Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy arcüreggyulladásnak...

Egy arcüreggyulladásnak lehetnek nagyon súlyos szövődményei?

Figyelt kérdés
Januárban arcüreggyulladásom volt, kaptam rá antibiotikumot, viszont egyre rosszabbul vagyok, fáj az arcom feloldalt, nyomásérzésem van a fejemben, egyfolytában zúg a fülem, meg éget, sokat szédülök stb.

febr. 21. 22:22
1 2
 1/17 Grimfox ***** válasza:
100%
Amint lehet, el kéne menned fül-orr-gégészetre. Ezzel nagyon nem lenne érdemes várni. Mgeshet, hogy nem volt elégséges, vagy megfelelő az antibiotikum.
febr. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Voltam, megvizsgált de azt mondta, hogy nincs semmi baja a fülemnek.
febr. 21. 22:50
 3/17 anonim ***** válasza:
Mikor voltál? Ha panaszod van, akkor nem mondhatja, hogy nincs semmi bajod. Nem biztos, hogy a fülednek, az arcüreged nem a füled.
febr. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Kb 3 hete voltam, TB által finanszírozottba, és hát ott ugye annyira nem foglalkoznak az emberrel. Kérni akartam CT-re beutalót, de azt mondta hogy szerinte nem szükséges. Viszont már hónapok óta szenvedek, ami odáig fajult, hogy mostanában minden este pánikrohamaim vannak(kisebb nagyobb, tegnap pl nagyon erős volt, még a szüleimet is fel kellett ébresztenem).
febr. 21. 22:59
 5/17 Grimfox ***** válasza:

Hát, a fül-orr-gégésznek illett volna a torkodat, és az arcüregeidet is megvizsgálni. Ha más nem legalább egy arcröntgen, hogy lássa, van e váladék felhalmozódva az arcüregben. Vagy CT.

Ha többször volt pánikrohamod, azzal is jobb előbb szakemberhez fordulni, mint utóbb. Sajnos tapasztalatból mondom.

febr. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Menj vissza, ha lehet, akkor egy másik orvoshoz, kellő határozottsággal.
febr. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Miután voltam fül-orr-gégészeten, visszamentem a háziorvoshoz a lelettel. Azt tanácsolta, hogy menjek vissza és vizsgáltassam ki magam mégegyszer, konkrétan azt mondta hogy "ne hagyja magát lerázni". Ez volt a múlthéten, viszont a hétvégén annyira rosszul voltam, hogy úgy voltam vele, hogy ebből elég, már nem bírom tovább, kértem időpontot magán CT-re, ma reggel csinálták meg. Remélem az kimutatja, hogy mi a bajom.
febr. 21. 23:37
 8/17 Grimfox ***** válasza:
100%

Nekem semmi bajom nem volt, konkrétan a fogorvos csináltatott CT-t az arcomról, de még ott is feltűnt, hogy tele van az arcüregem. Semmi jelét nem éreztem. Ha neked ennyire rossz tüneteid vannak, várható, hogy a CT legalább gyanút kelt, ha nem egyből mutatja, hogy hol a gond.

Az meg, hogy az orvos ennyire félvállról vett, és lerázott, eléggé felelőtlen. Jó ötlet volt a magán CT. Ha erős tüneteid vannak, nem értem, miért nem vizsgálja mélyebben a problémát.

febr. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hát remélem, hogy kiderül mi a bajom. Mikor először elmentem a háziorvoshoz, és elmondtam mi a bajom, úgy reagált hogy "de sok baja van". Küldött össze vissza, mikor elmondtam neki, hogy csináltatni szeretnék CT-t, azt mondta hogy azzal nem biztos, hogy megoldódnak a problémáim. Szívem szerint beszóltam volna, hogy hát akkor hogy lesz megállapítva a bajom, tenyérjóslással, de úgy voltam vele, hogy inkább türtőztetem magam.
febr. 22. 00:21
 10/17 Grimfox ***** válasza:
50%
"De sok baja van"...mert nem kezelt téged rendesen. Ilyen esetben lehet egy magánrendeléssel többre mész. Jobb, mint hagyni, hogy szövődményeid legyenek.
febr. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!