Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Étkezés után fáradékonyság,...

Étkezés után fáradékonyság, magas pulzus. Miért?

Figyelt kérdés

Mióta megkaptam a COVID elleni védőoltásomat folyamatosan tapasztalom a következő tüneteket: 2022 második felében voltam kardiológusnál amiért magasabb a vérnyomásom/pulzusom olykor-olykor. EKG, szívultrahang rendben volt. Gyógyszert nem szedtem, sokszor mértem a vérnyomásom java részt: 140/79 p:60-80 között mozog. Megfigyeltem, hogy étkezés után felerősödik a szívdobogás érzetem, nem olyan jó a közérzetem és le kell feküdjek pihenni, mert "elfáradok". Hiába alszom 7-8-9 órát ugyanolyan fáradt vagyok pár órát követően.


Kardiológus szerint minden vizsgálatom jó (2024 január), mégis megemelkedik a vérnyomásom és étkezés után a pulzusom. Gyógyszert nem írt, sportolást javasolt.


Teljes vérkép szerint (2024 január) vashiányos vagyok amire Maltofert szedek már több, mint 1 hónapja. Minden más érték tökéletes! Fáradékonyság érzés múlik, szedek mellé B komplex, cink, magnézium. Pajzsmirigy értékeim jók.


Nem tudok rájönni, hogy mi lehet a probléma, és milyen vizsgálatra kellene még elmenjek. Nem fogyasztok alkoholt, nem dohányzom több hónapja már, napi 1 óra futás, sétálás néha focizás megvan. Nincs stresszes munkahelyem, gyógyszert nem szedek. De van, hogy hazaérek a munkából, eszek valamit és szabályszerűen aludnék, karikásak a szemeim és megemelkedik a pulzusom aztán "elfárad a szervezet".


Esetleg valami tanács? Háziorvos nem mond érdemlegeset, ahogy olvastam még egy inzulinrezisztenciára lehet el kellene menjek. Otthoni vércukor mérővel a vércukor szint megfelelő, véroxigénszint megfelelő.


Ébredés után a vérnyomás 135/80 p:60, délutáni órákba maximum 145/80-85 p:80-95 leginkább étkezés után.


Nagyon szépen köszönöm a jótanácsokat,

175 cm és 82kg vagyok jelenleg, van egy pocak de semmi extra.

26/F



febr. 20. 09:02
1 2
 1/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
59%
Semmi bajod nincs.
febr. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Etkezes utan megno a pulzus, nincs gond. Faradtsag meg sok embernel van, az is normalis. Olyan egeszseges vagy mint Gyurcsany.
febr. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jól esik, hogy így gondoljátok! Legyen igazatok!

Mindenesetre még pár kivizsgálásra bejelentkezem - biztos ami biztos alapon.


Legyen szép napotok! :)

febr. 20. 10:25
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
akkor minek tetted ki a kerdest...
febr. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Inzulinrezisztencia lehet, mivel kis túlsúly van és a fáradékonyság is utalhat erre. Vérnyomás határeset. Ezekre az egészséges életmód (sport, megfelelő étkezés) segít
febr. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Semmi bajod. Csak sok a felesleges gondolkodni való időd :)
febr. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%
Nem vagy véletlenül koffeinfüggő?
febr. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Senior Séf ***** válasza:
100%
Felborult bélflóra miatt több vér kell az emésztéshez,így az agy vérellátása hiányt szenved.
febr. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki a CSAK hús diétát legalább 1-3 napig. GARANTÁLOM, hogy megszűnnek a tüneteid!
febr. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
24 órás ekg mehetne ha gondolod
márc. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!