Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyakori citromsárga hasmenés...

Gyakori citromsárga hasmenés mitől lehet ?

Figyelt kérdés

Régóta előfordul ilyen hogy megy a hasam és sárga a széklet. Nem tudtam még pontosan megfigyelni hogy milyen ételtol lehet ez, vagy mikor fordul elő ilyen.

Jelenleg is megy a hasam és fájt a köldökömnél övszerűen, most már elmúlt.

Annyit tudok hogy a tojástól fáj a gyomrom ha többet eszek belőle, illetve a disznóhústól is majd később megy a hasam.


21/L



jan. 8. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Ürül az epe.
jan. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
2-es: a kávé NEM zsíros, a füszeres étel NEM feltétlen zsíros, ne írj hülyeségeket. Másrészt ez nem, illetve nem CSAK epe lehet, a hasnyálmirigy is okozhat hasonló tüneteket, annak meg semmi köze a zsírokhoz.
jan. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én nem kávézok nem iszom a kólát se meg semmit, csak vizet szoktam. Voltam egyébként szeptember körül hasi ultrahangon nem mondtak semmit. Ha a hasnyálmiriggywl vagy az epével lenne gond akkor azt látni lehetett volna nem ?
jan. 9. 20:31
 4/10 A kérdező kommentje:
Illetve vervetelen is voltam az sem mutatott ki semmi olyat
jan. 9. 20:32
 5/10 anonim ***** válasza:

A hasnyálmirigy-, illetve epeproblémákat sima hasi UH nem mutatja ki, de eleve ha nem ilyen irányban keresgéltek, akkor nem derül ki.

Másrészt meg a több hónapos vizsgálat eredménye idöközben változhat.

jan. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Valószínű valamilyen ételallergia okozza a hasfájásod. A tojás mellett gyakori a tejfehérje vagy laktózérzékenység, sőt tej,tojás, szója is gyakran párosul.

Az emésztésed ez miatt felborult, sárga széklet, lehet SIBO-tól(emésztés, normix tablettát szoktak rá adni),de gasztroenteorológiára kellenne menned. Háziorvos tud adni beutalót. Laktózfujást is csinálnak, ha az vagy adókedvezményt igényelhetsz. Vizsgáltasd ki magad,fölöslegesen ne zárj ki ételeket, ha nem az a gond. Egy tej, tojás allergia kb. 6-8 hét mire kiürül, ha diétázol, nem mindegy mit ehetsz,zárhatsz ki az étkezésből. Probiotikumot vegyél, jó minőségűt, háziorvos tud javasolni. Progasztro 825 nagyon jó, de drága. Teljes állati eredet mentes. Jobbulást kívánok!

jan. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Simán okozhatja étel intolerancia vagy allergia is, de okozhatja epe vagy hasnyàlmirigy is.

Hasi ultrahang látja az epekövet, cisztát de még az epevezetékben lévő köveket is. A hasnyálmirigy cisztàt gyulladást, zsugorodást is látja, bàr ezekre jobb az MRCP. Azert írom mert picit én is hasonló cipőbe jàrok. Nekem rengeteg ultrahangom volt. 12 orvos véleményét kértem k. Hasi Mrcp is volt.

Vizsgáltasd ki ezt! Mindenképpen!

febr. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Senior Séf ***** válasza:
100%
Rejtett gluténérzékenység is lehet az oka.
febr. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7-es, neked mi lett a vége?
ápr. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hetes vagyok.

#9

Nekem sibo okozta. A sibo-t pedig egy jó nagy góc a fogam alatt. Kikapták és meg gyógyultam. De fél évig tartott mire rajöttek.

ápr. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!