Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hányás hasmenés meddig lappang?

Hányás hasmenés meddig lappang?

Figyelt kérdés
Egyik héten az egyik gyermekem,rá másfél hétre a masik gyermekem esett bele. Mivel az utóbbi még közösségbe nem jár,így nem tudom honnan szedte össze. Talán ilyen sokáig lappangott benne? De nem 1-2 nap? Nálunk így volt eddig. 2 nap különbséggel mindenkin ki jött. Mi egyelőre nem kaptuk el egyiktől sem. Talán már nem is fogjuk. Mindketten jól vannak
márc. 8. 09:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a virusok, bakteriumok mar akkor fertozoek is lehetnek mielott tuneteket mutatnak a fertozotten ez a bai
márc. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, de én eddig úgy tudtam 3 napig tart a lappangás. Mi lehetett,akkor, hogy majdnem 2 hétre rá jött ki a másikon?
márc. 8. 09:48
 3/12 anonim ***** válasza:
Az nem lehet, hogy valami mást kapott el?
márc. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom/hiszem. A tünetek ugyanazok. Ami furcsa, hogy sarga a széklet. A fiamnak hanyas után napi 1x volt sarga hasmenése. A lányomnak úgy van,hogy hétfőn este hányt,kedden 1x sarga pici szeklet, tegnap semmi, most megint egy kevés sarga szeklet,de nem túl híg,nem kemény. Inkább láza.
márc. 8. 10:34
 5/12 A kérdező kommentje:
Laza
márc. 8. 10:34
 6/12 anonim ***** válasza:

2


a lappangas valtozik virusrol virusra, bacteriumrol bacteriumra. lehetsz 3 - 5 napig is tunetmentes de kozben tusszentesz egyet es szetszorod a patogeneket, majd elkapjak. A virusok, bacteriumoknak nem az a celja tobbnyire, hogy megoljek a gazda testet (host), hanem hogy terjedjenek, a virusnak meg kifejezetten olyan kell, amivel tovabb terjed, fejlodik.


Ezert ilyen erdekesek a virusok mert elnek is, de nem is, mert nincs meg az a genetikai struktura ami az eletre jellemzo, csupan DNS vagy RNS bol all (RNS eseten DNS-t alakit ki) es egy protein retegbol amivel "tamadjak" az elolenyek sejteit, es igy szaporodnak, mert a fertozodott sejt apoptosist kovet el (onmagatol elpusztul) es tele van a virus DNS-evel. Ezert szet terjed benned, es tusszentes, nozi torles, kohoges, rossz higieniaval szoktak tovabb haladni. Ez a lenyege, de rengeteg fele van, van amelyiknek rogton mar DNS-e van.


A lappangasi ido is ettol fugg, a virus fajtatol. Ami lehet 3 - 5 vagy 2 - 5 nap is, nem ritka. Csak ugy tudod elkerulni, ha aki mar beteg, ot kerulod, izolalod magad tole. Mert ekkor a legfertozobb. Meg a gyogyulas utan is 1 - 3 napig fertozo, de utana mar szinte biztos, hogy talalkozhatsz vele es nem kapod el mert kihaltak a patogenek, a masik szemely immunrendszere megolte az osszeset es ezert mar nem fertozo.

márc. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Akkor a lányom már abban a stádiumban van,hogy már nem fertőző?
márc. 8. 10:54
 8/12 A kérdező kommentje:
És van olyan tényleg , hogy hajlam? Úgy értem ezt, hogy ha valaki sosem hány,ha elkap ilyen vírusokat,hanem inkább csak hasmenése van. Létezik ilyen hajlam?
márc. 8. 11:08
 9/12 anonim ***** válasza:
Hajlam talan van. Anyam mindig tunetmentes volt, de vele voltam nagyon sokat. O sosem volt beteg, en viszont allandoan szinte. Lehet neki genetikailag erosebb immunitasa van, nekem meg normalis/gyengebb. O meg hordozta tudattalanul, en meg allandoan fostam/megfaztam/hanytam/laz es lehet sorolni. Sokszor jott a szobamba, kohogtem, fujtam nozim, o neki meg akkor sem volt semmi baja, ment dolgozni asz kesz. En meg alukaltam es hol volt lazam hol nem.
márc. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mióta felnőtt lettem,ilyen vagyok. Ezért gondolom,hogy ez hajlam is. Legutoljára 12-13 évesen hánytam. Azóta nem,és most 28 vagyok.
márc. 8. 12:45
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!