Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mivel jár a kemoterápia?

Mivel jár a kemoterápia?

Figyelt kérdés

Rengeteg kérdés merül fel bennem ezzel kapcsolatban.

1. Milyen hormonális műtétet alkalmaznak kemo után? (Persze csak akinek kell)

2. Kemo után évekkel is (jelen esetben 2y) veszélyes a láz?

3. Előfordul, hogy a haj, a kéz szőrzet stb. visszanő, de pont a lábon nem?

4. Évekkel a kemo után milyen hatások érik a kezelt beteget? Gondolok én itt bármire.


Egy ismerősöm miatt érdekel ez ennyire, nem szeretnék tapintatlan lenni és csak úgy rákérdezni mind ezekre.


márc. 4. 00:15
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és az igaz, hogy az ember fizikailag és szellemileg is teljesen megváltozik ez utan?
márc. 4. 00:16
 2/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

1: Erre nem tudom a választ.

2: Nem tudom veszélyesség alatt mit gondolsz, de a láz az nem olyan, amit te tudsz irányítani, az jön magától. Vagy lehet én nem értem mit akarsz ezzel kérdezni.

3: Nem hinném, de azt hiszem, akinek csak ennyi problémája van, az nem foglalkozik ezzel.

4: Na itt már bővebb a lista. Ez lehet akármilyen, nálam pl. utána szinte azonnal volt májgyulladás, de szerencsére az spontán gyógyult, 13-15 évvel később kisebb halláskárosodás, vese problémák, később kb. 35-40 évvel bőrproblémák testszerte, májenzim problémák, de ezek szerencsére nem olyan komoly dolgok, viszont most is mindenre oda kell figyelni, ráadásul a vérkép sem olyan, mint egy egészségesé.

márc. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Műtét nem mindenkinek kell,majd az orvos eldönti.

2. Nem, ha meggyógyulsz akkor meggyógyulsz. Pont olyan leszel utána,mint bármilyen más egészséges ember. Nem veszélyes a láz.

3. Nem jellemző. De az életkor előrehaladtával előfordulhat bárkinél. Én nem voltam rákos,de nekem eleve alig van szőr a lábamon.

4. Erre nehéz válaszolni. Ismerek olyanokat,akiknek évtizedekkel kemo után sincs semmi mellékhatásuk. Persze itt is bejön a képbe,hogy ahogy egyre idősebb vagy,eleve egyre több bajod van,mint mindenki másnak kemotól függetlenül.

Ismerek olyat,akinek pajzsmirigy alulműködése lett. Egy másik ismerősömnek fülzúgása lett, de csak enyhe.

Összegezve a kemo akkor sz@r,amikor kapod, de utána pár hónappal már jobb. Ha sikeres a kezelésed és gyógyultnak nyilvánítanak, akkor pár hónap múlva teljesen jól lehetsz. A hosszútávú mellékhatások előfordulhatnak, de ugyanazok a dolgok kemo nélkül is előfordulhatnak ahogy idősödsz.

márc. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kemo utan meg mindi fogosabb az ember a betegségekre? Gondolok én itt most egy sima influenzára is.
márc. 4. 12:26
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel teljesen friss tapasztalatom van. Sajnos családtagomat kezeltek tavaly őszig. Nem volt beteg egesz telen. Minden nap tömegközlekedik pedig. A vérképében vmi minimális eltérés van csak,az is a monocitáknál.

Sugarat is kapott. A sugaras váróteremben sokan voltak akik kemot is kaptak. Mindenki saját maga jött tömegközlekedéssel akivel beszéltem.

A családtagom a kemo utáni 2-3 napban volt nagyon rosszul. Utána kb 1 hétig aludt, de aztán jobban volt. Ő 2 ciklusnyi kemot kapott.

márc. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ismerosom, akinek kb. 3 eve volt kemoja, teljesen rendben van. Viszont most az influenza szezon alatt borzasztó gyenge lett, 2 hetente elkapja és benne van kb 3 napig, az elso két nap kegyetlen, a harmadik mar átvészelhető a negyedik pedig mar siiiima. Ja, azt is hozza kell tennem, hogy sosem beszeltunk arról, hogy neki kemoja volt. Nem is tud rola, hogy én tudom, hogy rákja volt:/ de minden alkalommal mikor a rakrol/kemorol jön fel a szo, mindig latom a szemében az elkeseredettseget és szokta mondani, hogy méreg az egész. A lázzal kapcsolatban azert vagyok kivancsi, mert 2 héttel ezelőtt volt beteg és mondta, hogy lehet lázas, de viszont akkor haza kell menjen. Ez?
márc. 4. 17:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Most erős influenzajárvány volt,bnőm még a tüdőgondozóba is bekerült,pedig fiatal,egeszseges. A 3 évvel ezelőtti kemo nem jelent semmit. Persze,méreg,de a rák is öli a testet,sőt,már rég meghalt volna kemo nelkul.
márc. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!