Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vastablettát (Maltofer) hány...

Vastablettát (Maltofer) hány hétig kell szedni hogy eredménye legyen?

Figyelt kérdés

Tapasztalata van valakinek: hány hétig kell szedni a Maltofer-t hogy a vérképen is látható legyen az eredmény? (MCV a normál tartományba kerüljön, transzferrin szaturáció növekedjen)...

Laikusként úgy gondolnám, hogy minimum 12 hét (?) - vörös vértest élettartama és utána új vörösvértestek keletkeznek, vagy ez ennél bonyolultabb?

A vényre kapható vastabletta "sokkal hatékonyabb" lenne?



febr. 18. 11:51
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Én óva intelek a maltofertől. Nekem bélgyulladást okozott. Még most is szenvedek.

Nagy az eltérés?

Ha nem, akkor inkább egyél több olyan ételt, ami vasat tartalmaz. Ha nagy, akkor inkàbb beszélj gyogyszerésszel, hogy mit ajànl.

A maltofer egy nagy sz**r. Baratnőm is beteg lett tőle és én is.

febr. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Hát, sajnos van eltérés.

Hány hét szedés alatt lettél beteg és utána sikerült valahogyan meggyógyítani?

febr. 18. 19:57
 3/10 anonim ***** válasza:
46%

11 napig tudtam szedni. (Napi 1 tablettàt)

Székrekedésem lett, de ez normális és sokmindenkinél van ilyen. Csakhogy nekem nem jött helyre még akkor sem mikor màr nem szedtem. Mindenféle székletlazítót adtak és 5 nap után sikerült. Véres széklet kb 1 hónapig meg bélgyulladás. Ez ràment a gyomromra is. Azóta is beteg vagyok. 5 jónapja.

Nekem mensi okozza az időszakos vérszegénységet. Tudatosan válogatok olyan ételeket, amiben sok a vas, így nincs gond.

febr. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Persze nem biztos, hogy neked nem lesz jó. Én csak tapasztalatot írtam.

Pl nővérem kislányának nem volt ettől baja, de hasfàjasa neki is volt. Ő cseppeket kapott, az is maltofer. 1 hónapig kellett szednie és helyre állt a vas.

febr. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi bajom a maltofertől. 3 hónapig kell szedni. Mennyi a vasad . Ferritin? Ha a ferritin (vasraktárak)is alacsony, az a totál vashiány. Okát megtalálták? Jobbulast. Nekem 4,8 a vasam és a ferritin is alacsony.
febr. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincs semmi bajom tőle, csak ajánlani tudom.
ápr. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy lepontoztatok. Azért, mert nem hasonlít a vélemenyünk még le kell pontozni.

Írtam a kerdezőnek, hogy nem biztos, hogy neki okoz najd ilyet. Csak tapasztalatot írtam le. Fél évig szenvedtem a bélgyulladás után. Nekem a vas székrekedést és ennek következtwben bélverzest okozott. Az egy hétig tartott. Össze vissza tükröztek, nem volt kellemes. Am semmi komoly baj nem volt csak a székrekedes miatt pangott bent a salakanyak, felhalmozódtak a baktériumok es a nehez székelés felsertette a vegbél körül a nyálkahártyát, ez a bakteriumok miatt be is gyulladt. Nagyon rossz volt.

Azert kössz, hogy lepontoztatok...attól mert nektek semmi bajotok nincs tőle, másnak meg lehet és ezt a célemenyt is el lehet fogadni.

ápr. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztalak le.
ápr. 26. 05:32
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak nem tudjuk, hogy egy vényköteles vassal nem jártál volna ugyanígy…! Az a baj, hogy rögtön a terméket hibáztatod, pedig simán lehet, hogy egy fapados vaspótló gyógyszer egy hét alatt kicsinál!
ápr. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Orvos tanacsára szedtem a maltofert. Sosem voltam vashianyos es C meg D vitaminon kívül eddig még gyogyszereket sem szedtem. A vashianyom most is csak az erős mensi miatt van. Erre mondta a doki, hogy szedjem kúraszerűen. 11 szemet tudtam szedni.

Azert hibáztatom a terméket, mert előtte semmi bajom nem volt. Nem mondom, hogy mastól nem lett volna, de ezzel volt tapasztalatom. Csak leírtam, hogy esetleg ilyen is előfordulhat. Semmi rosszat nem írtam és nem bántottam meg senkit.

ápr. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!