Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet citromsárga híg...

Mitől lehet citromsárga híg székletem?

Figyelt kérdés

Elég gyakran előfordul ez, de mostanában sokszor van hogyan, hogy akár munka közben is elkezd fájni a hasam és el kell mennem wcre utána kb semmi bajom.

Ma is így volt viszont még mindig nem érzem valami jól magam. Étvágyam sincs pedig alig ettem ma.

A székletem teljesen citromsárga ilyenkor. Ez mire utalhat vagy milyen orvoshoz menjek el ezzel a problémával ?



febr. 17. 17:31
 1/4 A kérdező kommentje:
De egyébként ha nem teljesen híg akkoris elég sárgás mindig
febr. 17. 17:32
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Epe-vagy májbetegség okozhatja. Első körben háziorvos, majd ő beutal egyéb vizsgálatokra.
febr. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Valóban lehet epe vagy màj. De lehet hasnyàlmirigy elegtelenség is vagy ételintolerancia, allergia, vékonybél diszbakterózis, IBD (belgyulladàs), IBS (bél motilitás zavara) Epés reflux is okozhat ilyen székletet. Háziorvos fog adni Neked beutalót gasztróra. Sajnos soká adnak időpontot. Szerintem addig is maganba menj el egy hasi UH-ra, mert az sokmindent lát. Picit mehnyugszol utána, illetve háziorvosnál ragaszkodj egy nagylabor beutalóhoz is. Csak tapasztalat, hogy nem mindig ajanljàk készségesen. Abbol is sokminden latszik már.

Ezeken kívül meg milyen tüneteid vannak? Fogyás, fejfàjás, szédülés, émelygés, gyengeség? Nyelveden esetleg lerakódás? Bőrprobléma? Esetleg barnas bőr? Itt nem a kreolra gondolok. Hajhullàs? Hangos-e s hasad? Vagy az alhasad puffadt-e?

Tudod-e ételekhez kötni, ha esetleg ezeket figyelted eddig?

febr. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Annyira tipikusan epés hasmenés. Nem csíp esetleg? Az epesavak irritálják a végbelet.
febr. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!