Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Orrpolip CT, műtét?

Orrpolip CT, műtét?

Figyelt kérdés

Voltam füll orr gégészeten, doktornő teljesen kiakadt hogy ilyen fiatalon ilyen durva orrpolipom van (hazi orvosom nathanak/ allergianak tartotta mindig). Sajnos mar egyaltalan nem kapok az orromon levegot, az arcom egyre jobban es tobbet faj.

Jövőhéten lesz CT , utána idopontot kell kernem a Gyori korhazba mutetre. Kb milyen sokat kell majd varni ra?

Ct-n mire szamithatok?

Akinek volt orrpolip mutetje milyen volt utana?

Tappenzre mennyit kell menni? Bolti dolgozo vagyok. :/


márc. 3. 16:45
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:

A műtéttel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni.

A CT-n semmi nem lesz, mozdulatlanul fekszel majd és ennyi, szerintem pár perc lesz a vizsgálat, szerintem kontrasztanyag sem kell, az ritka, de nem tudom hogyan kérték meg.

márc. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A CT miatt egyáltalán nem kell aggódni. Felfekszel egy mozgó ágyra, betakarnak ólomköpennyel, a fejedig betolnak a gépbe. Becsukod a szemedet és már indul is. Néhány perc, addig nem szabad megmozdulni. Nincs kontrasztanyag.

A kérdés az, hogy helyi érzéstelenítéssel vagy altatásban lesz elvégezve a műtét? Nekem helyi érzéstelenítésben volt és csak a bal orrüregemet érintette. Reggel felvettek a kórházba, kaptam egy kórtermet. Ott kaptam egy kórházi hálóinget, azt fel kellett vennem. Boxeralsó maradhatott. Egyszer csak jött egy srác és tolókocsiban betolt a műtőbe. Ott felfektettek a műtő asztalra. Annyira betakartak, hogy ne tudjak mozogni (nem lekötöztek), majd lefertőtlenítették az arcomat. Végül azt is letakarták, semmit se láttam, csak az orrom látszott ki. Jött az orvos, beadta az érzéstelenítőket az orromba .Ez nem fájt. Negyed óra múlva megkérdezte, hogy készen állok-e. Igazából semmi fájdalmat se éreztem, csak a hangokat hallottam. Na meg azt éreztem, hogy ez-az folyik a torkomon. A melegebb vér lehetett, a hideg valami fertőtlenítő. Kb. 20 percig tartott az egész. A műtét végén két tampont tömtött az orvos az orromba, majd levette a fejemről a takarót. Még 10 percig ott kellett feküdni, utána ülhettem fel. Utána még 5 percet kellett ülnöm, utána vittek vissza a kórterembe. A műtét alatt végig szórakoztattak, nagyon jó fej volt az orvos és a műtösök is. Aznap már más nem történt. Ahogy ment ki az érzéstelenítő, úgy elkezdett sajogni az arcom, nyomta a tampon a sebet. De kaptam fájdalomcsillapítót, azzal elviselhető volt. Másnap reggel be kellett mennem a vizsgálóba, hogy kivegyék a tamponokat. Nekem az egészben ez volt a legrosszabb. Nagyon nehezen jött ki, egy pillanatra el is ájultam ettől. Arra eszméltem fel, hogy ömlik a vér az orromból. Kaptam parittyakötést és visszakisértek a kórterembe. Többször benézett az orvos, végül délután hazaengedett. Ahogy kivették a tampont, minden fájdalom és kellemetlen érzés megszűnt. Mintha semmi se történt volna. Másnap vissza kellett mennem kontrollra, majd egy hét múlva, majd egy hónap múlva, végül fél év múlva. Nekem egy hét pihenést javasolt + pár hétig eltiltott a fizikai munkától. Leginkább az emeléstől, nem tudom, hogy ez nálad mennyire játszik.

márc. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2 köszönöm a választ!


Érzéstelenítésben kértem, mert már sajnos nagyon nehezen kapok levegőt.


Szerdán lesz az osztályos felvétel, csütörtökön a műtét. viszont olvastam hogy nem kötelező befeküdni ha csütörtök hajnalban megjelenek.

Vasárnap hívott a műtős orvos kérdéseket tett fel mert előre dolgozott.

Legnagyobb “félelmem” hogy be kell feküdnöm, meg a szurik. Illetve az orrvérzés, életemben nem vérzett még az orrom pedig már 25 vagyok.

ápr. 8. 06:27
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát fizikai munka. Drogériában vagyok helyettes, ahol azért emelünk elég sokat és nehezet. Gondolom akkor 2-3 héttel számolhatok.
ápr. 8. 06:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!