Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Inzulinrezisztencia eredmény?

Inzulinrezisztencia eredmény?

Figyelt kérdés

Ezek jó értékek? Tehát nem áll fenn inzulinrezisztencia? Kérlek, segítsetek amíg nem megyek újra orvoshoz. Köszönöm!


Glukóz:

0’: 5,0 (Ref. érték: 3,0-6,0)

60’: 5,3

120’: 5,8 (Ref. érték: 3,8-7,8)


Inzulin:

0’: 7,1 (Ref. érték: 1,9-23,0)

60’: 21,53

120’: 27,80


Homa index: 1,57 (Ref. érték: <2,00)


febr. 26. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:

A kezdő cukor jó, a 60. perces is megfelelő, de akár magasabb is rendben lehetne. A 120. percesnek viszont a 60 perces felett kéne lennie picivel, de sajnos felfelé megy. Harang görbe ívet kéne leírniuk, de lineárisan növekednek.


A kezdő inzulin 5 alatt szebb lenne, de rendben van így is. A 60. és 120. perces inzulinjaid nem magasak, megfelelőek. Viszont itt sem írnak le jó görbét, lineárisan nőnek a harang helyett.


Nem gondolom súlyos IR-nek, de foglalkoznod kell a szénhidrát anyagcseréddel, jobb inzulinérzékenységre lenne szükséged.


Egyik értéked sem rossz, ezért lehet azt fogják mondani, hogy rendben van a lelet. Viszont a reakcióidő nem jó, a görbék sem.


Ne ijedj meg, de figyelj oda a táplálkozásra és a mozgásra, alvásra!

febr. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kiváncsi leszek az orvos mit mond majd. Magánúton álltam neki kivizsgáltatni magam, mert a menzeszem nagyon kevés pár hónapja, hajam hullik stb. Nőgyógyásznál voltam, de fogamzásgátlóval szerette volna orvosolni a dolgokat. Elmentem hasi- és kismedencei ultrahangra, ott cisztát láttak, de erre rácáfolt a nőgyógyász, hogy az nem az, hanem tüsző. Jövőhéten megyek hormonpanel vérvételre is. Hátha valahol kibukik valami, hogy mi okozza ezeket a tüneteket.
febr. 28. 11:34
 3/9 anonim ***** válasza:

Szívesen!

Szerintem időben kiderült. Jól tetted, hogy nem mentél bele a fogamzásgátlóba. Köznyelven cisztáknak hívják az éretlen tüszőket, igaza van a nőgyógyásznak.

Hormon vérvètel előtt jód tartalmú vitamint 2-3 hétig ne szedj.

Hány napos a ciklusod?

febr. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem szedek semmit szerencsére. Nagyon szeretnék a végére járni. Nem hagy nyugodni. 28 napos ciklusaim voltak, de két hónapja már 26 naposak. Úgy kezdődött a problémám, hogy novemberben megjött másfél napig, decemberben 2 napig, januárba 3 napig, februárban 4 napig. De menzeszek előtt is és után is több napig barnáztam. Megijedtem. Sose történt velem ilyen. 31 éves vagyok, ha ez számít valamit egyébként. Tehetetlennek érzem magam, hiába megyek magánúton mindenhova.
febr. 28. 21:56
 5/9 anonim ***** válasza:
Bízom benne, hogy kiderül az oka! Progrszteron hiány is lehet, amin az IR javulása enyhít majd. De nem akarok diagnózisokkal dobálózni. Akármi is lesz, biztosan megtalálod a gyógymódot és a megfelelő orvost, hiszen látszik, hogy egészségtudatos vagy! :)
febr. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves vagy! Jól esik, hogy más is úgy gondolja ne hagyjam annyiban a dolgokat. 😊

Hormonpanel után endokrinológushoz fordulok, nézze meg az eredményeimet. Voltam pajzsmirigy vérvételen is.


TSH: 0,872 (Ref. érték: 0,380-5,330)

FT3: 5,50 (Ref. érték: 3,80-6,00)

FT4: 12,51 (Ref. érték: 7,86-14,41)

Anti-thyreoglobulin: <0,9 (Ref. érték: <4,0)

Anti-TPO: 0,3 (Ref. érték: <9,0)


Háziorvos szerint rendben van a pajzsmirigy is és az inzulinrezisztencia eredményem is. Mindenesetre tovább folytatom magánúton a vizsgálatokat aztán elfogadom, ha tényleg nincs semmi bajom. Mégegyszer köszönöm a válaszaidat! 😊

febr. 29. 11:02
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezek szuper pajzsmirigy értékek! Nem csak tartományon belül vannak, de tökéletes helyen. Annyira jó ilyet látni, szívből örülök neked!
febr. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves kèrdező

Azòta kiderült valami?

En tegnap voltam terheleses cukor vizsgàlaton.

Mèg vàrom az eredmenyt...

Jovoheten megyek nőgyògyàszhoz.

Bízom benne kiir nekem.egy női hormont.

Sajnos nagyon hullik a hajam mar fel ève.

márc. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szia. Még nem. Nem jutottam el e hónapban a női nemi hormonok vizsgálatra. Áprilisban megyek és majd utána az összes eredményemmel endokrinológushoz szeretnék menni. Magánúton intézem, mert 3 nőgyógyász közül egyik sem tartja indokoltnak a vizsgálatokat, fogamzásgátlóval oldanák meg, amit nem szívesen szednék amíg ténylegesen meg nem győződök róla, hogy nincs bajom.
márc. 18. 05:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!