Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epehólyag eltávolítása utáni...

Epehólyag eltávolítása utáni élet, tapasztalatok. Mennyiben változik meg az ember élete hosszútávon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Epekövem van, most lesz a mütétem. Tudom, sok kérdes és válasz van már itt, de kíváncsi lennék egy frissebb "kutatásra". 🙂


Azt szeretném kérdezni, hogy vannak-e olyanok, akiknek már 20-as évei közepén eltávolitották az epehólyagját? Milyen az élet utána, mire számíthatok hosszútávon, vannak-e olyanok akiknek már több 10 éve távolitották el, nem léptek-e fel azóta mellékhatások. Voltak-e későbbi panaszok? Mennyire lehet alkoholt fogyasztani? Válaszokat előre is köszönöm.



febr. 15. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Hosszútávon semmi negatívat nem tapasztaltam, sőt.
febr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 éve vették ki 30 évesen. Meg volt pár évig előtte, de soha nem görcsöltem be.

Nem volt egy nagy dolog a műtét. Az altatástól fèltem a legjobban, ami a legjobb része volt.

Az első éjjel kicsit nehéz volt, fura volt megszokni hogy húzódik a vágás. Soha nem volt semmi ilyenem. 3 hétig voltam otthon táppénzem( irodai munkàm van)

Az első 2 hétben pihentem. Netflixeztem. A 3. Héten már semmit nem éreztem.

Fura volt eleinte hogy csak háton tudtam aludni. De a 2. hét végére ez megszűnt. Minden nap jobb volt.

Eleinte csak olyan gyenge kajákat ettem amit megkívántam( meleg szendvics, piritós, mást nem kivántam)

Majd ettem utàna mindent.

Semmilyen hosszútávú dolog nem volt ami megváltozott volna, vagy rossz lenne.

Apumét 30 éve vették ki de nála sincs semmi.

A főnökömét 10 ève de ott sem.

Apum és főnököm begörcsöltek és egyikük el ájult a fájdalomtól ezért műtöttèk őket.

Alkoholt nyilvàn egy ideig nem lehet. Sportolással is kivártam a 6 hetet.

febr. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Na, túlvagyok a műtétén 1 hónapja: :)

Szeretném én is leírni a tapasztalataimat, hátha majd valakinek segít az infó.


Kb 4 évvel ezelőtt kezdődtek a tünetek. Amikor valami buli volt vagy sokat ettem, néhányszor fájt/ment a hasam és felfúvódtam. De, ez még 2-3 havonta, ha 1x előfordult. Az utóbbi 1 évben, viszont egyre többször. Volt, hogy 2-3 napig is ment a hasam és fájt a hasnyálmirigyem is. (Viszont ami érdekes, hogy soha nem voltak görcseim és soha nem szurkált a jobb bordámnál.) Ezek a tünetek mindig elmúltak max pár nap után. Viszont, 4 hónappal ezelőtt már nem akart elmúlni, 2 hétig fájt a hasnyálmirigyem, befehéredett a nyelvem és észre vettem, hogy nagyon enyhén besárgult a szemhéjam is. Ugye én maximálisan a hasnyálmirigyre gyanakodtam, mert semmi más átlagos epekő tünet nálam nem jelentkezett, igy eléggé megvoltam ijedve, és gyanakvó lettem. Elmentem orvoshoz, ultrahangon kiderült, hogy van egy 3cm-es kő az epehólyagban de az nem zavar semminek ezért is nincsenek fájdalmaim, viszont a májam meg volt nagyobbodva és a hasnyálmirigyem is deformált volt. Vérvizsgálaton mind a két bilirubin szintem magas volt (felső 52, alsó 11.7 volt) Többi érték rendben volt. Kiszedtem a gyógyszereket, lementek a gyulladások és úgy döntöttem bevállalom a műtétét, mivel nagyon aggódtam a magas bilirubin szintem miatt és féltem, hogy nem is a kő okozza a problémát, mivel semmi fájdalmam nincs.

Eljött a műtét napja és már egyre sárgább lettem úgy, hogy semmiféle tünetem nem volt. Féltem, hogy sokkal nagyobb a baj, és nem az epekövem miatt lesz ez. Egyre rosszabbul is éreztem magam, éreztem, hogy nem tiszta a fejem, szar a közérzetem.

A műtét legjobb része tényleg az altatás volt és az ébredés után még pár óra, amig tartott a hatás. :) Az első nap elviselhető volt, de a második nap, az nálam nagyon nehéz volt. Alig bírtam mozogni, éjjel fájtak a sebeim és ahonnan a cső volt kivezetve a jobb oldalamon, ott folyt a vér és fájt is elég rendesen. Harmadik nap után kezdett javulni a helyzet. Már nem folyt a csőből a vér és könnyeben tudtam felállni is. Negyedik nap hazaengedtek. Első 10-14 nap nehéz volt, pláne a haton fekvés. Hátgerincem szétszakadt. A javulás folyamatos volt, minden nap könnyebb volt.

Viszont, amit szomorúan vettem észre, hogy a sárgaság 2 hét után még mindig megmaradt, és 2 hét után besárgult a tenyerem és a talpam is. Nagyon megijedtem, de a doki azt mondta, hogy valakinél igy reagál a szervezet, ha sokáig volt magas a bilirubin szintje, és igy szívódik fel. Hálistennek igaza volt, 3 hét után elkezdett tisztulni a szemem, és ahol sárga voltam ott elkezdett halványulni a színe. Elmentem vérvizsgálatra és a bilirubin szintek már normálisok voltak. Az alsó bilirubin picit még 5 felett van, de az elvileg teljesen elhanyagolható és az is elfog múlni. 4 hét után sokkal jobb lett a közérzetem, nem fújódik a hasam és tiszta a fejem.

Remélem ez a javulás megmarad és nem lesznek később semmilyen komplikációk.

márc. 24. 19:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Köszönöm a beszámolót, és egészséget kívánok!
ápr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!