Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezek lehetnek GERD tünetei?

Ezek lehetnek GERD tünetei?

Figyelt kérdés

Két éve egy rutin fül-orr-gége vizsgálaton közölte az orvos, hogy refulxom van, szó szerint azt mondta, hogy szét van már marva a torkom. Nem tudtam, nem nagyon voltak tünetei.

Tavaly óta viszont nagyon félelmetes és fájdalmas mellkasi panaszaim vannak. Bele-bele nyilallás, nehézlégzés, diszkomfort érzet, folyamatos fájdalom. A szívem többször meg lett vizsgálva, apró eltérések mutatkoztak, de semmi olyan, ami az orvosok szerint aggodalomra adna okot.


Sokat mozgok, heti 5x edzek, de ez főleg nehéz súlyzós edzést jelent. Egy hete elkezdtem beiktatni a kardiót is, de azt veszem észre, hogy az edzések után nagyon durván előjönnek a tünetek, sokszor utána otthon már csak feküdni tudok, annyira szarul vagyok 1-2 órán keresztül. Kardiónak ugráló kötelezek. Nem volt még szívrohamom, ne is legyen, de ilyen fájdalomnak tudom elképzelni. És ahogy mondtam is, ijesztő, pszichésen nagyon megterhelő.


Néha edzés nélkül is előjön, van hogy random, van hogy este, lefekvéskor.


Igazából minden jel refluxra utal, viszont klasszikus gyomorsavas tüneteim a rekedtségen kívül nincsenek. Nem érzek rossz ízt a számban, nem puffadok, nem jön vissza a kaja, nem érzek maró érzést sehol.



febr. 29. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy vagyok. Nagyon jól bevált a Gaviscon lefekvés előtt, illetve reggel evés előtt 1 db 20 mg-os pantoprazol.

Én is elmentem kardiológushoz is, és amikor kiderült, hogy a szívem tökéletes, viszont refluxom van, akkor nyugodtam meg.

Ha kardioedzés után rosszul vagy, menj el kardiológushoz feltétlenül, állapítsa ő meg, hogy van-e valami gond.

febr. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 wc papa ***** válasza:
pantoprazole pszichiaterem szerint is jo. keves gyogyszer-gyogyszer kolcsonhatas es jo refluxra.
febr. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Volt az elmúlt fél évben 2 szívultrahang, az rendben nagyjából. 18-án pedig lesz még egy terheléses ekg.
febr. 29. 12:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez az ún. rejtett reflux, 1-2 éve a frászt hozta rám, én is azt hittem, a szívemmel van gond, esetleg a tüdőmmel. Amúgy régóta refluxos vagyok, de jó pár évig szünetelt, és nem tudtam, hogy ilyen megjelenési formája is lehet, gyomorpanaszok nélkül, így tökre meglepődtem. A háziorvos savcsökkentő kúrát írt ki pár hétre, ami megszüntette a tüneteket, azóta max. annyi van, hogy néha fáj egy bizonyos pontban a hátam, ill. alvásnál leizzadok (ezek is lehetnek a tünetei). A hagyományos reflux tért vissza, de nem vészes, ha soknak érzem a savam, beveszek egy bizonyos gyógynövényes tablettát, és sokat segít.
márc. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!