg, de erre nem számítottam, hogy édesanyám előbb fog.
febr. 13. 09:09
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is 4ből 3 nagyszülő 60 év alatt vagy körül halt meg :( igazából nem tudok mit irni. Mindenkinek magának kell feldolgozni az elmúlást. Vagy pszichológus segíthet. De mindannyian ugyanabban a cipőben evezünk.
febr. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen,ez nagy igazságtalanság,de nem tudsz mit tenni sajnos,el kell fogadni,hogy az élet nem úgy működik ahogy mi szeretnénk. Amúgy a hospice-nak vannak ilyen segítő csoportjaik,kérdezz rá, ott tudnak segíteni a feldolgozásban
febr. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Meghalt.
febr. 13. 17:24
 9/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
Uhh,részvétem, átérzem. Nem lehet erre most mit reagálni, semmi sem fog megnyugtatni,de adj időt magadnak.
febr. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Még el sem hiszem. Köszönöm.
febr. 13. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!