Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » “Nagydolog” előtt vér. Mi lehet?

“Nagydolog” előtt vér. Mi lehet?

Figyelt kérdés

Az elmúlt napokban, reggelente amikor leülök a WC-re távozik egy zselés anyag a széklet előtt amiben vér is fellelhető. Nem nagy mennyiségben, kb. köröm nagyságú paca a papíron aminek néhány része zavaros zselé máshol 1-2 pötty vér benne. Utána vér nélkül a széklet, vagy nagyon minimális a papíron, törlésnél.


Ez utóbbi ismert számomra, kb. 1 hónapja orvosnál is voltam ezzel, belső aranyérem van aminek a kezelésére várok un. “gyűrűzés”.


A véres “zselé” ami miatt jobban aggódók. Az is az aranyértől van vagy ennek más oka van? Ha másnak is volt már ilyen hogy kezelte? Miért csak reggel?


30F


febr. 17. 09:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kaptàl kúpot az aranyérre?
febr. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kaptam, használom is, de nem tudom az adagolásnak megfelelően. Napi 2 helyett 1et tudok csak hétköznap. Előtte nagyon vérzett törlésnél. Ez most látványosan csökkent, de megjelent ez a reggeli véres zselé.

Azt nem tudom hogy ezt okozhatja-e a gyulladt aranyér (gyulladtságot orvos állapította meg) vagy máshová is el kellene mennem, mert ez nem aranyér probléma.

Nekem az a furcsa hogy ez a fajta vér távozás tényleg ilyen első program a napban és utána nincs ilyen vagy olyan csekély mennyiség hogy ruhán, papíron nem hagy nyomot.

febr. 17. 09:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet akkor, hogy a kúp egy része távozik?
febr. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!


Az előzően szólóhoz hasonlóan nekem is az lenne a tippem, hogy a kúp maradványa keveredve egyebekkel (széklet, aranyérből enyhén szivárgó vér).

Másik tipp, hogy a gyulladás miatt képződő váladék.

Szerintem emiatt totál felesleges aggódnod, ha még gyűrűztetni, említsd meg ezt a dokinak, de szerintem 99%, hogy a kúp és/vsgy a gyulladás miatti irritáció eredménye.


Üdv: végbél műtétre váró, 2 éve ilyesmivel küzdő emberke

febr. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Elképzelhető hogy a kúp, őszintén nem gondoltam erre mert néha távozott kúp darabka hamarabb és az vagy tényleg darab volt vagy "zsíros víz" (= megolvadt kúp) nem zselés állagú. De hogy mi van a kúp belsejében nem tudom, lehet hogy a külső burkolat alatt van valami gyógyszer mert gyógyszertári kikeverős, nem polcról leemelős szer.

Biztos fogom említeni gyűrűzés előtt, csak oda heteket kell várnom.

#4 Jobbulást!

febr. 17. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!