Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy gyógyult alkoholbeteg...

Egy gyógyult alkoholbeteg tényleg nem ihat egy korty alkoholt sem többé?

Figyelt kérdés
Alkoholista voltam 9 évig. A 2020 -as kijárási tilalom alatt letudtam tenni az alkoholt 3 hónapra. De aztán a 3. hónap után úgy voltam vele, hogy nincs nekem semmi bajom veszek egy üveg pezsgőt és 3 sört, mi baj lehet abból. Másnap már kezdődött minden előlről és napi szinten 2 liter fröccs, 4 sör és 2 vodka egy este alatt. Tavaly nyáron mentem el addiktológushoz és 2023 október 17. óta nem ittam egy kortyot sem. Tegretolt, Frontint és Scippát írtak fel. Tanultam a korábbi visszaesésemből. Csak kíváncsi lennék, ha valakinek van itt saját vagy hozzátartozója kapcsán tapasztalata mennyire igaz ez, hogy aki alkoholbeteg volt az már soha nem ihat? Van kivétel? Nekem nem sikerült sajnos. Nem is kísérletezem többet.

febr. 21. 13:22
 1/9 A kérdező kommentje:
2 dl* vodka. Bocsi, kihagytam.
febr. 21. 13:25
 2/9 anonim válasza:
100%
Szerintem nem ihat. Felesleges kísérletezgetni. Örüljön az ember, hogy megszabadult tőle. Kitartást neked is!
febr. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez ugyan az, mint aki drogos volt, vagy dohányos, bár ezek ugyan azt jelentik, narkósok. Ők onnantól már nem tudnak kultúrfogyasztókká válni, mert egyszerűen egy alakalom után valami bekapcsol az agyukban. Én fűvel voltam így. Többször letettem, aztán megfogadtam, hogy néha, de vegül mindig a napi szintű szívásnál kötöttem ki. Végül be kellett lássam, hogy enélkül kell újra megtanulni boldognak lenni, és ez lehetséges is, csak idő kell hozzá. :)
febr. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Én is alkoholista vagyok, s valóban nem ihat. Csak úgy épülhetsz fel ebből ha absztinens maradsz.

Én tavaly március vége óta nem ittam alkoholt, 15 éve vagyok alkoholista.


S nem voltál alkoholista, hanem vagy! Jelenleg absztinens. De ebből kigyógyulni nem lehet, csak felépülő maradhatsz ideális esetben.


Ha meg tudna gyógyulni az alkoholista egy idő után tudna úgy inni mint a normális emberek, de ez általában nem megy.

febr. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jelenleg is alkoholista vagy és nem, nem ihatsz többé, amennyiben tényleg komolyan gondolod, csak absztinens lehetsz.
febr. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem ihat, tapasztalatból mondom.

Én már kipróbáltam azt is, hogy szigorúan csak hetente, vagy havonta 1 alkalom... de a két alkalom közötti megfeszülés, hogy kontroll alatt tartsd a sóvárgást, sokszor annyi energiát felemészt, hogy kvázi sokkal egyszerűbb egyáltalán nem inni. Plusz előbb utóbb ezek az időszakos ivások úgyis napi szintű visszaeséshez vezetnek.

febr. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem ihat többet.

Gratulálok, hogy le tudtad tenni, nagy lelkierôre vall!

febr. 22. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem veled van a baj, hanem az alkohollal: nullázza a gátlásokat, és mielőtt eddig jutna, erősen megnyirbálja a józan ítélőképességet. Ezért nem erőltetjük, hogy "á, biztos nem lesz baj". Jól elmélyített önismerettel el lehet jutni oda, hogy elvileg semmi gond nincs egy tényleges kóstolásból, mondjuk összesen 1db 0,33-as kézműves csoda elharapdálásából nem is kéne legyen, de a legtöbb ember nem megy olyan mélyre magában, hogy tudjon is mit kezdeni a kérlelhetetlenül előkerülő "kérem a következőt" érzéssel. Pedig jó ideig távol maradva az ivástól eleve napi rutin megvárni azt a két percet, amíg magától elmúlik, esetlet megsegíteni egy jó pohár hűs vízzel az egyensúlyba állást. Nagy belső őszinteség kell hozzá, készen kell állj arra, hogy téveszmés-kényszeres minták akarják átvenni az irányítást.
febr. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nálunk a református úrvacsorai egyetlen kortynyi bor helyett is édes szőlőlevet kortyint az, aki az alkoholtól szabadult.
febr. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!