Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fényérzékenységből ki lehet nőni?

Fényérzékenységből ki lehet nőni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Másfél hónapja diagnosztizáltak epilepsziával, a rohamot a napfény váltotta ki nálam. A véremben kimutatták fotoparoxysmal-t, fényérzékenységem van. Régebben, még az epilepszia kimutatása előtt is voltak olyan problémáim, hogyha belenéztem/rám sütött a nap akkor azt éreztem hogy remegek és a fejem/szemem borzasztóan fájt. Én ezzel kiskoromban nem foglalkoztam, mivel ezeken kívül nem történt semmi és az epilepszia létezéséről sem tudtam akkoriban. Amióta epilepsziás vagyok, egyre többet gondolok vissza ezekre a dolgokra. Ezek kisebb rohamok is lehettek? Mivel ugye ezek is a fények miatt történtek. Utólag nagyon sajnálom azt, hogy már akkor nem kezdtük el kivizsgáltatni ezeket.

Az epilepszia óta, ha ránézek a Napra, fáj tőle a szemem. Ha rámsüt akár csak pár másodpercre is a Nap, szédülök és olyan érzésem van, mint a legutóbbi rohamom előtt. Természetesen próbálok nem nézni a Napba, nem járok bulizni, hogy a diszkófények ne zavarják a szememet, de azt nagyon nem tudom elkerülni, hogy a Nap ne süssön rám. Mikor a buszmegállótól sétálok hazafelé, ez nagyjából 5 percet vesz igénybe, akkor érzem, hogyha még egy kis időt ott maradok, akkor rohamom lesz.

Ezeken kívül egyébként a végtagjaim folyatamosan remegnek, sokszor van az, hogy a végtagjaim rándulnak egyet, vagy csak azt érzem, hogy mozgatnom kell a lábaimat, hogy ne remegjenek.

A szemeim sokszor rángatóznak, van hogy 1-2 másodperce megmerevednek a kezeim és a rövidtámú memóriám is nagyon rossz lett azóta.

Az interneten azt olvastam (ez nem tudom hogy mennyire fix információ, valószínűleg semennyire), de azt olvastam, hogy nagyjából 30 év alatt múlik el. Tényleg elmúlhat? Meggyógyulhatok?


Szedek lamolepet, 2*150mg-ot, volt a kórházban EEG, és alvásmegvonásos EEG vizsgálatom is. Április elején lesz újra egy EEG, majd egy MRI is.

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogyha esetleg átélitek/átéltétek ezt, hogy ezekből meg lehet gyógyulni? Teljes életet tudok így élni? Lehet valaha jogosítványom?


16/L



márc. 2. 14:31
 1/6 A kérdező kommentje:
masfel honapja egyebkent nagyon szorongok, a barataimmal ugyanugy joban vagyunk de ha szoba jon az epilepszia, meg sem birok szolalni, de utana mar nem is eroltettek ezt. gondolkoztam a pszichologuson is, lehet jobb lenne. en nagyon introvertalt szemelyisegu voltam meg ezelott is, de most megjobban. ha valahova elhivnak, nem megyek. alkoholt, koffeintartalmu italokat amugy sem ihatok, nagyreszt ezek miatt is kerulom a bulikat meg persze a diszkofenyek miatt. nem tudok beszelgetni olyan emberrel akinek hasonlo betegsege lenne, nem ismerek egy epilepsziast sem. etvagyam egyaltalan nincs, az iskolaban eszek, de ha hazaerek szinte magamba kell eroltetem az etelt. az alvasom nagyon rossz azota, nem tudok aludni, nem tud ellazulni a testem, van hogy remegnek a vegtagjaim, rangatoznak a szemeim.
márc. 2. 14:38
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Hogy a napba nézel, az alapvetően nem jó ómen... Ezt már megírták közel 200 éve


"...a látni vágyó napba nem tekint..."


Itt a kérdés az, hogy a hétköznapi szituációkban ez mennyire jelentkezik.

márc. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
a hallucinaciot kihagytam, rengetegszer latok piros haromszogeket, kek negyzeteket, tegnap peldaul a tesi oltozonek az ajtajan vegig zold korok jelentek meg.
márc. 2. 14:40
 4/6 A kérdező kommentje:
2,; nagyon gyakran, akar az iskolaban is remegnek a vegtagjaim, azt erzem hogy elajulok:)
márc. 2. 14:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért ezek elég széleskörű tünetek.

Korábban kivizsgáltak, hogy nincs-e más a háttérben?

márc. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nem vizsgaltak:c
márc. 3. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!