Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » T2, Flair koponya MR eredmény?

T2, Flair koponya MR eredmény?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Férjemnek egy ideje szédüléses problémái vannak, bizonytalanságérzés, ügyetlenség.

A neurológus elküldte koponya Mr-re.

A leleten jobboldalt frontálisan a fehérállomány területén egy max 3 mm-es magas t2 és flair jeladású eltérés látható.

Szerdán megy vissza, de kicsit aggódom mi lehet ez.

Valakinek volt már ilyen?


márc. 10. 08:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez neurológiai góc, de T2 és FLAIR hiperintenz gócok pontos értékelése további vizsgálatokat igényel, kellenek laboratóriumi tesztek, számít a beteg tünete és anamnézise. FLAIR SM-ben is magas jelintenzitású, T2-ben megint a folyadék a nagy intenzitású, ergo ezt így ebből nem lehet eldönteni.
márc. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod! Szerdán megy az orvoshoz vissza.

Tehát akkor ez egyelőre még nem jelent semmit.

Megkérdezhetem milyen további vizsgálatokra gondolsz?

Már jó sok helyen volt a problémáival.

márc. 10. 09:19
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egy ilyen pici góc nem utal komoly bajra. Nem tudom mennyi idős a férjed. Az SM diagnózishoz azt hiszem 7 darab kell, nekem talán 13 van és volt, ami nagyobb volt egy centinél.
márc. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

33 éves, csak 1 db ilyen góc van.

Köszönöm a válaszod!

márc. 10. 10:32
 5/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van 1 góc nagyon valószínűtlen, hogy SM-re vagy bármi egyéb komoly bajra utalna, főleg, hogy SM-re nem is tipikus a leírás alapján. Egy-egy ilyen elváltozás elég gyakori kvázi "korral jár". Azt nem állítom, hogy normális, de egy-egy sokkal inkább jelzés, mintsem betegség. Itt sokkal inkább az merül fel, hogy rendben van-e a vérnyomása (ha kezelt, akkor nem-e ugrik ki néha), van-e egy egyéb szív-érrendszeri kockázata (érelmeszesedés, cukorbetegség stb..).


Ezek a gócok általában olyan pici agyterületek, aminek kórosan és krónikusan rossz a vérellátása pl. a fentiek miatt. Szóval itt kezelni nem igazán közvetlenül az elváltozást lehet, életmódon érdemes változtani, pl. ha dohányzik hagyja el, ha van túlsúlya csökkentse, stb...


De ez nem egy halálos valami, ettől még élhet 120 évet is :). Szóval megijedni nem kell, ez egy jelzés, hogy figyeljen oda magára. Ja és a szédülése/bizonytalanság érzése sem ettől van nagy valószínűséggel, elképzelhető, hogy inkább fül-orr-gégészeti oka van.

márc. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen részletes válaszod!

Hát már nem tudjuk milyen orvoshoz menjünk ezzel a folyamatos szédüléssel…

FOG-en volt, ott nem találtak semmit.

Volt gyomortükrözésen, refluxa van.

Endokrinológus elküldte, hogy 0,7-es TSH az teljesen rendben van, az nem okoz ilyet. Már tényleg nem tudjuk hová menjünk.

márc. 10. 22:13
 7/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk a gerincvelőben is lehetnek még gócok SM miatt. Azt nyaki gerinc MR tudja csak kimutatni. De talán azok szédülést nem okoznànak. Ha jól tudom azt leginkább kisagyi vagy belső füllel kapcsolatos gondok okozzák. Nyaki gerinc rendben van? Talán látszódhatna valami. Nyaki erek ultrahang vizsgálata? Gyógyszer mellékhatása nem lehet?
márc. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Volt a neurológusnál. Azt mondta ez valószínűleg valami vírusfertőzés után maradt. Volt nyaki gerinc röntgenen is, na ott az jött ki, hogy a nyaki lordosis íve elsimult.
márc. 16. 14:18
 9/10 anonim ***** válasza:
Az jó, mondtam, hogy semmi komoly.
márc. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen igen köszönöm szépen mindenkinek!
márc. 16. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!