Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy autista ha bekerül egy...

Egy autista ha bekerül egy normális átlagos bölcsődébe óvodába általános és közép iskolákba őt mint beteg sérült merem írni fogyatékos embert hogyan és hogy fogják kezelni a gyerek társai a gyerek társak egy csoportban, vagy osztályban!?

Figyelt kérdés
De tegyük fel nincsen diagnosztizálva az illető egyénnél személynél ez az autizmus spektrum zavar.

márc. 5. 11:35
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Nincsen megállapítás bno kóddal hanem csak nem találja a helyét sohasem az emberek között egy ilyen zavarban szindrómában lévő emberke.
márc. 5. 11:37
 2/25 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon hamar ki fog derülni, hogy valami nincs rendben vele. A közelmúltban járta be a sajtót, milyen embertelenül bántak az óvónők egy autista kisfiúval. Olyan intézményt kell keresni az átlagostól eltérő gyerekeknek, ahol megfelelő, szakértő gondoskodást, képzést kapnak.
márc. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván fog megkülönböztetést kapni, a gyerekek nagyon gonoszak tudnak lenni a pedagógusokkal együtt, én már csak tudom. Fogyatékossággal élő vagyok ami a kinézetem látszik meg, kaptam hideget meleget érte. Az autizmusnak is vannak különböző fokozatai. Olyan suliba, csoportba vagy intézménybe kell íratni ahol emberként bánnak vele és kihozzák belőle a legtöbbet. A szomszédos osztályban általánosban volt egy magasan funkcionáló autista aki még a lelki bántalmazást sem tudta felfogni. Egy hiénákkal teli osztályba rakták be ahol egy cirkuszi bohócként kezelték, később az egész iskola nézte az udvarom ahogy szarrá szivatják a gyereket. Sok mindent láttam és megtapasztaltam én is eddigi életem során, de amit ott láttam az még számomra is egy kitörölhetetlen emlék marad.
márc. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
94%

Először is nem mindegy, hogy fogyatékos, vagy autista :) Az autizmus nem értelmi fogyatékosság. Viszont az autizmus sokszor komorbid értelmii fogyatékossággal. Tehát vannak, akik értelmi fogyatékosok, de nem autisták; vannak, akik autisták, de nem értelmi fogyatékosok; és vannak, akik autisták ÉS értelmi fogyatékosok.

Egy "szimplán" autista, aki nem értelmi fogyatékos, általában különcnek van titulálva ezért vagy azért (mivel nincs két egyforma auti, ezért sok minden lehet). Én ismerek olyan autit, aki magasan funkcionál, és a társai iskolában úgy ítélték, hogy "vannak fura dolgai", de amúgy egész népszerű is volt, és próbált kapcsolatot teremteni a többiekkel. Én is felnőttként lettem diagnosztizálva, én sosem kerestem a többiek társaságát, úgy éreztem, teljesen más fontos nekik, mint nekem, és nem volt kedvem vegyülni, jobban elvoltam egyedül. Azért vannak barátaim, általában extrovertáltabb emberek "örökbefogadtak", ha akartam, ha nem :)

Egyébként társas kapcsolatoknál az sem mindegy, hogy pl. komorbid-e az autizmus ADHD-val (ami szintén gyakori egyébként), az ADHD-sok meg általában szociálisabbak, csak nem tudnak megfelelően kommunikálni. Férjem AuDHD, minden társaságban jól mozog, sosem nézték ki sehonnan, sőt, nagyon simulékony volt (talán túlzottan is), ami valószínűleg a maszkolás miatt van. Szóval ha valaki elég "jól", erősen maszkol, akkor a környezete észre sem veszi feltétlenül, hogy az illető neurodivergens, csak épp ez a személy szenved, és nem érti, miért.

márc. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
91%
Én közepsúlyos értelmi fogyatékos autistának tartom magam és szerintem sosem fogok tudni teljesen beilleszkedni a társadalomba. Többször meg is kaptam már a fogyatékos jelzőt, piszkáltak is.. Szerintem az arcomon nem annyira feltűnő, de a hangomból gondolhatják, hogy fogyatékos vagyok.
márc. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Én autista vagyok, de csak 17 évesen lettem diagnosztizálva. Szerencsére nagyon jó tanáraim, óvónőim voltak és viszonylag jó osztálytársaim is, így nem nagyon volt gondom velük/miattuk, igaz barátokat meg még óvodában szereztem, velük azóta is jóban vagyok. Megjegyzem, szinte folyamatosan (eleinte nem tudatosan) maszkoltam. A visszajelzések alapján kívülről csak annyi látszott, hogy zárkózott vagyok. (Belül persze nagyon nem volt rendben semmi, mivel elnyomtam, elrejtettem mindent...)

19L

márc. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
68%
Minden autista más, de általában a lányok jobb helyzetben vannak, mert mindig akad barátnő, aki "felkarolja" őket. Egyébként az integrálható autisták egy része csak simán introvertáltként viselkedik, másoknak vannak idegesítő dolgaik, ami miatt bizony kiközösítik őket. Ha valaki csak magának való, fura érdeklődéssel, szokásokkal, azt még kedvelik is a társai. Ha viszont agresszí, másokat piszkál, nem tartja tiszteletben mások határait, azt kiközösítik és innentől ördögi körbe kerül.
márc. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
50%
Már megint te...
márc. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Már megint én!!!
márc. 5. 14:57
 10/25 anonim ***** válasza:
Amíg nem agresszív,senkit nem érdekel.
márc. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!