Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az igaz, hogy a sport nem...

Az igaz, hogy a sport nem segít a magas pulzus szám lecsökkentésében?

Figyelt kérdés

Röviden összefoglalva 30 éves vagyok,férfi, 184 cm, 85 kg.

Most a télen lett észlelve, hogy magasa pulzusom 95 és 102 között ingadozik, de a heti átlagom eddig mindig 100 alatt volt. A vérnyomásom nagyjából rendben van, ott a heti átéagom legtöbbször 120 körül van, de 131 felett sose volz. Az orvos felírt erre egy csomó vérnyomáscsökkentőt 3-at, amit elve nem értek, mert a vérnyomásom nagyjából rendbe van, ha azokat beszedem 120 as vrényoásra akkor meg leeviszi 80-ra. De akkor utánna olvastam hogy igazaából a 100 as nyugalmi pulzus valóban nem jó, de igazából a veszélye spulzus határa és többször olvatsam,hogy sporttal csökkenteni lehet. Plusza nagybáttyám most 60 éves, korábban évtiezdekek focizott, de már kb 10 éve abba hagyta, és még mindig 40-50 között van a nyugalami pulzusa, plusz egy haaverom és nagyon sportos, ő is leginkább fubalista neki is 50-60 között, ezért úgy gondoltam, hoyg elekdzek sprtolni és kb nyáron újra elmegyek vizsgálatokra és akkor elkezdem szedni a gyóygszert ha nem használt. Erre az orvos kiakadt,hoyg nagyon felőletlen avgyok, mert a prt növeeli a pulzist és nem csökkenti. Ez akkor igaz? Csak azért furcsálom, er tha így lenne akkor az élsportolóknak is maga spulzusa kéne, hogy legyen de nekik inkább alacsonyak.



febr. 21. 22:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Bizony igaz, hogy sportolás közben emelkedik a pulzus. Te magad is megszámolhatod, hogy mennyi nyugalmi állapotban, és ha pl futsz, vagy csinálsz pár fekvőtámaszt.

Ha korábban sportoltál volna, akkor valszeg erősebb lenne a szíved, és alacsonyabb lenne a pulzusod. Akár "sportszív" is kialakulhatott volna, és akkor még alacsonyabb lenne a pulzusod (mert erőtejesebben pumpálna a szíved).

De ezzel már elkéstél. Most már hallgass az orvosra, és azt tedd, amit mond. Kérdezd meg milyen mozgást ajánl, és azt csináld.

febr. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1) Ezt tudom,hogy konkrétan sport közben emelkedika pulzus és közvetlen utánna. ez logikus,d e valahoyga sprtolóknak is hsszabb távon csökken a pulzusok és nem emlkedik

PS: Az orvos csak egy halom gógyszert ajánlott

febr. 21. 23:14
 3/9 anonim ***** válasza:

Vagy 15 éve szedek magas pulzusszámra (90-100) napi fél szem Nebivololt. Ezzel 70 körül van.

A vérnyomásom 140 körül, arra nem szedek semmit.

febr. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3)Ez az.Azt nem értem miért nem a pulzusomra ìrt fel gyógyszert
febr. 21. 23:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezt én sem...
febr. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos volt gondolom. Menj inkább kardiológushoz. Egyrészt nem értem, miért kell többfélét szedni, annak semmi értelme, másrészt a magas pulzusra, ha a vérnyomás nem magas, akkor arra van a béta-blokkoló. A sport önmagában emeli a pulzust és akinek már eleve magas, annak lehet ebből gondja. Sportolni kell, de ilyen esetben nagyon megterhelőt csak akkor, ha pl. készül egy terheléses EKG és annak eredménye szerint nincs probléma, illetve az alapján belőni a sportot. Aztán esetleg később lehet emelni a tétet. Amúgy milyen gyógyszereket írt fel?
febr. 22. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha kételkedsz az orvosodban kérj más orvostól is véleményt, lehetőleg az már szakorvos legyen. Mi innen nem tudjuk felülbírálni az orvosod döntését.
febr. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha sportolsz, akkor közben felmegy a pulzusod. Utána viszont a szervezet rájön, hogy erősíteni kéne a szívet. Az erősebb szív egy ütéssel több vért továbbít, így nyugalomban ugyanannyi vér továbbításához kevesebb ütés kell.


Ha nem sportolsz, tovább gyengül a szíved, még magasabb lesz a pulzusod. Sajnos vannak betegek, akik annyira nem sportolhatnak, hogy ebbe a negatív spirálba kerülnek.


Mindenképp keress fel egy kardiológust, mert elég logikátlan, amit a háziorvosod mond. Vannak jó pulzusmérők, amit sport közben viselhetsz, és szól, ha túlhajtod magad. De ha a kardiológus is azt mondja, amit a háziorvos, akkor sajnos ez van.

febr. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosod úgy értette, hogy sport közben emelkedik meg a pulzus. Mivel nálad alapból magasabb, így intenzív sporttevékenység közben veszélyesen magas is lehet. Mondok egy példát:


Nekem a nyugalmi pulzusom többéves átlagban 50-65 között van. Intenzív súlyzós edzés közben ez felmegy 150-160-ig is, intenzív kardio edzés közben pedig 179 volt a pillanatnyi csúcs.

Most ha ezt levetítjük a te helyzetedre (tudom nem ugyanannyit emelkedik mindenki pulzusa ugyanazon sport közben, csak a szemléltetés végett írom), akkor neked az alapból 100-as pulzusodról felmenne 200-ra, 220-ra. Ezek már veszélyes kategóriák, ugyanis nagy általánosságban egy 30 éves embernek a max pulzusa nem haladhatja meg a 190-et. És ez az 190 a 100%-on való pörgést jelenti, ami szintén nem jó huzamosabb időn át, így inkább 160-170 körülre lenne tehető a te max pulzusod, amit fent tudnál tartani akár a hosszabb futás során is. Már ha a nyugalmi pulzusod nem 100 lenne.


Szóval összefoglalva: kardiológus, szívultrahang, ekg, terheléses ekg.

febr. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!