Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinek volt már basalioma a...

Akinek volt már basalioma a mellkasán, annak könnyen gyógyult? Hány hétig nem lehet vele sportolni?

Figyelt kérdés

2023. szept. 7. 18:51
 1/3 anonim válasza:
Szia! Volt műteted? Végül hogy gyógyult és meddig nem sportoltál vele? Műtét fájt? Vagy utánna? Én másfél óra múlva megyek a műtétre...szintén mellkas.
2023. okt. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Csak a mellkasi basalioma számít? Nekem a fejemen volt már 3, elég nagy, 8 műtéttel. Kérdező, #1-es nektek mekkora?
dec. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kb 2-2.2 cm átmérőjű volt a mellkasomon a szegycsontomnál, ami elég ritka esetnek számít. Sikeresen eltávolították. A műtét az nem fájt, semmit nem éreztem. Érzéstelenítő injekciót adtak. A műtét napján estétől/másnaptól volt erzekenyebb a terület, ezért cataflamot szedtem kb az első 5-7 napban, utána már nem kellett. 3 hétig voltak bent a varratok. 4 hét elteltével kezdhettem el fokozatosan mozogni/edzeni kis terheléssel.

8 hét telt el a műtétem óta és mostanra érzem úgy, hogy már nem húzódik/feszül és bármit tudok vele csinálni, például teljes intenzitással edzeni stb... A seb/heg az még látható a mellkasomon. Orvosok szerint kell neki kb 1 év, hogy teljesen elhalványodjon/eltűnjön a seb(kb 5-6 cm hosszú vágás), ha esetleg 1 év után még mindig maradna nyoma, akkor jöhet szóba a lézeres kezelés, mint opció, amivel elvileg eltűntethető. Addig is kennem kell napi 2x hegkezelő krémmel. A mindennapi tevékenységekbe már nem zavar be, nem gátol semmiben. Csak annyi, hogy ott a műtét nyoma.

De a gyógyulási idő, varratok bentléte, műtéti nyom eltűnése függ a bőrelváltozás elhelyezkedéstől, méretétől is. A mellkas/szegycsont komplikált terület és nehezen gyógyul, ráadásul a kb 2cm-es átmérő/keterjedés a bőr felületén nem mondható már olyan kicsinek sem. Szóval biztosan vannak ennél enyhébb esetek is.

dec. 16. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!