Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha beteg vagyok és nincs...

Ha beteg vagyok és nincs háziorvosom?

Figyelt kérdés

3,5 éve költöztünk Budapestre vidékről. Azóta nem voltam beteg, így nem jelentkeztem be sehova háziorvoshoz. Mindig be akartam, de valahogy mindig elmaradt.

Most influenzás lettem és nagyon rosszul vagyok, az ágyból is alig bírok kikelni, lázas vagyok és az egész fejem el van dugulva. Valamint holnap vizsgáznék is (csinálok egy tanfolyamot is) de eddig ez így esélytelen. Mellette irodában dolgozom főállásban de nagyon rosszul vagyok így jó lenne ha kiírna az orvos a munkából pár napra.

Mit tudok tenni? Kihez tudok fordulni? Van esetleg magán háziorvosi szolgáltatás azoknak akiknek nincs háziorvosuk? Mpl. Medicover, Wáberer? Csak egy sima háziorvosi szintű vizsgálat.

Most már tényleg be fogok jelentkezni a kerületi orvoshoz, de most sürgősen kellene megoldás.



febr. 19. 09:53
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Lakóhelyed szerinti háziorvosa keress rá a neten és hívd fel.
febr. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez a sürgős megoldás, hogy most jelentkezel be. Ki vannak írva a rendelési idők is. Ha ma délutános, akkor délután hívod, de még jobb, ha odamész. Elmondod ki vagy, úgy tudod hozzátartozol, odaadod a táj kártyád és kész.
febr. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De nem kell valami hosszabb előzetes ügyintézés? Úgy tudtam
febr. 19. 10:03
 4/10 A kérdező kommentje:
Illetve köteles fogadni?
febr. 19. 10:04
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezért felesleges ezt halogatni. A körzeted szerinti háziorvosnak kötelező fogadnia, a többi nem magán orvos akkor, ha akarja.

De gyanítom, a lakcímed sem az, ahol laksz.

febr. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A területileg illetékes háziorvos, ha át is jelentkezel hozzá, tudtommal nem utasíthat el.
febr. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem kell semmi. Én kb. 10 évvel azután jelentkeztem be, hogy elköltöztem a régi címemről.

Ennyi kell, hogy megkeresd, ki az. Lakcímkártya, TAJ- kártya kell. Köteles fogadni.

febr. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5


Nem kotelezo, sot elutasithatja, es egy szemely egy evben max 2x valthat. Eleg szivas, de ez a torveny. Nezz utana es linkeld ide be mit talaltal. csak ne azt hogy szabad haziorvos valasztas van hanem, hogy hanyszor valthat es a haziorvos elutasithatja-e. Igen lesz mindkettore a valasz. En mar utana neztem.


Kerdezo, a tobbiek jol irtak, teruletileg illetekes haziorvoshoz jelentkezz be, kozelebb is van, papirmunka lesz, mert az eddigi haziorvosodtol at kell pakolni az irataidat amit a hazirovos-haziorvos intez.

febr. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi! Délután rendel, akkor felhívom.

És tud is egyből fogadni szerintetek? Mert már holnapra ki kellene írnia, nagyon sz@rul vagyok, egy kínzás így dolgozni :(

febr. 19. 11:44
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, táppénzes papírt akkor állítjak ki, ha már nem vagy beteg és visszamész érte. Ez a munkába állás előtti nap, ezt viszed, ha már meggyógyultál és újra tudsz dolgozni.

Most csak felvesz. Ezt jelezd a munkahelyeden már ma. Hogy beteg vagy, délután orvoshoz mész, jelentkezel majd. Mindig így csináltam, amikor beteg voltam.

febr. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!