Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Koponya MR és MRA vizsgálat...

Koponya MR és MRA vizsgálat eredménye: A jobb oldali frontalis kamraszarv mellett egy 4x3 mm-es éles conturú, liquointens képlet ábrázolódik. Mit jelenthet ez?

Figyelt kérdés
Vélemény: A jobb oldali frontalis kamraszarv mentén látott laesio localisatioja és morphologiája miatt elsősorban neuroglialis cystának felel meg, esetleg régi (perinatalis?) lacunalis infarctus residuuma is lehet. Klinikai significantiája valószínűleg nincs. Ezt írták az eredményemben, a neurológus meg annyit mondott, hogy nem kell vele foglalkozni, de arról, hogy pontosan mi ez, nem mondott semmit. Nyáron és most ősszel is volt olyan fejfájásom, ami másfél hónapig tartott. Pontosabban naponta fájt jobb oldalon a halántékom felett, másfél hónapig. Emiatt mentem neurológushoz, aztán mire bejutottam MR-re, el is múlt a fájdalom. Nem hiszem, hogy ehhez van köze, de ha már kiderült, szeretném tudni, hogy mi ez a fejemben. Egyébként 22 éves vagyok, ezért is aggasztó kicsit az eredményem. Tud nekem valaki segíteni?

2013. jan. 18. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem reklám céljából, de webbeteg.hu-n lehet feltenni kérdést szakorvosnak, ő talán jobb és megbízhatóbb választ tud adni, mint itt anonim módon bárki.
2013. jan. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A homloklebenyben az agykamra szarva mellett van egy kicsi agyvizet tartalmazó ciszta , ami lehet hogy újszülöttkorodban /= perinatális/ keletkezett kicsi agyi infarktus maradványa / = residuma/ ( nehezen születtél meg ? )
2013. jan. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a születésed körüli időszakban elszenvedtél egy agyi infarktust, ami után egy ciszta maradt vissza az agyszövetben.
2013. jan. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A webbeteg.hu-ra regisztráltam több, mint egy hete, de még mindig nem kaptam meg az e-mailt az aktiváláshoz.


Hát elég nagy baba voltam, 4kg. Illetve, ha jól tudom, rám volt tekeredve a köldökzsinór, de ez nem okozott komplikációt, vagyis nem fulladtam tőle, vagy ilyesmi.

A fejfájásom meg nem is normális fejfájás(tehát nem belül, a fejem fáj, mint normális esetben szokott), inkább olyan, mintha a fejbőr fájna, de csak egy bizonyos területen. Nyomásra is. Annyit mondott az orvos, hogy vegyek be fájdalomcsillapítót, de nem megoldás az sem, hogy ezekben a fejfájós időszakokban az órát lesem, hogy mikor vehetem be a következőt. A diklofenák hatott leginkább, de azt sem szabad huzamosabb ideig szedni. Ha nem tudom elcsípni időben, begörcsöl a fejem egész jobb oldala a nyakamat is beleértve.

2013. jan. 19. 01:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!