Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Több mint 5 hete köhögök, el...

Több mint 5 hete köhögök, el múlik ez valaha vagy krónikus lesz?

Figyelt kérdés
Nagyon el kapott egy influenza majd át ment bronchitisbe, írt ki a doki antibiotikumot is, kiszedtem (kb 2-3 hete) jobban lettem, de még mindig elő jön a köhögés. Pár napja érzem ismét amint mozgok kicsit friss levegőn, vagy le fekszem mint most fulok megfele. Nem tudom hogy kezd e ezzel a doki valamit, vagy csak le ráz azzal hogy majd el múlik igyak sok folyadékot.
febr. 24. 20:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%

A neve= covid.

Sajnos van, akinél 2 hónapig is eltart. Futás orvoshoz, nehogy tüdőgyulladás legyen a vége!

febr. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ártana, ha legalább meghallgatna, nehogy tüdőgyulladás legyen belőle. Köpet szakad-e föl, és milyen, lázad van-e, hátad fáj-e?
febr. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Elküld tüdőröntgenre. Menj el.
febr. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Szolovjov ***** válasza:
Tizenéves koromban évente egyszer-kétszer elkapott ilyen több hetes száraz köhögés. Semmilyen gyógyszer nem használt rá. Kinőttem a dolgot. Nekem hurutos köhögésem szinte soha nem volt csak száraz.
febr. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Január elején elejen voltam beteg, kb a héten múlt el a köhögésem...


Már kínomban vettem egy üveg elxir thymit, gyerekkoromban mindig azt kaptam, ettem 3x1 kanállal, meg hársfa-kakukkfű teát ittam. Lehet ezeknek mar semmi köze hozzá, de hétfő óta szedtem/ittam, és péntek óta egyáltalán nem köhögök.

febr. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ugyanígy jártam, de az első antibiotikum kúra után írt egy másik fajtát a doki, az már segített.
febr. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Decemberben én is és a lányom is elkaptunk valamit, a gyerkőc is kb 5-6 hétig köhögött, pedig már minden létező szirupot, bevált módszereket végigzongoráztunk, de nagyon lassan javult. Lementünk a dokihoz, meghallgatta, tüdeje tiszta. Legyintett, hogy nem mi vagyunk az elsők, és ennyi. Nem írt antibiotikumot, hiszen nem volt lázas, nem volt indokolt. Manapság sok orvos mindenre egyből felírja, aztán a beteg azt hiszi, ettől gyógyult meg, közben amúgy is rendbe jött volna a 2-3. antibiotikum kúra közben eltelt 2-3 hét alatt, ha türelmes lett volna. Aztán meg nem tudja, miért betegszik meg az első fuvallattól.

Szóval türelem! Ha nem vagy lázas, levert, akkor idővel elmúlik.

febr. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kéne párásítani meg inhalálni. Nagyon sokat segít ha éjjel a fejed mellett megy a párásító készülék és szívod be a párát.


Asztmás vagyok és minden felső légúti megbetegedés minimum 1,5 hónapos köhögéssel jár együtt. Vettünk egy párásítót és ha beindul a dolog azzal kezdek aludni, szignifikánsan csökkentette a köhögés időtartamát. Elvileg segít felszakítani a tüdőben a letapadt váladékot, illetve sokkal kevésbé irritálja a légutakat a párás levegő mint a száraz. Lehet érdemes figyelni a lakás páratartalmát.

febr. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nincs lázam, semmi bajom, csak ez a száraz köhögés és kaparó érzés a torkomban. Covidos sem vagyok, csináltam tesztet.

A mi dokink csak tényleg végső esetben ír fel antibiotikumot, a múltkor nagyon rosszul voltam láz, hidegrázás, rötyögő mellkas, sárga zöld köpet, alig bírtam az ágyból kikelni. De most semmi, csak köhögés.

Szellőztetek rendszeresen, de a párásítót el adtam. Nem tudom neked milyen van #8, nekem hideg párásító volt és nem bírtam, az orrom folyt tőle és fagyott lefelé. Inhalálni szoktam só oldattal, meg ha nagyon folyt a köhögés salbutamollal

febr. 24. 23:15
 10/11 anonim ***** válasza:
Egy ionizáló párásítónk van, Xiaomi márka. Nagyon szeretjük. Nálunk szuper alacsony a páratartalom a lakásban (30%) és ettől nagyon kapart a torkom meg köhögtem. Ezzel felment 60 körülre, stabilon tartotta a 60-as páratartalmat.
febr. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!