Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Édesapámnak valószínűleg...

Édesapámnak valószínűleg vastagbélrákja van tüdőáttéttel, mi a legkézenfekvőbb döntés, hogyan dolgozhatom fel?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Kb. 2 hete voltunk PET CT-n, pénteken megjött a lelete is. Ott azt írták, hogy valószínűleg a vastagbeléből indul a daganat, ami már a tüdőbe is átment.


Édesapám 64 éves, mondhatni egészséges (infarktusa volt), bár az utóbbi időben elég sok stressz érte. Jelenleg abszolút nem néz ki betegnek. Mozog, eszik, szerelget, unokázik stb. Dohányzik, természetesen ez sem pozitív, bár mindent ne fogjunk erre.

Igazából őt annyira nem viseli meg ez az egész, mint amennyire engem vagy a család többi tagját.

Sok helyen, sokat olvastam, (igen, nem feltétlen kell mindent elhinni), de mégis szeretnék reálisan látni. Tudom, hogyha áttét van, akkor kevesebb az esély, ugyanakkor sok jót és pozitívat is olvastam, aminek végül jó vége lett. Apa kicsit szkeptikus, teljes mértékben elutasítja az orvosi kezeléseket (egyelőre). Nem szeretné, ha műtenék, se semmit. Még orvosnál nem voltunk, hiszen hétvége volt, majd holnap kell időpont miatt egyeztetni.

Én még csak rá sem gondoltam, hogy ekkora lehet a baj… két napja sírok, teljesen értelmetlennek látom a napjaimat, amióta ezt megtudtam.


Tudom, hogy sok mindentől függ az esélye, de úgy mégis…mennyi, hogyan… Jó döntés lenne e műteni (amennyiben lehet), jó döntés lenne e a kemo (amennyiben lehet)?! Van e olyan itt aki tapasztalt ilyet, vagy családtagként élte át?! Esetleg más gyógymódok? Vitaminok, egyebek, bármi… Minden tanácsot szívesen fogadok. Próbálok pozitív maradni, de talán nekem a legnehezebb (legkisebb lány).


Előre is köszönöm.



nov. 19. 17:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Ha elutasítja a kezelést, akkor nyilván szinte semmi esélye nincs a gyógyulásra. De hogy milyen kezelésre lenne szükség, az a pontos diagnózistól függ. Annyit azért ki lehet jelenteni, hogy pusztán a életkora miatt még korai lenne lemondania az életről.


Ezt vitaminokkal nem lehet gyógyítani.

nov. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem neked a legnehezebb, hanem faternak, aki kínhalált fog halni. Én végigzongoráztam anyummal, jelenleg meg benne magam is. Önzés azt mondani neked a legnehezebb.....ha már tüdő áttét az kiszálló bár zavaros nekem az írásod. Szeresd az öreget meg tegyetek a kedvére és fogadjátok el a döntését.
nov. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#2 válaszoló.

Mi zavaros? Mi az, hogy kiszálló?

nov. 19. 19:22
 4/14 anonim ***** válasza:
51%

Nem neked a legnehezebb bszki, nem te halsz meg kínok között!


Nyersen fogalmazok, de nem érdekel.


Szállj ki a saját nyomorodból, és képzeld bele magad a BETEG helyzetébe, aki tudja, hogy hónapjai vannak hátra, és ennyi votl az élete, ráadásul ki tudja, milyen fájdalmak közepette és mennyi haláltusa után távozik végre.


Mejegyzem, teljesen jó okkal nem kéri a "kezelést", ami igaz, hogy még ad neki max 2-3 évet, de az olyan is lesz.


Volt rákos ismerősöm, az egyik 4,5 éven át haldoklott hála a folyamatos, és nem sokat érő kemonak, nagybátyámat ellenben fél év alatt elvitte. Fájdalmai voltak, de hát a haldokló ismerősömnek is, csak ő majd ötéven át szenvedett.


Ezek a tények, ha akarod látni, ha nem.

nov. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
Amúgy a vastagbélnél is nagy a mortalitás (csak az érintett szakasz eltávolítható - és sztóma), hát még a tüdő, ott hónapok maximum, főleg, hogyha majd esetleg a csontokba is leterjed.
nov. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem azonnal akar meghalni, hanem meg esetleg valamennyire minosegi ket evet nyerni, akkor igenis mutet es kemo kell. Nem mindegyiktol vannak rosszul. Ha viszont borzalmasan eli meg a kezelest, mert sajnos olyan is van, akkor mar ertheto, ha elutasitja. De meg kellene probalni. Csak o donthet, de ha nem all keszen a teljes feladasra, ha egy-ket ev is jelent neki valamit, akkor legalabb bele kellene fogni.
nov. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%
Attetes egy-ket evet szemelyesen is tudok. Mindez alatt voltak nekik olyan idoszakok, valtakozva rosszal, de elegge a vegeig, mikor meg mentek valahova a szeretteikkel, talpon tudtak lenni orakat, mintha nem is lenne igaz.
nov. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem, kedves kérdező, még nem volt alkalmad, hiszen csak most derült ki, beletörődni, bevállalni, megszokni ezt az aggasztó történést. Türelmet és bizakodást kívánok, reményt, pozitív gondolatokat, mert ugyan általában nincs sok esély, de azért VAN esély még áttétes rákos esetekben is néhány jó évre, egész ritka esetekben gyógyulásra is, már annál, aki igen jól reagál a gyógyszeres kezelésekre. Fel a fejjel kislány!
nov. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
19%
Minek ijesztgetitek kinhalallal meg hasonlokkal a kerdezot? Feltalaltak mar a morfiumot is. En apamnak is attetes daganata volt, o is a homokba dugta a fejet a kerdezo apjahoz hasonloan, bele is halt, de semmifele kinhalalrol szo sem volt. Utolso hetekig mondhatni megszoritasokkal, de teljes eletet elt, idokozben elfogadta a kezelesek egy reszet, es igazan rosszul csak az utolso par napban volt. Akkor viszont a korhazban eros fajdalomcsillapitokkal enyhitettek a fajdalmait. Nem volt semmifele kinhalal! Meg akkor is aktiv eletet elt, anikor mar kb haldoklott. Nem esett agynak csak az utolso 5 napban, a kertet csinalta, tarsasagba jart, programokat szervezett, csaladi esemenyeken vett reszt, miegymas. Marhasag ez az egesz a kinhalalrol. Ok igy dontottek, el kellene fogadni, es nem ijesztgetni hulyesegekkel masokat.
nov. 21. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Senki nem írt olyat, hogyan ki döntött és pontosan mi a korelőzmény stb.

Nos nem is értem miért vártam a gyk felhasználóitól pozitivitást, vagy hozzáértő kommenteket.

Kár hogy már törölni nem tudom, mert ezek a kommentek csak azt érdemlik.


- Nem kell több választ írni ide, köszönöm. -

nov. 22. 23:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!